Премини към съдържанието
bakottv

Коя от двете аудио уредби Sony е за предпочитане: W550 или RG270?

Препоръчан отговор

На един приятел дъщеря му си ги е харесала. Такава като първата W550 имала нейна приятелка, но не и харесвал дизайна на тонколоните. Другата RG270 до колкото знам е по-нов модел и може да чете MP3-ки, и дизайна е по-харесвания. А по мощност от това, което намерих в нета са с приблизителни стойности. Това са точните модели: Sony MHC-W550 и Sony MHC-RG270. Надявам се с ваша помощ да помогнем на момичето да избере между двете уредби.

Това са снимки от нета на двата модела:

W550

46778f6b0f821410.jpg

RG270

2926648ae9ffc75c.jpg

Редактирано от bakottv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звукът и на двете е добър. Но мисля че W550 е по-добрият вариант. Тъй като е за момиче не мисля,че ще са толкова важни басите.

Ето клип на W550 - 

И клип(доста стар явно) на RG270 - 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай ги тия уредби. Кажи поне с колко пари разполагаш и ще ти кажем дали може да се вземе нещо по-добро от  тия уредби.

Там е въпроса, че момичето си е харесало точно тези два модела.

Звукът и на двете е добър. Но мисля че W550 е по-добрият вариант. Тъй като е за момиче не мисля,че ще са толкова важни басите.

Именно басите и като цяло мощността я интересуват. За това и избора е между двете, като W550 е с 10лв. по-скъпия вариант спрямо RG270. От инфото в нета W550 e с две по 190W, а RG270 е с две по 200W мощност. Бюджета и е точно 200лв., и не мисля, че има по-добър вариант от тия двете уредби за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да каже с колко пари разполага за дъщеря му, може пък дъщеря му да се съгласи с нещо предложено от нас...

Bako_ttv ти е написал бюджета:

Бюджета и е точно 200лв., и не мисля, че има по-добър вариант от тия двете уредби за тези пари.

W550 е до колкото знам по-стар модел и не може да възпроизвежда MP3-ки. RG270 може и е по-компактна. Която и да избере е задължително да иска при доставка опция "Преглед и тест"!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви 190, 200 вата на канал бе ?

Ето тук прочетох за W550: Цък

самый крутой и мощный центр в раене 650-700$ в 1998-2000г

190вт на канал.ну по их меркам.

2 блока.можно использовать как усилитель.колонки solo7 отдыхают!

2 кассеты с автореверсом

3 Cd диска

цифровое радио

ручной и фиксированный эквалвазер

2входа для внешних источников

пульт ду

А ето тук за RG270: Цък

Музикална мощност 2 X 200 W

Усилване на басите

Хибриден двоен високоговорител за ниски честоти

Вход за портативно аудио

Тунер за обхвати FM/АМ с 30 настроени станции

RDS

CD плейър с възпроизвеждане на MP3

Възпроизвеждане на CD/CD-R/CD-RW Продукт известен още и като MHC RG 270, MHCRG270, MHC RG270, MHC-RG 270

Не знам по коя система са написани тези ватове, но така ги пише. Въпроса е за този бюджет от 200лв. (твърдо) кое от двете е по-добрия вариант, или ако има по-добър предложете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Чичко Fucker ви е казал по-горе. Но щом питате RG290 е по-добра от тез двете. Преди време я гледах за 120лв.

http://media.shpock.com/Stereoanlage-Sony-MHC-RG-290.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е по-добра защо на предните пишат така ватовете (по коя система), а на тази пише 2х120W (и за нея не откривам по коя система)!? Едно време имах двукасетъчен касетофон, на който пишеше 1800W по PMPO китайсктата система, което реално си бяха 18W (отворих го и на всяка колонка си пишеше 9W). Ако може да обясните защо RG290 e по-добра от другите две, ще се радвам да споделя после на момичето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма да Ви давам акъл за нито една от двете. Само като погледне човек дизайна, веднага се досеща, че е правено за джангър в циганската махала. По цената - твърде много пари ви искат. Ако са със CD плеат (въобще не съм ги поглеждал на големи снимки) последният е твърде вероятно или да не работи, или скоро да откаже работа.Там, дето сте посочил техническите параметри - те са писани за болшинството хора, които не разбират. Аз Ви съветвам да забравите за такава "стара" покупка, за да не ви се налага след седмица да сменяте регулатори и кой знае какво още, но крайното решение е ВАШЕ!Ако ви предложат да ви дадат 50 лева и едната от двете системи - така съм съгласен. Моите уважения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тя не е за мене уредбата. За дъщерята на един приятел е и иска да има такава. Зарибила се е по уредбата на приятелката си, но както казах в първия пост не и е харесал дизайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е по-добра защо на предните пишат така ватовете (по коя система), а на тази пише 2х120W (и за нея не откривам по коя система)!? Едно време имах двукасетъчен касетофон, на който пишеше 1800W по PMPO китайсктата система, което реално си бяха 18W (отворих го и на всяка колонка си пишеше 9W). Ако може да обясните защо RG290 e по-добра от другите две, ще се радвам да споделя после на момичето.

