Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да ми помогнете с избора на нова конфигурация,с нея ще се играе предимно GTA V,CS:GO и League of legends,не гоня максимални настройки.Имам монитор LG 23,ако ви интересува точния модел мога да ви го дам,имам си също и клавиатура,мишка и слушалки,така че искам дамо конфигурацията.Направил съм три примерни конфигурации,искам да си кажете мнението за тях.Ако ще ми предлага други искам да са от никем или от скай,процесор i5,и без части втора употреба.Компютъра ще се взима до 1-2 седмици. (може и по рано) :)

post-360790-0-47713200-1440627862_thumb.

post-360790-0-41789800-1440627876_thumb.

post-360790-0-01630200-1440629177_thumb.

Редактирано от AderMax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AderMax искаш до 1 000 лв. ама като гледам нито един от вариантите не е за толкова. Третият например е със 150 лв. отгоре и то без да броим доставката.

Разликата в парите е много съществена за крайния резултат та бъди по-точен с бюджета.

Иначе 280 е за предпочитане пред 950 та обърни внимание на горното предложение. А за 1 150 лв. може да се вкара и GTX960 ако се държи на Nvidia.

За изискването от 1 000 лв. или видеокартата ще е по-слаба ако се придържаме към другото изискване за I5 или ако искаш по-добра процесора ще е I3. 

GIGABYTE 2048M GTX960 N960IXOC-2GD 

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

GEIL 8GB DDR III 1600 

MSI H81M-P33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

WD 1000GB 64MB SATA III Blue 

COOLER MASTER B500 V2, 500W Active PFC 

DEEPCOOL TESSERACT BF USB 3.0, w/o PSU 

Крайна цена 1 153 лв.

PALIT 2048M GTX750Ti StormX OC PCI-E 3.0

DEEPCOOL Кутия TESSERACT BF USB 3.0, w/o PSU

GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/

FORTRON FSP350-60APN, 350W

Крайна цена 1 017 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с AMD Базирана конфигурация ? Като финанси ще излезне по-добре , а и можеш да го клокваш . Например AMD A8 , които можеш да го използваш и за Видео карта ако нещо стане с твойта Незнам за колегите , но аз лично съм на мнение че модела на AMD Radeon R9 е по-добре от Сафира , но това си е мое мнение. Също така , мислиш ли че 430 Ватово захранване ще ти е достатъчно да захраниш всички компоненти ?

Редактирано от konfistador (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много доре си се насочил към 4460 и тая Сапфирка за целта, макар да имам забележки към нея, ама цената е супер.Ще си позволя само да ти напиша с по-добра кутия, която си има дълбок таван, добър каб.мен., филтри и фанове, та не е необходимо да купуваш отделно, по-добро дъно, рам, захранване (достатъчно за целта, защото конфигурацията ще дърпа 250 вата), а и едно ССД (ако искаш го взимай, но е с добра цена). Отделно и небесните ще ти направят отстъпка като никем:

The Brain,

Голям мозък си-60 лв за скапана кутия+още 20 лв за фанове или 80 лв за по-добра кутия,която си има 3 фана,а и фан контролер+това?! :D

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора не е посочил държи ли на хубава кутия или предпочита по-добър хардуер и някоя по-евтина? Както и желаете ли да има SSD и оптично устройство потенциалната бъдеща конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Придържам се към бюджет 1000-1050лв. най-много.Продпочитам за процесор интел,и тъй като няма да се занимавам с клокване не ми трябва и отключен.Ssd ще се добави по-късно като се съберат и финанси за него.И за видео предпочитам nvidia, но ми идва множко в бюджета,сложих конфигурацията с nvidia за да видя какво ще кажете, ако има много голяма разлика в кадрите може и да се опитам да се понапъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Придържам се към бюджет 1000-1050лв. най-много.Продпочитам за процесор интел,и тъй като няма да се занимавам с клокване не ми трябва и отключен.Ssd ще се добави по-късно като се съберат и финанси за него.И за видео предпочитам nvidia, но ми идва множко в бюджета,сложих конфигурацията с nvidia за да видя какво ще кажете, ако има много голяма разлика в кадрите може и да се опитам да се понапъна.

Ако ще се напъваш,напъни се за тая 290ка и това 530 захранване (може и по-евтино да се измисли някое 500 вата),а не да даваш 400 лв за 950ка или 500 за 960ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И неискам рам 2 плочки, 1 8гб.

