Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Имам молба от племенника ми за нова конфигурация, малкият е събрал сума от около 1000-1020 лв. Иска да играе игри като GTA V и Far Cry с добра резолюция. От старият му компютър не иска да ползваме нищо. Моята идея е нещо такова: http://nikem-bg.net/cart/51435p1r46473p1r52226p1r2088p1r48235p1r52029p1r2195p2r53895p1rf.html

Обща стойност: 1 077.92 лв. с ДДС 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да се добави още малко оперативна памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това ще е за в бъдеще, защото в момента и аз съм ограничен от към средства и не мога да доплатя още. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

KINGSTON 4GB DDR III 1600 

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

ZALMAN ZM500-LX, 500W

ZALMAN ZM-T1 Plus, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU

GIGABYTE 2048M GTX960 N960IXOC-2GD

Крайна цена:

1 130,12 лв.

Ако ви идват малко повечко тези 100 лв можете да замените картата със р7 370. След време още 4гб рам и всичко заспива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната игра - GTA V, няма как да се играе на компютър с 4 GB RAM, въпреки че минималните изисквания са за поне 4 gb. Има доста игри, които не тръгват изобщо ако нямаш минимум 6-8 gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе, Не забравяй, че видео картата и процесора трябва да са от един и същи ценови клас, за да има оптимална работа и производителност. Няма как да очакваш висока производителност с видео карта за над 400 лева и процесор за 250. Както и можеше малко по-хубаво дъно, особено ако конфигурацията се купува за няколко години напред и ще се надгражда и няма да се правят сериозни промени. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-хубаво дъно не им трябва, иначе ботълнек няма да има, дори да има такъв той ще е малък.

като разбира се ще има повече кадри защото той записва, а и този palit е малко по-мощен от asus-а.

Ето и равнение между i3 и i5: 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! 

Имам молба от племенника ми за нова конфигурация, малкият е събрал сума от около 1000-1020 лв. Иска да играе игри като GTA V и Far Cry с добра резолюция. От старият му компютър не иска да ползваме нищо. Моята идея е нещо такова: http://nikem-bg.net/cart/51435p1r46473p1r52226p1r2088p1r48235p1r52029p1r2195p2r53895p1rf.html

Обща стойност: 1 077.92 лв. с ДДС 

Сложи малко по свястна кутия и е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-хубаво дъно не им трябва, иначе ботълнек няма да има, дори да има такъв той ще е малък.

като разбира се ще има повече кадри защото той записва, а и този palit е малко по-мощен от asus-а.

Ето и равнение между i3 и i5: 

И на базата на какво направи извода си, че по-хубаво дъно няма да трябва? Ще е много хубаво като се изказваш така поне и да се аргументираш с нещо? Колкото до процесора и видео картата аз лично не бих препоръчал такава комбинация...

До автора: Не е споменато дали се изисква SSD или не? Съдейки по първото мнение с примерната конфигурация очевидно не се изисква, но все пак е хубаво и това да се уточни. Както и няма да е лошо още един 120 или 140мм. вентилатор...

Редактирано от The Brain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На базата че нито ще слагат две видео карти, нито пък ще клокват така че нужда няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:beat: Да то само от това зависи какво дъно ще взимаме... Негова си работа... Лично аз бих подкрепил 

Сложи малко по свястна кутия и е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да а asrock дъното с какво да е по-хубаво от предложеното от мен освен слотовете за памет, аз виждам само в аудио картата, която при asus-а е по-добра, а и дъното предложено от мен е по-качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях автора да е споменал нещо за монитор? Ако детето в момента е с някоя дърта 19"-ка с 1280*1024 резолюция, за какво да се набутва с нещо повече от бюджетна геймърска машина, колкото да покрие минималните изисквания на игрите, а не да се бута по-по-най за максимума на бюджета?

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M-DGS
INTEL CORE i3-4170

SAPPHIRE Dual-X R9 380 2G
KINGSTON 4GB DDR III  2 плочки
WD 1000GB Blue
RAIDMAX VORTEX V4
DEEPCOOL 500W Modular

Oбщо: 1 081,33 лв
Ако идва много, може да се вземе R9 280 вместо R9 380 (доста близки са по производителност).

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да а asrock дъното с какво да е по-хубаво от предложеното от мен освен слотовете за памет, аз виждам само в аудио картата, която при asus-а е по-добра, а и дъното предложено от мен е по-качествено.

За качеството не знам, аз имам H81M-C, но повечето слотове за паметта са плюс. Надявам се няма нужда да давам примерни ситуации, в които повечето слотове могат да бъдат полезни. То ако ще взима дъно до 100-120 лв. каквото и да вземе горе-долу едно и също ще вземе... Освен ако не хване промоция някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами едва ли ще слага повече от 16GB рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то няма за какво да му е повече. Но вече темата отива в съвсем друга посока. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обърквайте повече човека , направил си е сносна конфигурация само кутията да оправи и всичко е тип топ!

като събере някой лев ще си добави още 4 рам.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-напред ще се добавим още рам и определено ще сменим кутията, решихме да наблегнем на по-силните компоненти и повече производителност. Обмислях вариантите за i3 но i5 ми се струва по удачният вариант, относно монитора които дечко има е 21 инчов Philips и определено има прекрасна картина. За видеокартата ще го обсъдим, ще видим и вашите примерни конфигурации. Благодаря на всички за съветите и за дадените конфигурации! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.