http://olx.bg/ad/prodavam-stereo-uredba-sony-mhc-rg290-ID5nWei.html#a12c469379  ето я , как  :) . Звук ще изкарва , не се тревожете. За стая 17 квадрата и power има даже. Както е видно може и да свети  ;) . mp3 чете , ноу проблем. Има bass boost (groove са го нарекли май..). Касети и радио на дълги и FM  вълни имате естествено. В задната си част си има вентилатор за охлаждане , евентуално да не изпуши , но доколко е ефективен нямам представа. Като цяло на мене ми изглежда по-прибрана от другите 2. 

Като цяло съм на мнението на Fucker-а обаче. 

А.....освен това отпред имате вход , може да се пуска компютър(да ви изкарва звуков сигнал от него) посредством 3.5мм jack. Също може да и пускате разните му там ps4 , playstation и подобни. 

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече имала купувач. Писах от моя профил в OLX-а, но за сега има купувач, и ако той се откажел продавача щял да ми пише.

Дано дъщеря Ви си хареса някое от тях. Успех !

Тя е дъщеря на приятел :) Жалко, че момичето ще остане без уредба, а тя точно такова чудо иска. Не искала колонки пък ако ще и по 1000W да са.

...Абе, система за вдигане на гирултия...

...Стари сонита могат да вдигнат 2x100 врява "истинска"...

Точно това иска, да свири силно и то със силен бас. Посочи поне едно такова старо Сони с 2х100. Иначе пак си остават двата варианта от заглавието щом RG290 има купувач.

п.п.Забравих да кажа, че баща и има една камара касети и дискове от едно време (90-те години) с всякаква музика, та за това се иска уредба да бъде. Новите е ясно, че не струват и се търси оптималния компромис в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Даже е по-добре нещо ей-такова с някакви колони за останалите пари : http://olx.bg/ad/aiwa-rx-n55z-ID5i3zE.html#b16dbd8954

Сега остава да кажеш, че и това са колоните за това чудо и комбинацията е готова: http://olx.bg/ad/hi-fi-koloni-aiwa-2h60w-angliyski-ID57Oag.html#129a5ffd81

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bako_ttv до колкото ми е известно съвременната младеж постоянно цъка на телефончета си. Ето едно предложение на нещо ново, което се управлява безжично от телефон: Мини аудио система Samsung MX-J630, 230W, Bluetooth В момента е на промоция, като мисля, че няма да са им проблем още 30-тина лв. Ето ти и тест клипче в YouTube:

С това чудо ще си пуска музиката от телефончето си и ще си слуша каквото поиска. И все пак новото си е ново, а не 16-та употреба с незнайни дефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лош тоя Самсунг, но момичето си иска да е Сони (даже и Айвата не и хареса).

Иначе, току що ми писа човека от OLX-а със Сонито RG290 и каза, че този дето искал да я купи не отишъл да я види. Мисля, че това ще е избора стига да излезе сериозен и да я прати с опцията "Преглед и тест".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този търговец със Сонито RG290 излезе несериозен. Уж ми я прати на мене, за да я дам после на момичето, а я пратил на друг. От всички модели за които питах остана само RG270, другите са продадени, даже и Айвата, която предложихте. Сега излезе нова обява за модел Sony HCD-RG475 която е с допълнителен Subwoofer и на по-малка цена от 133лв., а и е на една крачка от тест на живо без куриери. Какво ви е мнението за този модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този търговец със Сонито RG290 излезе несериозен. Уж ми я прати на мене, за да я дам после на момичето, а я пратил на друг. От всички модели за които питах остана само RG270, другите са продадени, даже и Айвата, която предложихте. Сега излезе нова обява за модел Sony HCD-RG475 която е с допълнителен Subwoofer и на по-малка цена от 133лв., а и е на една крачка от тест на живо без куриери. Какво ви е мнението за този модел?

