Премини към съдържанието
Di40Bg

Помощ за инсталиране на Убунту дрейвър

Препоръчан отговор

Здравейте,

някой , ще може ли да ми помогне, да си инсталирам Линукс дрейвър за CanonScan Lide 120. Преди 2-3 дена си го купих, на Ундоус работи, ама като го влюча към Линукса го разпознава и до там, не намира драйвър. Сигурно няма никакъв шанс да го използвам на убунто??? Някой някаква идея?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесният начин, който се сещам е с vuescan...Бихте ли били така добър, да не пишете с толкова голям размер на шрифта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата simple-scan показва ли ти нещо, като я стартираш ? Разпознава ли скенера. Провери, дали е инсталирана SANE защото xsane и simple-scan са само графични приложения към нея. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, колега, точно с този модел може да има проблем именно със SANE

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета 1Force1,  но за сега няма дрейвъри за този модел. Опитах почти всичко ама без резултат... нещо подобно като с лаптопа ми на Sony VPIF11M1E  с Win 7 си работи супер ама на линукс НЕ, било то U/K/xUbuntu след инсталация на о.система графичната карта работи на дефаулт що годе добре но след актуал. и, дисплея е черен ... и до тук. Така е с линукса важното е 1 път да проработи и си  Работи дълго.....дълго... време!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.