Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, нова съм в сайта, а и не се оправям лесно с компютри, но ще ви споделя проблема си. Лаптопът ми е Lenovo G510 и го купих на 1-ви декември. Работеше си нормално ,но изведнъж започна да прави някакви бъгове, когато му затварях капака и го включвах се появяваше син екран и пишеше: critical process died; your pc needs to restart; we are collecting some info! Отначало не му обръщах огромно внимание, но после взе да става по-зле и по-често без затваряне на капака и един ден се показа син екран и изписа Recovery и ,че нещо трябва да се поправя, за съжаление не го запомних. Нито можеше да се включи, нито нищо. Помня, че преди това ми липсваха някакви драйвери, единия - Intel Graphic, другия AMD Radeon. Опитах се да ги инсталирам и тогава спря. И хубаво ,отнесох го при един приятел сложиха му десетката , уж нова. И два дни си работеше перфектно. После пак почна. Отнесох го при специалист, сложил ми windows 7 , работи си перфектно, но аз съм си капризна и си държа да ми е на windows 8. Като сложи обаче осмицата , пак се започна с грешките. Едната е Critical Process Died , а другата 0x000021 или нещо подобно ,но се появява рядко. Освен това страшно забива и човека ми каза ,че такъв проблем не е срещал. Лаптопът си работел перфектно и нищо нямало счупено. Снощи ми го донесоха , опитах се да махна грешката и успях. За два часа. Сега пак се започва. Та, въпроса ми е как да го оправя това нещо? Да добавя ,че той си беше отначало с осмицата и си работеше перфектно. И на какво се държи? Ако е нужно до септември ще карам на 7, но лично хич не го харесвам, а пък тогава ще дойде един по-близък специалист да го види. Ако не ще го нося в сервиза на technopolis. Но моля, ако някой знае нека обясни на какво се дължи и има ли решение. Както казах онзи човек ми каза ,че няма нищо повредено ,но такъв проблем не е срещал. Моля ви отговорете и ме посъветвайте какво да правя. :/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи архив на:

%windir%\System32\Winevt\Logs\Application.evtx
%windir%\System32\Winevt\Logs\System.evtx

и го качи на

http://dox.abv.bg/files/share

Публикувай тук линк към файла за изтегляне,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано ,дори не знам как да направя това. :/ А и в момента не успявам да го включа, ето какво пише:

There was a prblem with device conncted to your PC
An unexpected l/O error has occured.
Error code: ox00000e9
This problem can happen when removable storage device is removes while it's in use or is falling. Properly connecting any removable storage and restarting your PC may fix this problem.

Pren enter to try again
Pres F8 For Startup Settings

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът с оригинален Windows 8 ли е закупен? Ако да, на него е трябвало да има Recovery дял, с помощта на който да бъде възстановена ОС в първоначалното си състояние, при подобни проблеми. Ако е запазен такъв дял (в което много се съмнявам), опитайте възстановяване. Ако не - закарайте го в Технополис, нека да го погледнат, и евентуално да го пратят в сервиза за диагностика. Защото грешка от такъв тип може да се дължи и на хардуерен проблем.

И друг път не го давайте на разни самозвани "специалисти".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,май ще е по-добре да отида в сервиза. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай при стартиране на компютъра да щракаш (цъкаш, помпиш) клавиш F11.

Ако няма резултат, виж тази тема в линка:

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-X-Series-Laptops/Factory-Restore-using-F11-at-boot-doesn-t-work-after-loading-a/ta-p/256079

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.