Това на мен ми прилича на нищо повече от Sony RG 270 с 1 допълнителна бас колона. Би трябвало да е в плюс в случай че работи изрядно.

Ако ви се занимава може да погледнете и http://olx.bg/ad/audio-sistema-sony-hcd-fr1-ID5iery.html#2e0f8e8d00 (тази е за предпочитане), също тъй и http://olx.bg/ad/audio-sistema-sony-ID5pCCu.html#a1ab4f5266 

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за сега ще изчакам, защото може продавача на RG290-ката да е объркал адреса, пък тогава ще изберем нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един приятел дъщеря му си ги е харесала. Такава като първата W550 имала нейна приятелка, но не и харесвал дизайна на тонколоните. Другата RG270 до колкото знам е по-нов модел и може да чете MP3-ки, и дизайна е по-харесвания. А по мощност от това, което намерих в нета са с приблизителни стойности. Това са точните модели: Sony MHC-W550 и Sony MHC-RG270. Надявам се с ваша помощ да помогнем на момичето да избере между двете уредби.

Не, това не са точните модели. Точният модел го пише отзад на капака, но тъй като първата система е съставена от 2 модула, трябва да ни дадеш модела на ресивъра с радиото, а дека с CD плеъра трябва да е HCD-W550. Втората уредба HCD-RG270 в документацията дават 2 x 145W мощност, но може и толкова да няма за всичките й 4.3 кила. По принцип по-старите модели си бяха оригинални, но след 2000г. всичко вече е китайско и тонколоните им са слаби и горят при по-голямо усилване, както и стъпалата. Сменял съм такива STK модули и всичките изгоряха след усилване на над 20-та степен, после смених говорителите с български 180W/ 8ома и стъпалото пак прегряваше, но добре че кумшиите ми се скараха да намаля музиката иначе щеше да изгори отново. Друг колега беше сменил стъпалото с по-маломощно, тъй като не обърнал внимание на последната буква от номера, което и мен ме заблуди и аз сложих същото като неговото, но накрая вместо да купувам скъпо и оригинално реших да развия няколко навивки от намотките на трансформатора за което много съжалявам, защото при всяко развиване от намотките се губи от мощността на трансформатора.

Друг колега вместо да замени STK-модула с нов, пробил една дупка на интегралната схема и от нея изкарал едни кабели към които свързал грамаден транзистор с грамаден радиатор, закачен на парче фазер и хванат за трансформатора. И тази уредба е работила, докато не е паднала и транзистора е окъсил някъде по управлението и вече нищо не работи по-нея, нито диск, нито дек, ни радио, единствено AUX IN и може да се ползва само като усилвател.

Но моят съвет е втора ръка да не купуваш, освен ако не познаваш продавача и го питай дали тези уредби са носени в сервизи и какво и как им е ремонтирано и никога не ги усилвай над половината. Ако отзад в долната част на капака има превключвател за 110-220-240V е добре да го превключиш на 240V, просто за по-сигурно.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не, и на двете си пише MHC а не HCD като модел. Между другото пристигна най-сетне уредбата MHC-RG290 от обявата в OLX-а и всичко бачка, като направих теста в Еконт. Само, че се сетих много късно да видя дали върти вентилатора (откакто момичето си я взе уредбата), но и не знам дали трябва постоянно да върти или само когато е нужно, защото ми каза, че в момента когато и се обадих не върти.

Edit: Тази я тествах на Макс и си свири супер, даже и с включени Groove и Surround

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли 270 модела? Вентилатора включва когато я усилиш над 20 степен, но повече не я усилвай на макс или поне за кратко. Добре да се свържат предпазители 2A към тонколоните, ако евентуално откаже защитата или залепнат релетата (някои модели на Samsung нямат защита, въпреки че по схема е предвидена и ако изгори стъпалото заминават и тонколоните). Предпазителите може да се запоят на кабелите и краищата да се вкарат в щипките, препоръчително е бъдат на минусовият проводник, така ако евентуално се допрат двата предпазителя няма да стане нищо.

Друг колега вместо да замени STK-модула с нов, пробил една дупка на интегралната схема и от нея изкарал едни кабели към които свързал грамаден транзистор с грамаден радиатор, закачен на парче фазер и хванат за трансформатора. И тази уредба е работила, докато не е паднала и транзистора е окъсил някъде по управлението и вече нищо не работи по-нея, нито диск, нито дек, ни радио, единствено AUX IN и може да се ползва само като усилвател.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.