Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да си взема компютър за около 1200-300 лв. Ще се ползва предимно за игри и искам да вървят всички нови игри на максимална графика(ако е възможно). Монитор имам и наскоро ми изгоря видео картата и си купих тази - AMD Radeon r7 200 series 2gb. Незнам до колко е добра, но мисля че ще се наложи да си купя друга по мощна. 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо друго от стария компютър ще използвате ли? Горе-долу конкретно за какви игри ще се използва? Какъв точно е монитора? Това също е важно и има отношение към игрите или по-точно към визуализацията.

Редактирано от The Brain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази серия има доста видео карти. Хубаво e да се знае точния модел на картата (напр. R7 250X/260X/265).

Ето конфигурация с нова карта.

ASROCK B85M-DGS
I5-4460 3.2GHz
4G DDR3 1600 KINGST HYPER FURY X2
1TB WD Caviar Blue
POWER COLOR AXR9 380 4GB
CM N400 BLACK
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо: 1 308.93 лв

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е 19 инча Самсунг Syncmaster b1930, видеото е r7 240.

Мисля да се доверя на 

Roujin Z , тъй като той има най-много мнения до сега :).. незнам до колко е фактор това, но няма за какво друго да се хвана

Искам да попитам само, Roujin, мога ли да сложа още една 8 гб рам като тази която си дал? Също така, ще те помоля да прегледаш дадените от другите части и ако има някое по добро предложение от твоите, да го промениш. Тия части като си ги взема и като ми ги доставят, отделно ли ще са или ще е сглобен компютъра и готов за употреба? Ако се сетя още нещо да пипам, ще добавям после.

Благодаря на всички, които ми предложихте части!

пс. това видео - 

GIGABYTE 4096M R9 380 R938G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0 -

не е ли по-добро от твоето ?

Редактирано от bladegt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип може да поискате сглобяване от магазина, ако имате познат той да Ви го сглоби или Вие да си го сглобите. Компютъра естествено въпреки това няма да е готов за употреба... Отделно операционна система и други...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може да добавиш още 8ГБ рам. Обаче няма смисъл та за повече пари се слага SSD.

Сглобяването е безплатно и по-твое желание.

R9 380 има своите предимства. Ако смениш монитора може и да ги видиш.

пс. Гонил съм долната граница на бюджета от 1 200 лв. Ако ще взимаш нещо за 1 300 лв. или повече гледай другите предложения.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто добави SSD-то което съм ти предложил в поста си и ще станат над 1 300 лв.

Ако искаш по-добра видеокарта варианта не е R9 380 а R9 390 или GTX970 но ценовата разлика е голяма

та и да сменя процесора с по-евтиния I5-4460 пак ще идат повече пари. Ето какво имам предвид  - 

GIGABYTE 4096M GTX970 N970IXOC-4GD PCI-E 3.0 

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

KINGSTON 8GB DDR III 1600 HyperX FURY 

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 

MSI H81M-E33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, HDMI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

ZALMAN ZM500-LX, 500W 

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 

Крайна цена 1 445 лв. 

пс. С R9 390 е желателно да се замени захранването та парите ще са още повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това видео ми идва малко в повече май :) .. с какво е по-добра от R9 380

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има CUDA ядра, PhysX и други разни глезотийки на NVIDIA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това ССД нали е хард? Защо трябва да купивам още един?

пс. какво ще кажете за тая конфигурация - 

ASROCK H81M-DG4, H81, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, LGA1150 
INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 
GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/ 
POWERCOLOR 4096M R9 290 PCS+, AXR9 290 4GBD5-PPDHE PCI-E 3.0 
TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050 
DEEPCOOL Кутия SMARTER, mATX, Black, USB3.0, w/o PSU 
DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

Крайна цена 1 302,38 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ос и браузъри, иначе защото е мнооооого по-бърз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително лош избор на кутия за подобна видеокарта а и въобще за конфигурация с видеокарта.

Дори да и купиш перки понеже тя няма такива си остава боклук. Вчера мъчих една машинка с нея и никога не бих заврял ламя на АМД вътре.

А захранването ще се пече като на грил.

пс. Като цяло взимаш най-слабия I5 и карти все едно си с 1440p монитор. Не са добре нещата.

Ако ще стоиш със стария монитор 960 ти е идеална като може да и сложиш малко по-добър процесор като 4590.

Вече при 1440p може да се помисли за R9 380 с 4ГБ памет иначе е излишно да се взима по-скъпото АМД което е и по-горещо. 

пс2. SSD-то се взима защото е многократно по-бързо от HDD-то. Въпроса не е за какво ти е SSD-то а за за какво ти е HDD-то в такъв случай?

