Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!

Имам рутер TP-link TL-WR740N. От известно време насам имам проблеми с него. Почти всеки ден по няколко пъти ми се появява един жълт триъгълник на иконката за wifi и се реканектвам. Често го изключвам за да не се появява този проблем, но пак го имам. Усещах как имам проблем с интернета и реших да проверя дали имам загуба на пакети. Направих пинг в cmd.exe и видях, че имам и то доста. Днес пингнах с кабела, а не през wireless-a и нямам проблем. Всичко си е нормално, както и връзката на интернета е бърза. Проблема излиза, че е в самият рутер. Какво бихте ме посъветвали? Рутерът си е мой, не е на доставчика, въпреки, че е купен от тях. Има ли шанс да се оправи проблема или трябва да се взима нов рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в рутера, а е в самата безжична свързаност. Смени като за начало канала на излъчване на безжичната мрежа на рутера и тества отново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел толкова си може (със същия съм). Пробвайте със смяна на канала на първо време (примерно 1, 6 или 11). Можете да обновите и фирмуера с последния от сайта на производителя.

На моя му бях качил DD-WRT фирмуер, и на 40 mhz turbo се държеше прилично Wi-Fi-то, но се наложи да върна до стоковия заради проблем с динамичните адреси (доставчика ми мина на динамични от статичен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам си и на идея как става тази смяна на канала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От уеб интерфейса на маршрутизатора намирате ето това:

Snap2(4).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово, смених канала. Дано има ефект :)

Редактирано от zlat0t0_90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.