Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди да ме нападнете, че до моята тема има още две подобни искам да се оправдая :) Прегледах въпросните теми, но никъде не намерих тема с изисквания отговарящи на моите. Търся лаптоп до 800лв (може и по-евтин, даже е желателно). Игри не играя, много рядко, така че лаптопа ще бъде за гледане на филми, сърфиране в интернет и тем подобни занимания. От до тук изчетеното разбрах, че ми трябва лаптоп с матов екран, не лъскав и евентуално SSD хард. Относно харда съмнявам се, че в избраният от мен ценови диапозон ще има такъв, но съм длъжен да пробвам. Не искам да има вече инсталиран ОС, понеже всички ги предлагат с уиндолс 8.1, а аз предпочитам седмицата. Също до сега съм работил на Acer Aspire 5552 и клавиатурата му ми е много удобна, така че силно препоръчително е новия лаптоп да е с такава или поне подобна. Последно - много бих искал при евентуален избор на нов лаптоп да мога да отида да го видя на място преди да го закупя (гр. Бургас) или вече в краен случай от препоръчан от вас сайт. Предварително благодаря на отзовалите се! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм на такава клавиатура и то на по-висок клас Acer и според мен е неудобна. За този аспект от спецификациите е хубаво да отидеш в някоя техно-бакалия в Бургас и да тестваш кое за теб е най-удачно. За 800 лв. забрави за SSD(хубаво, че се пробва). :D Даже е добре като си вземеш ''латопа'' да разкараш тази ширпотреба и да я замениш наистина с SSD. Иначе рискуваш да си скъсаш нервите и да загубиш евентуално важна за теб информация. Масово явление. Принципно за тези пари на днешно време не мога да ти препоръчам нищо(за съжаление)! Виж евентуално някое Леново от G серията без дискретна графика. И клавиатурата им е по-добра.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах ги и за момента съм се спрял на този: http://www.technomarket.bg/products/09143419/lenovo-ideapad-g50-30-80g0023pbm . XECUTIONER какво ти е мнението? Каква производителност ще извади този процесор, дали не е само прах в очите завишените му характеристики? Тази видео карта да не би само да грее машината без да е нещо особено?

ПС: Надявам се, че не е проблем постването на линка. 

Редактирано от pi4man (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах ги и за момента съм се спрял на този: http://www.technomarket.bg/products/09143419/lenovo-ideapad-g50-30-80g0023pbm . XECUTIONER какво ти е мнението? Каква производителност ще извади този процесор, дали не е само прах в очите завишените му характеристики? Тази видео карта да не би само да грее машината без да е нещо особено?

ПС: Надявам се, че не е проблем постването на линка. 

Процесора макари 4 ядра е доста рехав. Ако не е със SSD ще се ядосваш доста колко е тромава машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално този процесор, макар и с 4 ядра е много зле. С тези 8 вата TDP си представи какво е.

http://www.notebookcheck.net/Intel-Pentium-N3540-Notebook-Processor.117416.0.html

Макар и с 2 ядра, този процесор е по-бърз.

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-4005U-Notebook-Processor.102733.0.html

Ето лаптоп с такъв процесор и матов екран.

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_B50_70-lenovo_b5070_80LT007RBM

Трябва да си добавиш още 4GB  RAM- 79 лв.

Вграденото видео HD Graphics 4400 е достатъчно за гледане на HD филми и клипове и не се предлага втора видеокарта, която ще е на нивото на вградената и ще служи само за печка. 

А този е от подобна тема и е доста добро решение за парите си.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_28&product_id=9154&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросното леново B-50 е заинтригуващ модел. В ревюто, което прочетох показват и резолюция на дисплея 1920х1080, което мисля рядко се среща в този ценови диапозон. При евентуална покупка ще добавя наистина още една плочка рам, след време евентуално и caddy с малко SSD може да се добави, зада стане бърза машинката. Притеснява ме само ниската работна честото на процесора. 

От друга страна Lenovo IdeaPad G510 ми изглежда със сходни характеристики, но процесора е с малко по-голяма тактова честота. Никъде не пише обаче дали и неговият дисплей е матов. 

Също погледнах и Asus X559DP, много красив дизайн, какво ще кажете за него? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получава се малко монолог, но разгледах ревюта и на процесора и на графичния чип. Случайно попаднах на сравнение между лаптопи всички с Intel HD Graphics 4400 та попаднах и на модела HP 250 G3. Тук идва поредния ми въпрос. Хардуера на машината е абсолютно един и същ с този на леновото, а цената е усезаемо по-малка. Разлика има в двойно по-малкият хард, но това за мен не е проблем така или иначе не ми трябва толкова голям хард, а и всичко важно си съхранявам на външен такъв. Какво бихте ме посъветвали за въпросното HP? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, няма какво да се залъгваш-всичко за тази цена е възможно най-евтиното като изпълнение и материали, независимо на коя марка се спреш. Вземаш това което ти е най-изгодно. По-скоро се поинтересувай за гаранционното обслужване. Важно е също да го експлоатираш правилно и според възможностите му. Последният лаптоп от предишният ми пост е със осезаемо по-добър процесор-който не е с обозначение U, т.е. не е орязан от към производителност с цел много ниска консумация на енергия, но не е с матов дисплей.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента много хора ми препоръчват да купя Thinkpad или EliteBook втора ръка. Вашите препоръки? Може направо конкретни обяви. Разбирам, че това е в пъти по-добър вариант. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон няма много избори. Гледай ватовете на процесорите повече от честотата. Процерос с M накрая е по-бърз от такъв с U. 
Това може би. Но не очаквай чудеса от него. Харда е бавен, но голям. Екрана е ужасен. Но за филми и интернет ще свърши работа. Ако не ти е спешен, по-добре събери още пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държа на толкова голям хард, именно за това и се насочих към Hp-то, което е с почти същите характеристики, но доста по-евтин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че не насърчавам покупката на HP поради религиозни причини, тук е с нялколко лева по-евтин. И ако може се събуди малко :D леновото, което сме предложили с ivaylo71 е 700 лева а HP-то е 740. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.