Премини към съдържанието
Joke3a

Как да използвам втори хард диск на системата?

Препоръчан отговор

Здравейте купих хард диск на самсунг 500 гб но незнам как да го направя да го ползвам като втори след като имам линдолс на друг . Имам и сата кабела за него и захранващ включвам го и не ми не показва в моят компютър .. Та ако може да ми помогнете щото не ги разбирам тея неща ... Благодаря предварително . Ако искате и снимки ще ви дам на линдолс хп съм ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкни от 5 минута как да го добавиш

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкни от 5 минута как да го добавиш

Въпроса сега е защо там не ми го показва ??? Свързан е правилно и се чува как стартита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса сега е защо там не ми го показва ??? Свързан е правилно и се чува как стартита

Ама ти да не го включваш докато компютъра е включен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата харда сата ли са?

Кажи модела на дъното?

Втора употреба ли е харда или чисто нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата харда сата ли са?

Кажи модела на дъното?

Втора употреба ли е харда или чист

ТОЯ ХАРД който се опитвам да свържа е втора употреба другия е нов и двата са сата .. Дъното е гигабайт ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТОЯ ХАРД който се опитвам да свържа е втора употреба другия е нов и двата са сата .. Дъното е гигабайт ..

Модел на дъното, искам да видя нещо , а това че е 2ра ръка и не тръгва не е добре няма да те лъжа ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линдоус или Уиндоус? Има разлика.

Форматирай си харда и ще ти го покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти да не го включваш докато компютъра е включен?

Дори и да е така. Какво от това?

Двата харда сата ли са?

Може да се търси проблем с джъмпери ако и двата бяха АТА но такива не се произвеждат от 2008-9 някъде а и да намериш АТА 500GBще ти поискат торба пари. Та както стана ясно случая не е такъв.

Колегата правилно е попитал дали се вижда в биоса. Вероятно не.

Тогава проблемите може да са два. 

1 Съответния порт да е забранен 

2 Диска е мъртъв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се търси проблем с джъмпери ако и двата бяха АТА но такива не се произвеждат от 2008-9 някъде а и да намериш АТА 500GBще ти поискат торба пари. Та както стана ясно случая не е такъв.

От къде се разбира че първия хард е сата или пък че е само един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава проблемите може да са два. 

1 Съответния порт да е забранен 

2 Диска е мъртъв.

и .... Възможно е да е калпав Сата кабела

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде се разбира че първия хард е сата или пък че е само един.

Какъв е първия диск нема ама абсолютно никакво значение, след като вероятността втория да е АТА е нулева.

Да повторя само ако и двата са АТА и джъмперите не са нагласени както трябва, само тогава единия няма да се вижда, дори и всичко останало да е ОК.

Патаран е прав, че може и кабела да не е ок.

Пък знае ли човек кои какво е творил по биоса може SATA, контролера да е забранен изобщо.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако SATA контролерът е забранен няма да се вижда и първият диск.

Аз съм за дефектен/неконтактуващ/незакачен SATA кабел за данни

или

умрял диск, или умрял SATA порт на дъното.

Пробвай да закачиш само условно новият ти диск на мястото на този, който е с Windows(откачаш диска с Windows-a от кабелите и на неговото място закачаш проблемния диск). Ако се види в BIOS, тогава или кабелът за данни, или SATA портът е проблемен, а дискът е жив)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с тия обяснения ако беше АТА и ако беше SATA стана каша. Ама кво толкова нали лудия шибаняк(insane_fucker) трябва да има какво да цитира и за кво да се заяжда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на дъното, искам да видя нещо , а това че е 2ра ръка и не тръгва не е добре няма да те лъжа ;)

Gigabyte GA-945GCM-S2L

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах диска дали се вижда в БИОС, и съответно в Device Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линдоус или Уиндоус? Има разлика.

Форматирай си харда и ще ти го покаже.

Как да го форматирам ? Като нищо не ми показва на компа от него нито в моят компютър нито в тва дето се делят дяловете ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte GA-945GCM-S2L

А в diskmgmt.msc вижда ли се вторият диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в diskmgmt.msc вижда ли се вторият диск?

ne

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче, очевидно си нямаш идея какво правиш. Викни някой, който ги разбира тия работи, преди и първия хард да си е заминал. Викни някой по в час да ти реши проблема, ако изобщо има решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно този диск или е заминал или е за сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.