Премини към съдържанието
Jeraldinho

Споделяне на игри за Playstation , може ли и как?

Препоръчан отговор

Искам да закупя игра за Playstation 4 от PS Store и да я споделя с приятели, които също имат такава конзола. Замислих се по този въпрос, понеже вече много хора продават акаунти с игри (даваш определена сума и получаваш акаунт с определени игри).  Аз тествах тая схема като ми направиха демо акаунт безплатно и като въведох Username and Password започнаха да ми се теглят някакви игри на моя акаунт. Някой може ли да сподели мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало като ти се изтеглят тия игри,да има катинар на тях.Не съм сигурно че този процес вече може да се извършва.Имаше един update от sony  в който го забраниха.Не буквално а спряха опцията да сетваш и унсетваш конзолата като твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах заглавието на темата! Да не се чуди някой. Тук сме български форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф, има вече доста игри за Персонален Компютър които могат да се играят с джойсткик от ексбокс или плейстейшън на лаптоп вързан към телевизор. Kingdom of Amalur я минах цялата с ексбокс джойстик Торид - немски уж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф, има вече доста игри за Персонален Компютър които могат да се играят с джойсткик от ексбокс или плейстейшън на лаптоп вързан към телевизор. Kingdom of Amalur я минах цялата с ексбокс джойстик Торид - немски уж.

Не мога да ви разбера вас (отворените) защо пишете безмислени коментари,човека пише че иска за PS4 не за персонален компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

написах GAMESHARE, понеже това е термина, който Плейстейшън използват. А определено има схема за прехрърляне, понеже днес говорих с момчето, което предлага тази услуга- срещу 30-40% от стойността на играта ти изпращя дигитално копие, което е без катинар и може да се играе от собствен акаунт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,понеже аз съм се опитвал и не е ставало.Първо се увери че този човек няма да те метне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,понеже аз съм се опитвал и не е ставало.Първо се увери че този човек няма да те метне.

еми аз поисках застраховка, с идеята да видя как става и той ми изпрати Акаунт и парола, и като ги въведох на конзолата започнаха да ми се теглят 3-4 игри, 1 от които е платена, по принцип и след като се изтеглиха си влязох през моя си акаунт и играта нямаше катинар и става да си я играя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора предложиха ми дигитални игри за по 30 лв. за PS4  , обаче да питам когато дръпна играта от съответния човек и после почна да си я цъкам с моя профил има ли опасност да ме баннат ? Питам защото чух , че повечето хора които продават така игри,  правят измами и после често им се блокират профилите и конзолите за постоянно.Има ли такава опасност ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Извинявам се, че предизвиквам некробъмп, но би било хубаво да се намира лесно и достъпно информация за споделянето на дигитални плейстейшън игри (така наречения game sharing)

1.Споделянето на дигитални игри е като цяло забранено от Sony. Идеята на споделянето е да може останалите потребители/профили на дадената конзола също да ползват споделените игри (което има логика)

2.Няма баннати за споделяне на дигитални игри и плейстейшън абонамент.

3.Има много опарени от споделяне, защото дружката им се оказва недобросъвестен кретен, който им сменя потребителското име и паролата.

4.Един акаунт може да се ползва едновременно на 3 конзоли, но с чалъм.

5.Няма да ви баннат за ползване на хакнат акаунт. Не сменяйте потребителското име и/или паролата. Не пазарувайте с пейпала/кредитната карта на човека.

6.Ще ви баннат гарантирано, ако ползвате акаунт, през който са купувани дигитални игри с крадени карти (вероятността за бан е 99.99%). Няма как да знаете преди купуването на акаунт дали не е ползвана крадена карта, но съветът ми е да не ползвате акаунти с игри закупени последния месец само (ако акаунтът няма списък с приятели/съобщения/трофеи по-добре не го ползвайте въобще).

