Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с компресирането на HD видео и до този момент не успявам да намеря удачно решение.

Става въпрос за TVRip от HD канал, съответно видеото е с резолюция 1980х1080 dpi. и файла е с разщирение .ts

Преконвертирам го в avi, като съответно намалявам резолюцията на 1280х720 dpi (с цел намаляване размера на файла), махам рекламите с VirtualDub и след това се опитвам да го компресирам. И тук удрям на камък.

Най-доброто което успях да постигна е при видео с времетраене 58 мин е да стане 1,3 GB, съответно видео с времетраене 54 мин - 1,1 GB. Ползвах кодеците за VirtualDub - DivX, Xvid и x264vfw. При последния даже се разминаваше звука. Целта ми е да постигна размер под 1 GB за тези файлове и съответно 600-700 МВ при видео с времетраене 45 мин.

Приемам всякакви съвети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размера на крайният файл,зависи от 3 фактора,всеки от който може да се намалява размера.1. Резолюцията 2.Кадри в секунда(24 е за по малък размер) 3.Скорост на предаване на данните(за по малък размер се търси около 1000Кбит/с)Тук се правят проби,защото при намаляване до определена граница,рязко пада качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-доброто което успях да постигна е при видео с времетраене 58 мин е да стане 1,3 GB, съответно видео с времетраене 54 мин - 1,1 GB. Ползвах кодеците за VirtualDub - DivX, Xvid и x264vfw. При последния даже се разминаваше звука. Целта ми е да постигна размер под 1 GB за тези файлове и съответно 600-700 МВ при видео с времетраене 45 мин.

Приемам всякакви съвети

С x265-HEVC ще го събереш в под 700мб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да конвертираш в mp4 формат, а не в avi.

_I_ , като предлагаш x265-HEVC, предложи и кодек, и енкодер.

Явно целта е да влезе в изискванията на някой видео уеб хостинг.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го в avi, за да изрежа рекламите с Virtual Dub. Пробвах да го преконвертирам в MP4, но за момента резултата е дори по-лош.

Предложете ми ако може кодек, и енкодер с x265-HEVC, за да пробвам, може пък да стане

Редактирано от Nadinche (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.