Множко ми идва тая 290-ка,а за захранването може да помисля и сигурно ще е твоята конфигурация но с една плочка рам и това захранване сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И неискам рам 2 плочки, 1 8гб.

Това не го разбрах :) ,ама твоя си работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да е с 1 плочка рам от 8гб неискам в двуканален режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислете една примерна ситуация. Ако Ви изгори едната платка и нямате възможност да си купите нова рам памет как мислите да използвате компютъра си? Или разчитате на случайността? Ако имате други платки е разбираемо де, но е хубаво да не е само една. Така ако изгори едната най-вероятно ще остане другата и ще можете да използвате компютъра си. То зависи де, но човек трябва да мисли перспективно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си го обеснявам с това,че по нататък ще сложи втора плочка рам.Аз също в момента сглобявам конфигурация и също съм избрал такава 1 плочка 8гб рам и след Х месеци като имам пари ще сложа втора.С разликата,че при мен цялата конфигурация излиза около 1600,но съм я разделил на части без да правя компромиси.Първо компонентите нужни да работи машината(ще използвам вградено видео докато събера пари за външно),ще ползвам само ссд и в по-късен етап ще сложа ХД,и накрая ще добавя още една плочка рам за да е пълна картинката.Така получаваш конфигурация без компромиси стартов бюджет около 1000 и другите пари ги наливаш във времето когато имаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте реших това да е крайната конфигурация,искам да си кажете мнението и ако има по-добри части за тия пари може да ми ги предложите.Имам и още един въпрос sky могат ли да ми сглобят безплатно конфигурацията ?

SAPPHIRE 3072M R9 280 OC DUAL-X WITH BOOST DDR5 PCI-E 3.0

THERMALTAKE PSU Smart SE 530W, Gold

ZALMAN R1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU

KINGSTON 8GB DDR III 1600 HyperX FURY

И захранването ми идва малко скъпичко дали има някакво примерно 500w Gold по-евтино ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само е скъпо, а и не е много качествено. Защо ти е Gold?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото си мислех че като е Gold е по-качествено,но щом не е така дайте качествено и достатъчно захранване за тази конфигурация.

И ако може мнение за конфигурацията балансирана ли е за игри,горе-долу с колко fps ще ми върви GTA V на средни или минимални настройки,и дали има по-хубави части за тези пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е съвместимо и подходящо щом бюджета е ограничен си взел максималното за парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само е скъпо, а и не е много качествено. Защо ти е Gold?

Изказваш се страшно неподготвен,да не говорим,че и Чанелчетата,дето ги е предложил CanOa-хем са по-евтини,хем по-добри от Евга-та дет си писал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Да не говорим, че не са по-евтини и по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Да не говорим, че не са по-евтини и по-добри.

Да,да не говорим,защото идея си нямаш!

В500v2-85,96 лв при небесните,я питай в никем дали евгата 500 я има на 86 лв.като от двете В500в2 е по-добро,а за 136 лв няма по-качествено и добро на нашия пазар 500-550 вата захранване към момента от Тт530Голд.Та не се обаждай за неща,които не са ти ясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,да не говорим,защото идея си нямаш!

...Та не се обаждай за неща,които не са ти ясни.

Интересни доводи, убеди ме да не споря с теб. 500W EVGA е най-добрия избор за тази конфигурация, или даже 500W Chieftec, но щом ти казваш да взима Термалтейка.

И да не е съвсем офтопик, Скай сглобява безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересни доводи, убеди ме да не споря с теб. 500W EVGA е най-добрия избор за тази конфигурация, или даже 500W Chieftec, но щом ти казваш да взима Термалтейка.

И да не е съвсем офтопик, Скай сглобява безплатно.

Този Тт530Голд е наследник на Тт Лондон,но бях с бан и не го знаете тук,коментирал съм го в хардуера,а да разбереш какво говоря-Corsair RM550.Лондонът и той беше 136-139 лв (нещо такова),но се светнаха и му вдигнаха цената,така ще стане и с Тт530Голд,та кой купил-купил,няма да го има след време или ще му вдигнат цената на 180 лв какато при Лондон.

Няма какво да те убеждавам и нямам такава цел,ако разбираше-нямаше да ги има тези постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.