Премини към съдържанието
Bulgaria8

Нуждая се от нов процесор за лаптопа ми.

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следния лаптоп:

http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/hp/probook-4540s-h5v04es-p146122565/(+ 2-ра видео карта AMD 7650m 2GB, която също върви с лаптопа).

Спрял съм се на следния процесор:

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i5_Mobile/i5-3210M_%28PGA%29.html

Имам два въпроса:

1. Мога ли да ъпгрейдна лаптопа с точно този процесор?

2. Ако да, заслужава ли си?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обновяването е възможно и процесора е съвместим, проблема е че няма от къде да се купи (говорим за българия)

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се ъпгрейдне.

Хайде обоснови се колега. Цитираният от мен твой  отговор, предполага нещо което го знаеш със сигурност, ама тази сигурност докато не я подкрепиш с доказателство, си е само в твоята глава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде обоснови се колега. Цитираният от мен твой  отговор, предполага нещо което го знаеш със сигурност, ама тази сигурност докато не я подкрепиш с доказателство, си е само в твоята глава.

Наистина съм се объркал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш.  сокета е същия, захранването на платката е изчислено за мощността на този, който е на дъното (те като TDP са еднакви с новия) но охлаждането няма да смогва: твоя е TJUNCTION 90 C, другия TJUNCTION 105 C... при лаптоп ъпгрейд само на диск и памет... ако искаш да правиш ъпгрейди следващия път вземи настолен комп.

п.с. разликата в производителността между двата процесора е нищожна тия 600 мегахерца са за много кратко време и то ако се натоварва само едното ядро, ако товариш двете си само 100 mhz нагоре, хипертейдинга не прави чудеса...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обновяването е възможно и процесора е съвместим, проблема е че няма от къде да се купи (говорим за българия)

http://olx.bg/ad/prodavam-cpu-intel-core-i5-3210m-sr0mz-socket-g2-ID56GLV.html

В продавалника има два, друг е въпроса дали си заслужава да дадеш повече от 100 лева за процесор дето не е кой знае колко по-бърз от Пентиума само дето е с хипертреадинг и Турбо

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре, приемам че си прав относно това че не може да се използува всеки един процесор поддържан от чипсета, поради специфичните изисквания. За да не стане объркване, ще посоча само че това не изключва възможността за замяна на процесора, но с такъв отговарящ на възможностите на конкретната дънна платка на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.