Премини към съдържанието
VladkoJ

Как да инсталирам windows 7 от биос чрез диск?

Препоръчан отговор

Тоя биос е пълна каша, взех си нови части и кат пуснах компа зарежда до началното лого, където се показва логото в движение на черен фон и отдолу пише виндоус. Та въпроса ми е как да накарам тоя биос да инсталне вин от диска който имам. Дънната ми е gb h81m-d3h rev 1.0.Мерси предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам викаш човек, който да ти инсталира windows или носиш компютъра в сервиз, където да го направят. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам викаш човек, който да ти инсталира windows или носиш фирма в сервиз, където да го направят.

Имам диск 0_о за ко ми е да давам компа че и ще ми вземат пари…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този клип и ако си задал от БИОС-а първо бутващо устройство да е CD, би трябвало да се справиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това ще е съвета.

1.За да се влезе в bios има стандартни клавишни комбинации - dell,F2,F10,ESC . С никоя от тях ли не става?

2. Не разбрах какво лого се появява на черен фон и къде пише Windows?

3. Bios не може да ти инсталира Windows. От bios може да се зададе като първо зареждащо устройство (first boot device) устройството от което ще инсталираш дадената ОС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да сте сигурен и че диска е направен буутващ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж

клип и ако си задал от БИОС-а първо бутващо устройство да е CD, би трябвало да се справиш

Това вдичкото го знам преинсталирвал съм много пъти ама на него веднага му излиза поставете устройство. Като пуснах моя излезе виндов почна да зарежда стигна до логото и след това като чели забива и отново зарежда. Та аз искам да махна тоя виндолс и да сложа нов но не знам как да изкарам тва поле което той има: поставете дуск или друга………

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това забиване и зареждане показва,че нещо не е както трябва.

Кой сглобява частите? Ползвани ли са стари части,например хард-диск ?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вдичкото го знам преинсталирвал съм много пъти ама на него веднага му излиза поставете устройство. Като пуснах моя излезе виндов почна да зарежда стигна до логото и след това като чели забива и отново зарежда. Та аз искам да махна тоя виндолс и да сложа нов но не знам как да изкарам тва поле което той има: поставете дуск или друга………

Щом ти тръгва Windows-а, то или диска не е бутващ, може и повреден или самото устройство не чете диска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това ще е съвета.

1.За да се влезе в bios има стандартни клавишни комбинации - dell,F2,F10,ESC . С никоя от тях ли не става?

2. Не разбрах какво лого се появява на черен фон и къде пише Windows?

3. Bios не може да ти инсталира Windows. От bios може да се зададе като първо зареждащо устройство (first boot device) устройството от което ще инсталираш дадената ОС.

Не не биоса се отваря но точно за това което ти каза за да задам от къде да ми буутне не става. Ето сега си го гледам пред мен е:BIOS features/win 8 features-other os. Долу пише boot mode selection-uefi and legacy о 2те по отделно

Това забиване и зареждане показва,че нещо не е както трябва.

Кой сглобява частите? Ползвани ли са стари части,например хард-диск ?

Ами да харда е от стария комп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не биоса се отваря но точно за това което ти каза за да задам от къде да ми буутне не става. Ето сега си го гледам пред мен е:BIOS features/win 8 features-other os. Долу пише boot mode selection-uefi and legacy о 2те по отделно

Избираш да е other system, не 8. Освен това избираш не uefi, а legacy при това first

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да си го свързал към САТА 3 порта на дъното,пък диска да е САТА 2. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук гледам аз

Да не би да си го свързал към САТА 3 порта на дъното,пък диска да е САТА 2. ;)

Това е добър въпрос чек на него пише сата: 3.0 гб/с това ли е то щот на платката седи на сата 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук гледам аз

Това е добър въпрос чек на него пише сата: 3.0 гб/с това ли е то щот на платката седи на сата 2

Няма никакво значение къде е закачен диска, а си оправи БИОС-а. Избери Legacy first и CD-то да е първо и ще бутне...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избираш да е other system, не 8. Освен това избираш не uefi, а legacy при това first

на отхер ос е а това първи буут де да го намеря пише буут мод селекшън и там има това което каза легенси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сата 2 е. Това добре.

Оправи ли настройките в БИОС?

Няма никакво значение къде е закачен диска, а си оправи БИОС-а. Избери Legacy first и CD-то да е първо и ще бутне...

Само за сведение ще кажа.Аз като купувах настоящите си дъно ,процесор и рам,закачих старият си САТА 2 хард на САТА 3 порта на дъното. И греда. Знам че са обратно съвместими тези стандарти,но явно има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук на гигабайт е така аз прикачване на файл тук в сайта сложих снимка не знам дали ще я видите

Сата 2 е. Това добре.

Оправи ли настройките в БИОС?

Само за сведение ще кажа.Аз като купувах настоящите си дъно ,процесор и рам,закачих старият си САТА 2 хард на САТА 3 порта на дъното. И греда. Знам че са обратно съвместими тези стандарти,но явно има значение.

е де да видя какво е сата 2 или 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на отхер ос е а това първи буут де да го намеря пише буут мод селекшън и там има това което каза легенси

тук

Избираш да e CD, т.е. на картинката най-горе №1 буут

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е от скоростта му. 3 ГБ/с е САТА 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук

Избираш да e CD

На мен ми е по друг начин на мястото на uefu пише и мога да избера следните: p4:hl-dt-st dvdram gh20ns10

P5 hitachi hds7…

Realtek pxe bo2 doo или 0 не разбирам d00

Disable това е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е по друг начин на мястото на uefu пише и мога да избера следните: p4:hl-dt-st dvdram gh20ns10

P5 hitachi hds7…

Realtek pxe bo2 doo или 0 не разбирам d00

Disable това е

Точно така. Избираш dvdram gh20ns10, това ти е записвачката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук

Избираш да e CD, т.е. на картинката най-горе №1 буут

Искаш ли да пусна камерата на скайп и да ти покажа за ко става въпрос

Точно така. Избираш dvdram gh20ns10, това ти е записвачката...

Е избрано е точно това двдрам не съм го сменял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е на първа позиция, то следващите ги забрани и виж дали ще бутне. Ако не, значи имаш проблеми с диска или записвачката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е на първа позиция, то следващите ги забрани и виж дали ще бутне. Ако не, значи имаш проблеми с диска или записвачката

Избрано е сложих го на двд после отидох на save and exit и там пише boot override и цъкам на двд-то а пробвах и по друг начин пак саве и екзит и после саве и екз сетъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрано е сложих го на двд после отидох на save and exit и там пише boot override и цъкам на двд-то а пробвах и по друг начин пак саве и екзит и после саве и екз сетъп

И като излезеш, компа се рестартира и сега зарежда ли от двд-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.