7.Прочетете следващия пост, за да узнаете как може да копирате игрите от своя профил(акаунт) на конзолата на ваш приятел примерно или втората ви конзола, за да играете с жена ви мултиплеър без да се налага да купувате второ копие на играта.

Инструкция за мултиплициране (копиране) на игрите от акаунта ВИ:

1.Уверете са, че ВАШИЯТ акаунт не е „primary" на ВАШАТА конзола, т.е. деактивирайте го.

2.Влезте във ВАШИЯ акаунт от ЧУЖДАТА конзола и активирайте ВАШИЯ акаунт като „primary" на ЧУЖДАТА конзола.

3.Пуснете да се свалят дигиталните игри от ВАШИЯ акаунт на ЧУЖДАТА конзола.

4.Излезте от ВАШИЯ акаунт на ЧУЖДАТА конзола (log out). Игрите продължават да се свалят.

5.След като свалянето приключи, изключете интернет свързаността на ЧУЖДАТА конзола.

6.Отворете интернет страницата на SONY https://id.sonyentertainmentnetwork.com и отидете на таб "Account", след това отидете на "Media and Devices" и натиснете "Deactivate All Devices" (това ще деактивира ЧУЖДАТА конзола, но тя е офлайн и съответно не може да „пострада”)

7.Сменете паролата на акаунта ви от гореупоменатия сайт.

8.Влезте във ВАШИЯ акаунт от ВАШАТА конзола с актуализираната парола и активирайте ВАШИЯ акаунт като "primary" на ВАШАТА конзола

9.Може да възстановите интернет свързаността на ЧУЖДАТА конзола. Игрите й няма да се заключат, защото паролата не съвпада вече и на практика Sony възприема акаунта като непознат.

10.Можете да повторите процедурата отново след 6 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edit: След последното обновление на фърмуера на Сони точки 9-10 не са изпълними и за да може да продължите да ползвате копираните игри би следвало да не възстановявате интернет свързаността на ЧУЖДАТА конзола, в противен случай тя ще провери за лицензи всички игри в рамките на действащия ден. Съществува вероятност това да не се случи, но за да не се заключат игрите на ЧУЖДАТА конзола, по-добре не рискувайте. Възможно е да ограничите през рутера верификацията на лицензите, но интернет манипулациите, които ще можете да изпълнявате орез ЧУЖДАТА конзола ще бъдат: сваляне на игри дистанционно през сайта на Сони (което е все нещо) и обновяване ба софтуер. Възможни са и други начини, за избягване на заключването, но те са достъпни единствено за Слим версията (Фат и Про са неизползваеми) и включват принудително изключване от електрическата мрежа в режим на игра, което може да ви коства хардуерен проблем и не препоръчвам.

Има търговци на акаунти, които отдават акаунти под наем за месец/3 месеца/6 месеца като разликата в цената на акунта ще е от 14 на 20$ примерно. Този вид търговци са предимно собственици на плейстейшън зали в Индонезия, Малайзия и Индия като игрите са предимно спортни и включват пс плюс абонамент и много рядко сключват договорка само за един акаунт.

Най-практичният начин за споделяне на акаунти/дигитални игри е с човек, който познавате по принцип и на който се бихте доверили така или иначе.

Рисковете от споделяне на акаунт съществуват и ако човекът, на когото споделяте подходи недобросъвестно ви съветвам да се обадите на Сони, за да ви възстановяват паролата на акаунта. Ако сте истинският собственик на акаунтс и сте го регистрирали с истинските си имена и не сте продали конзолата, на която сте го регистрирали първоначално, винаги можете да си възстановите правата по него.

Ако обаче сте регистрирали акаунта с измислени имена и рождена дата, предплатени карти за зареждане и вече не притежавате конзолата, на която сте го регистрирал (преминавайки към ПРО да речем), то тогава спокойно можете да кажете, че сте имали и по-приятни мигове в живота си от този.

Надявам се бях полезен. Информацията е сверена за версия на софтуер 6.20. Оттук нататък Сони винаги може да промени правилата на играта. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.