Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

SSD-то ми е Geil 120 gb,проблемът ,че Уиндоус 7 профешънъл не ми го показва като 120 гб,а само 111.Когато отворя дивайс мениджър там е показано със 120 гб.Уиндоуса е инсталиран на SSD-то и нямам допълнително хард диск.Каква е причината за това несъответствие в гигабайтите и защо уиндоуса го разчита като 111 гб ,а не 120?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално отчита. Примерно един диск от 1 Терабайт се показва като 931 Гигабайта....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъответствието идва от това, че за производителя 1GB e 1 000 000 000 байта, а за операционната система - 1 073 741 824 байта.

ПП. Абе трябва това да се напише някъде най-отгоре като важна тема, появява се поне веднъж месечно ...  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и калкулатора  , който точно показва 111

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъответствието идва от това, че за производителя 1GB e 1 000 000 000 байта, а за операционната система - 1 073 741 824 байта.

ПП. Абе трябва това да се напише някъде най-отгоре като важна тема, появява се поне веднъж месечно ...  :D

Това май го казват в часовете по информационни технологии но някои трябва да го чуе и още по-сложното да го запомни, а именно че при информацията не е като при мерките за тегло, и не 1000 а 1024 малки правят едно голямо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има да запомнят - като продават 120 ГБ диск трябва да си е 120 ГБ, а не 111 ГБ щото видите ли те били 120'000'000'000 байта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има да запомнят - като продават 120 ГБ диск трябва да си е 120 ГБ, а не 111 ГБ щото видите ли те били 120'000'000'000 байта.

Всеки който се чувства ощетен, и не е получил това за което е платил, може да се обърне към агенция за защита на потребителите. Или да заведе дело срещу всички производители на твърди дискове.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може. Има си международно приет стандарт колко трябва да означават приставките "кило-", "мега-", "мили-", "микро", и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.