Отговора се крие в цената на SSD-то. За това се взима малко и HDD-то за склад освен ако не разполагаш с доста повече пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като да навреш двигател на порше в лада , пак ще върви яко ладата но е лада :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая ще върви малко и ще се разпадне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD работят на базата на чипове и нямат механични въртящи се елементи като HDD. Доста по-скъпи са, но и много по-бързи. Разликата е, че се използват едни и същи за настолни компютри и лаптопи с размери 2.5" за разлика от хард дисковете. Те са по-защитени от HDD, защото както казах нямат магнитни глави, но за сметка на това по-податливи на токови удари и в повечето случаи данните на тях при евентуална повреда не могат да бъдат възстановени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bladegt нямаш никаква полза от тия 16ГБ рам за игрите та ако не се занимаваш с видеообработка не се набутвай.

SSD-то ще е много по-ефективно та взимай него ако искаш пъргава машина не рам над 8ГБ.

За картите вече обясних и няма да се повтарям. 960 не само излиза по-евтино но е по-студена и икономична

отделно ще даде малко по-добър резултат от 380 при повечето игри с твоя монитор.

Ако ще го сменяш си кажи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто ти видя ли колко струва тая 390ка :) защо е толкова евтина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре видеото да е 4 гб? 960 е 2 гб, а другата е 4?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто ти видя ли колко струва тая 390ка :) защо е толкова евтина?

PCS+ са със задна планка и добрия вариант на PC но картата не е 390.

Не е ли по-добре видеото да е 4 гб? 960 е 2 гб, а другата е 4?

Защо според теб постоянно споменавам монитора ти?

Паметта не е всичко има и карти за 150 лв. с 4ГБ памет.

В случая на теб не ти трябва 960 с 4ГБ нито алтернативата на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз монитора след време може да го сменя, но мисълта ми е няма ли да повлияе разликата от 2гб за производителността на някои по-нови игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Марк Топлото
      Извинете. Искам да си сглобя геймърска конфигурация за 1000 лева но понеже не знам какво да избера, бих искал да ми препоръчате някаква конфигурация за тази цена много ви благодаря.
    • от svetfrags
      Здравейте,съхардуерници 
      За коледа , ще получа малко бонуси , подъраци и реших си взема Гейминг ПС.Ако имате някaкви предположения за конфигурация ,ще се радвам.Играя на 1080p.Относно игрите , смятaм да играя Crysis 3,BF4 или Ghost , не съм решил все още кое от двете ,Blade & Soul.МС
    • от elmoo91
      Здравейте,Планирам в близките 4-5 дена да сменя старият компютър с нов. Бюджетът ми е около 1500 лева, желателно е да не го превишавам много. Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам. Много тежки игри (като Crysis 3) ми се иска да "подкарам" с най-високи настройки и без засечки, а и компютъра ще се ползва за доста годинки напред. Колкото по-мощна конфигурация ми предложите за паричките които съм заделил - толкова по-добре. Монитор и друга периферия не са включени в цената. Компютъра ще е свързан с 21.5 инчов монитор с максимална разделителна способност 1920 x 1080, но го има и варианта в близките 1-2 години да го сменя с 24-ка.Лично аз, след като прочетох доста неща из форума, стигнах до заключението че най-много парички ще се хачат за видео карта. Това означава че бих предпочел да си взема процесор на AMD (като вариант се спрях на AMD FX-8320 8-Core Black Edition. Естествено не бих отказал и предложения с Интел. Не съм се спрял на конкретна видео карта, но обмислях да съчетая процесора който споменах, с ATi R9 280X, 3GB. За другите компоненти имам доста съмнения, но мислех да наблегна и на охлаждането, понеже видео картата и процесора на АМД греят доста.След като споделих идеите си (които може и да звучат доста нелепо) се надявам да ми предложите най-доброто за парите. Отново казвам че не държа това което съм споменал по-горе да е в компютъра. Това са си чисто и просто неща които ми хванаха окото.Ще помоля най-учтиво хора които не са компентенти и нямат нуюното ниво на "грамотност" да не участват пряко в дискусията, защото не вярвам това да е от полза нито за мен, нито за други колеги които търсят подобна конфигурация. Благодаря на всички за отделеното време и за помощта ви предварително !P.S. Понеже има доста теми, подобни на мойта, ще разбера ако се наложи темата да бъде изтрита или преместена. Отварям нова тема, защото "пазара"  се променя стремглаво и не мисля че теми, по-стари от месец са от полза. Ако съм нарушил някое от правилата се извинявам най-сърдечно.
    • от cronoss
      Добър ден! Един приятел ме помоли да му помогна с конфигурация за около 600 лв и се пробвах да му сглобя. Може ли да ми кажете дали е добре за парие си и ако имате по-добри идеи за някой части моля Ви да ми пратите линк. Конфигурацията сще се използва предимно за игри и процесора и видеото може да се сменят по нататък. Иска да наблегнем предимно на дъното и на захранването, без монитор. Благодаря Ви предварително
      Ето и линка: http://nikem-bg.net/cart/44517p1r44182p1r43405p2r44598p1r45039p1r45180p1rf.html 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.