Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ситуацията е следната взех си рутер, свързах всичко както трябва да е, оправих настройките от http://192.168.0.1но пак няма интернет... Опитвм се да го пусна с много стар лаптоп на който не му работи LAN картата и се свързва само с кабел... не ме интересува за лаптопа трябва ми за таблет / телефон. Настройката на връзката я правя така:http://www.vidaoptics.com/plugins/articles/show/124 най вероятно и тук бъркам ще съм много благодарен за малко помощ.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Опитвм се да го пусна с много стар лаптоп на който не му работи LAN картата и се свързва само с кабел...

Може би сте искал да кажете, че работи само безжично? А по въпроса за рутера, настройките към които сте дали линк, трябва да се зададат в самия рутер, а не в windows. Някъде трябва да има за насройване на PPPoE връзка, но трябва да дадете и модела на рутера, ако не се справите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би сте искал да кажете, че работи само безжично? А по въпроса за рутера, настройките към които сте дали линк, трябва да се зададат в самия рутер, а не в windows. Някъде трябва да има за насройване на PPPoE връзка, но трябва да дадете и модела на рутера, ако не се справите.

TL-WR841N  и правех всичко както беше в упътването и не имах предвит, че работи само с кабел не може да ползва безжичен

Редактирано от izanami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да го пусна с много стар лаптоп на който не му работи LAN картата и се свързва само с кабел...

И изводът е? :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И изводът е? :shock11:

ако знаех нямаше да съм тук :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни и аз се чудех къде бъркам с настройките на моя TP-Link рутер и не мога да подкарам интернет връзката. Всичко бях настроил IP адреси , шлюзове и т.н, а проблема бил, че рутера по подразбиране ми хваща IP адреса като статичен, след задаване на динамичен IP адрес, всичко си тръгна както трябва.

За да съм по-точен като влезеш в менюто с настройките на рутера: Network ->WLAN -> тук в това подменю в настройките на  WLAN connection type: зададох да е Dynamic IP -> save и reboot на рутера и интернета "потече".

П>С - При мен това проработи, защото съм към кабелен доставчик на интернет и той е задал да са динамични адресите. ;)

Редактирано от vasilissv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.