Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здревейте,искам да си купя лаптоп който ще ползвам за работа с офис приложение и браузване.Бюджета ми е около 500 лв.Дилемата е дали да бъде втора ръка бизнес лаптоп или нов.Плюсовете на новия е че има 2 год гаранция, но от далеч се вижда евтината пластмаса и слабичките процесори.От друга страна ако взема втора употреба лаптоп ще бъде с i5 3ххх.Ориентирал съм се към 14 инчовите, защото ще го разнасям доста.

Ориентирал съм се към този - http://www.technomarket.bg/products/09143362/lenovo-ideapad-ip-100-14iby-80mh003dbmили производните му на другите марки.От бизнес лаптопите гледам Thinkpad T420 и HP elitebook 8460p.

Ще се радвам ако ми дадете конткретни предложения и на други марки..Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боклук с Атом-ен келешрон. Ако погледнете някои от по-старите теми в секцията за преносими компютри, има оплаквания от към страна на производителността, дори при обикновено браузване и при зареждане на приложения. Каквото и да избирате, прочетете в интернет за сериите Атом на Интел, било "пълноценни" Пентиум N, или орязани Селерон N, и ако имате тази възможност просто ги забравете като вариант за избор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел втора употреба 8460p, а за тя пари нов хубав няма, трябват ти поне 800 лева за най-евтиния предлаган Probook/Latitude

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здревейте,искам да си купя лаптоп който ще ползвам за работа с офис приложение и браузване.Бюджета ми е около 500 лв.Дилемата е дали да бъде втора ръка бизнес лаптоп или нов.Плюсовете на новия е че има 2 год гаранция, но от далеч се вижда евтината пластмаса и слабичките процесори.От друга страна ако взема втора употреба лаптоп ще бъде с i5 3ххх.Ориентирал съм се към 14 инчовите, защото ще го разнасям доста.

Ориентирал съм се към този - http://www.technomarket.bg/products/09143362/lenovo-ideapad-ip-100-14iby-80mh003dbmили производните му на другите марки.От бизнес лаптопите гледам Thinkpad T420 и HP elitebook 8460p.

Ще се радвам ако ми дадете конткретни предложения и на други марки..Благодаря предварително.

Що за глупост, от къде на къде ще купуваш тоя боклук , който е има няма 2 кила пластмаса, която мен лично ме съмнява да издържи и до края на гаранцията. За тия пари се взема страхотна бизнес клас машина , second hand , а при повече късмет и някоя работна станция.

На пръв поглед в OLX, попаднах на ТОВА , ако успееш да се спазариш да ти го намали малко , вземай го. Хиляди пъти по добре , от онзи скрап, който ти си избрал.

Редактирано от snipi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупост, от къде на къде ще купуваш тоя боклук , който е има няма 2 кила пластмаса, която мен лично ме съмнява да издържи и до края на гаранцията. За тия пари се взема страхотна бизнес клас машина , second hand , а при повече късмет и някоя работна станция.

На пръв поглед в OLX, попаднах на ТОВА , ако успееш да се спазариш да ти го намали малко , вземай го. Хиляди пъти по добре , от онзи скрап, който ти си избрал.

Ако вземе твоето предложение, дано му дойде навреме акъла и абсолютно първото нещо което да направи, е да махне това недоразумение Windows 10!

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземе твоето предложение, дано му дойде навреме акъла и абсолютно първото нещо което да направи, е да махне това недоразумение Windows 10!

Това е задължително условие. Fucking win 10 out!!!!!!! A относно машината , може да има и по изгодни, дадох го като пример какво трябва да търси, че на мен не ми се рови мн мн.  Въпреки че W510 си е класа, и то за тия пари чак не ми се вярва, а гледам че е запазен. Аз лично бих му препоръчал Fujitsu Celsius , нещо от рода на H700/710, ако намери за тия пари, нещата вече отиват мн на високо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и на мен ми предстои дилемата ''хубав лаптоп втора ръка до 500 лева'' винаги хвърлям по някое око на такива теми.  :shy11: В доста от темите за втора ръка лаптоп почти във всяка се препоръчва HP Elitebook 8460p. Аз понеже съм на HP и то още ''по-ниския клас'' Compaq знам, че тези лаптопи са страшно здрави. Затова и искам отново да си взема HP като минимум i5 sandy bridge  ;) Аз също ще го ползвам за интернет и малко Photoshop  :P Ето и лаптопите които съм си избрал:

Elitebook 8460p - http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_8987_EliteBook+8460p.html

Latitude E6420 - http://ardes.bg/secondhand-laptops/Dell+Latitude+E6420+--70271

Thinkpad T420 - http://shop.itr.bg/product-50082151/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%A3%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0-Lenovo-ThinkPad-T420-%D0%90-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81-Intel-Core-i5-2520M-2500Mhz-3MB-4096Mb-320-GB-So-Dimm-DDR3-7200-rpm-SATA-14-1366x768-WXGA-LED-16:9-Slim-DVD-RW-10-100-1000---Camera-3G-eSATA-DisplayPort.htm

Надявам се да съм помогнал малко или много.  :D  Ако не, съжалявам за спама.  :shy11:

Edit:Благодаря, че ми напомни за линка на Thinkpad-a  :shy11:

Редактирано от cr@sh_ETS2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елитбука е  бизнес машина, за някой пътуваш търговец, да си гледа цените на борсата. Диплея е малък и с кофти резолюция. Ще се мъчиш на вграденото видео, няма дискретна видеокарта. Не че не може да се използува, то няма машина която да не може да се използува за някаква работа, стига да не е под минималните системни изисквания на софтуера. Ама човек, може да си разбиеш зрението и нервите на него. Просто тази машина не е за това което искаш да правиш с нея, а е създадена за други цели.

