Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер.Значи проблемът ми е следният. Като отворя youtube и си пусна HD клип, не тръгва. В такъв смисъл, че като пусна отдоло опциите на клипа примерно 720p или 1080p, не зарежда и седи на 360.Така е при всички клипове в сайта. Моля помогнете.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направо и в пералнята !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой браузер ?

пробва ли с друг ?

Флаш или HTML5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може и да идва от Интернет връзката ти . С каква скорост си ? Също може и да е от браузъра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Браузера е мозила само него ползвам.Пробвах с Интернет експлолър пак е сащото. И съм със адобе флаш 18.0.0.232.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като го направиха с HTML5 коя програма за сваляне на клипове от youtube работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в http://www.speedtest.net/и сподели резултата.

Вивакомците (ADSL-a) с "мед и масло" да ги почерпиш  :D

http://www.speedtest.net/my-result/4649953449

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като го направиха с HTML5 коя програма за сваляне на клипове от youtube работи?

4k Video Downloader

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер.Значи проблема ми е следния.Като отворя youtube и си пусна Hd клип не ми тръгва смисал такав че като пусна отдоло опциите на клипа примерно 720p или 1080p не ми зарежда и се седи на 360.Така е при всички клипове в сайта.Моля помогнете.

От близо месец аз съм със същия проблем, наистина е много дразнещо. Към почти всички видеа няма никакви други опции освен 360 и ауто, само на единични клипове има пълния набор от резолюции. Защо има разлика нямам идея.....

С последните версии на Mozilla и Adobe Flash Player, скоростта ми е 30 Mbps, а доскоро даже си беше 55, което си е свръх достатъчно за възпроизвеждане. Гледах, пипах, търсих по нета и в ютюб какво да правя, но при мен няма тази опция: http://images.pcworld.com/howto/graphics/199532-youtubeplaybackquality_original.png

Проблемът не е в кодеци, плеъри, видеокарти, но вече подозирам, че има връзка с това дето все още съм на ХР :) и оттам ,че не се поддържат формати като MSE & H.264. Намерих това: https://www.youtube.com/html5

Някакви идеи какво бих могъл да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bakhus напиши в адрес бара about:config ,намери media.mediasource.webm.enabled и й промени стойността на true.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От близо месец аз съм със същия проблем, наистина е много дразнещо. Към почти всички видеа няма никакви други опции освен 360 и ауто, само на единични клипове има пълния набор от резолюции. Защо има разлика нямам идея.....

С последните версии на Mozilla и Adobe Flash Player, скоростта ми е 30 Mbps, а доскоро даже си беше 55, което си е свръх достатъчно за възпроизвеждане. Гледах, пипах, търсих по нета и в ютюб какво да правя, но при мен няма тази опция: http://images.pcworld.com/howto/graphics/199532-youtubeplaybackquality_original.png

Проблемът не е в кодеци, плеъри, видеокарти, но вече подозирам, че има връзка с това дето все още съм на ХР :) и оттам ,че не се поддържат формати като MSE & H.264. Намерих това: https://www.youtube.com/html5

Някакви идеи какво бих могъл да направя?

Щом сте още на ХР си инсталирайте браузъра Pale moon/лисичи проект/.Има специален инсталатор и версиите са разработени за ХР и край с проблемите.Направо ти давам откъде да си го изтеглиш:виж снимката

Пиши на лични след като го инсталираш да ти кажа настройките и разни други магийки

Screenshot from 2015-10-05 22:55:13.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.10.2015 г.,, emil644466 написа:

bakhus напиши в адрес бара about:config ,намери media.mediasource.webm.enabled и й промени стойността на true.

Ок, намерих решение на проблема: първо пробвах каквото си ме посъветвал, но нямаше резултат. След това хвърлих един поглед за нещо подобно и в "лисичия" форум. Ето тук: https://support.mozilla.org/bg/questions/1077646#question-reply

Промених ги и двете, но пак нямаше резултат. Позамислих се и взех, че написах в сърч бара само: media.mediasource и така освен media.mediasource.enabled и media.mediasource.mp4.enabled ми излязоха още три резултата, общо пет. Реших да пробвам и промених и останалите две, тоест само media.mediasource.format-reader.webm остана на false и взе че стана.

Отделно инсталнах и YouTube Flash Video Player , но и без него в момента си ми тръгва по старому, още повече, че ползвам YouTube HD адон.

на 5.10.2015 г.,, 121212 написа:

Щом сте още на ХР си инсталирайте браузъра Pale moon/лисичи проект/...................

Мерси, 121212, някой следващ път мога и да го пробвам. ;)

--------------------------------------------------

Да допълня само, че днес забелязвам още една промяна, очевидно свързана с направените от мен промени и тя е с видеата във vbox7 - клиповете, които ги има в HD тръгват директно на HD.

Редактирано от bakhus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lumberman
      Гледам, че няма дискусии за образователната система, нейните проблеми и вариантите за преодоляване на тези проблеми. А това са основни въпроси, защото при сгрешена методология и система, ще произвеждаме и дефектни продукти, т.е. хора, които трябва да се борят с вложените в тяхното обучение недомислици и недостатъци, и ще са претърпели повече личностни щети отколкото ще са спечелели ползи. Американският писател Марк Твен е казал: "Никога не съм допускал училището/школуването да пречи на образованието ми."
      Ето в тази статия например са събрани някои интересни цитати за ролята на образованието:
      https://dama.bg/article/mark-tven-obrazovanieto-se-sustoi-naj-veche-ot-tova-koeto-ne-sme-nauchili/13830/

Темата за ролята на образованието е всеобхватна и основна, може да се подхване от много места. Специално в българското образование и държавната образователна система от години се повтарят едни и същи грешки, но очевидно доста хора имат интерес нещата да бъдат в това състояние. За начало бих искал да пусна интервю с един мъж, който се е заел с образование въпреки изискванията, методите и натиска от системата, и на критиката му кой ще отговори?

• от Georgi Jelev
      Здравейте!Това се получи след като се пробвах да премахна съобщение за изтичане на лиценза на windows от незнание съм премахнал главния профил на компютъра.

• от Хари Симов
      Здравейте.
      От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.
      Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 
      При DDR3 не откривам този проблем. 
    • от аджамията
      Програма за правене на видеоклипове

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели! От няколко месеца ползвам само Linux Mint 18.2 Sonya и съм изключително доволен. Не е случайно-тази ОС е най-разпространената в световен мащаб Linux-ОС към момента! Но от няколко дни имам проблем с копи-пейса, примерно когато коментирам статия от в. "24 часа"  във Фейсбук и искам да онагледя коментара си с копиране на няколко изречения от текста във вестника. Като пестна текста, той се появява в някакъв странен български език. Идея си нямам, къде да търся причината. Моля, приятели помагайте! Мога да реша проблема, като преинсталирам Минта, но съм любознателен и бих искал да разбера, за какво иде реч.
      Прилагам два фотоса за онагледяване.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.