Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци,

Колебах се къде точно да създам темата, дали в раздела за периферия или тук - запаметяващи устройства и памети, защото става дума за съвет относно избор на преносим хард диск, така че моля ако не съм за тук, темата ми да бъде преместена.

По с течение на обстоятелствата и на косъм да загубя всичката си информация от лаптопа, реших да закупя преносим хард диск, на който да съхранявам нещата си като допълнително място. Поради малката разлика в цената между 500 ГБ и 1 ТБ, се спрях на последния по обем. Ще се купува онлайн от място с доказан произход като скай, никем и др., от които Вие препоръчвате и изготвяте конфигурации (впечатления от форума).

На марки не робувам и нямам предпочитания, важното е качеството, доколкото може да става дума при бюджет от 150 лв.

В момента лаптопът ми има единствено юсб 2 портове, но гледам, че масово на хард дисковете пише  юсб 3. Надявам се, че това няма да  проблем, а само скоростта на трансфер ще бъде по-ниска между устройствата и ако след време имам PC или лаптоп с юсб 3, ще мога да използвам пълния капацитет на скоростта по трансфер. Правилно ли съм разбрал?

Друго, което ми направи впечатление от разглеждането е, че повече преносими дискове са с метален корпус. Това не е ли проблем или неблагоприятно за работата му, като вибрациите?

Към момента съм се спрял на този, но както споменах вече не разбирам от технически параметри и не съм имал такова устройства.

Препоръчайте ми кое си заслужава покупката и ще ми върши работа дълго време безпроблемно (което е относително и зависи от много фактори), но все пак има марки и марки.

Ако нещо съм пропуснал, моля да го напишете и ще допълня.

Поздрави и лек ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За хард диск бих Ви препоръчал този http://www.emag.bg/v-nshen-hard-disk-seagate-backup-plus-slim-1tb-2-5-usb-3-0-metalen-korpus-sin-stdr1000202/pd/D6D4JBBBM/от личен опит. Имам същия и съм доста доволен от него. Работи безотказно вече към 2 години, но е използван доста внимателно. По принцип като цяло и за марката също мога да кажа само хубави неща, тъй като почти всичките ми хард дискове са на нея (имам и един WD) независимо дали става въпрос за вътрешни или външни. Колкото до вибрациите те не биха били проблем ако се използва на равна повърхност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@The Brain

Добро утро!

Благодаря за съвета относно хард диска. Все пак ще изчакам 1-2 дена да видя дали някой друг няма да пише по темата и ако няма друго, ще го поръчам.

Поздрави и лек ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре погледни някой на WD. Seagate правят бързи дискове, но надеждността им е далеч от желаната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този дали е удачен избор, въпреки че е с 20 лв. над бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.