П.П. Така като гледам, единственото предимство на другите две машини е малко по-високата резолюция, останалия чаркалък ,изключая централния процесор също не чини нещо в повече.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и на мен ми предстои дилемата ''хубав лаптоп втора ръка до 500 лева'' винаги хвърлям по някое око на такива теми.  :shy11: В доста от темите за втора ръка лаптоп почти във всяка се препоръчва HP Elitebook 8460p. Аз понеже съм на HP и то още ''по-ниския клас'' Compaq знам, че тези лаптопи са страшно здрави. Затова и искам отново да си взема HP като минимум i5 sandy bridge  ;) Аз също ще го ползвам за интернет и малко Photoshop  :P Ето и лаптопите които съм си избрал:

Elitebook 8460p - http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_8987_EliteBook+8460p.html

Latitude E6420 - http://ardes.bg/secondhand-laptops/Dell+Latitude+E6420+--70271

Thinkpad T420 - http://ardes.bg/secondhand-laptops/Dell+Latitude+E6420+--70271

Надявам се да съм помогнал малко или много.  :D  Ако не, съжалявам за спама.  :shy11:

Оправи си линка на Thinkpad-a!!!

И трите машини са  безнес клас машини, но ........  има голямо НО

Елитбуук-а - идея си нямам защо е най=препоръчваната машина. Това са едни от най-красивите серии лаптопи, но и от най-капризните, да не казвам и калпави, защото все пак говорим за бизнес клас, а в сравнение с други безнес клас, те са си доста проблемни. Но въпреки това той е най-доброто ти попадение!

Делл-а - посредствен!!! Не е за тук.

Т420 - Ето тук идва голямо разочарование. Също така видях че и постващия на темата го е споменал в първия коментар. Истинските Тинкпад лаптопи са до т400/ 500 може би 410/510. От там на сетне почва тотална деградация на тази серия, като Леново изцяло насочиха усилията си във W-серията, и Т- серията стана .........  който познава тези лаптопи , знае за какво говоря.

Та като цяло и 3-те ти предложение не стават, може би HP заради цената.

Препоръчвам на постващия да се насочи към

1. Fujitsu Celsius

2.DELL Precision

3. Леново thinkpad W  - като вече съм предложил , много добро предложение на W510

Също така ето този Dell Precision M4500 , който надхвърля малко бюджета , но хубавото на продавалника е че може да се пазариш.

Редактирано от snipi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете тук 

има много добри маркови лаптопи на добри цени и с гаранция 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си линка на Thinkpad-a!!!

И трите машини са  безнес клас машини, но ........  има голямо НО

Елитбуук-а - идея си нямам защо е най=препоръчваната машина. Това са едни от най-красивите серии лаптопи, но и от най-капризните, да не казвам и калпави, защото все пак говорим за бизнес клас, а в сравнение с други безнес клас, те са си доста проблемни. Но въпреки това той е най-доброто ти попадение!

Делл-а - посредствен!!! Не е за тук.

Т420 - Ето тук идва голямо разочарование. Също така видях че и постващия на темата го е споменал в първия коментар. Истинските Тинкпад лаптопи са до т400/ 500 може би 410/510. От там на сетне почва тотална деградация на тази серия, като Леново изцяло насочиха усилията си във W-серията, и Т- серията стана .........  който познава тези лаптопи , знае за какво говоря.

Та като цяло и 3-те ти предложение не стават, може би HP заради цената.

Препоръчвам на постващия да се насочи към

1. Fujitsu Celsius

2.DELL Precision

3. Леново thinkpad W  - като вече съм предложил , много добро предложение на W510

Също така ето този Dell Precision M4500 , който надхвърля малко бюджета , но хубавото на продавалника е че може да се пазариш.

Линка е оправен. Малко не ми се получи с copy-paste :D И мислех да препоръчам и това: http://olx.bg/ad/dell-precision-m6400-mobile-workstation-17-incha-visokoproizvoditelen-ID4QkDc.html#c5c0617a12Но стана малко обърквация и пуснах Latitude-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статия за Маркови лаптопи с най-евтина цена в момента.

Редактирано от antoniobanderas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не са маркови след като са сложени лога. Качество и производителност обаче са неща, които почти напълно липсват от лаптопите упоменати в тази статия. Пускаш ги във втора тема ми се струва. Недей така, че ще вземе да стане като рекламата, в която бащата ползва подареният му таблет за дъска за рязане. Само че тая дъска ще излезе много скъпо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.