Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, след сумати разправии със старият компютър рдших да тегля заем и да си купя машина, та разполагам с 4gb geil evo 1600mhz + samsung 4gb 1366mhz + hdd 500 gb WD sata 2, искм Intel i7 процесор (вие кажете кой) и конфигурацията да включва охладитрл, че лоши работи чета за тези и интел и7, имам кутия за която съм питал, и са ми казали,че Gtx 960, с 3 вентилатора ще се събере и има място за охладител от сота на hyper212evo, също така имам захранване fortron hexa 500w, но не мисля, че е достатъчно.

Ще се играят главно BF4 и Cs:go, както и Gta 5 online.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв стрийминг точно става въпрос? Зависи изцяло от софтуера... Колкото до FPS-а на игрите това изцяло си зависи от доста неща, включително и монитора. Ако сте с монитор 60HZ, то и да имате FPS по-високо от 60, няма как да видите разликата и да го оползотворите/видите... Така, че първо си кажете монитора, уточнете за какъв стрийминг става въпрос, както и този 60FPS за игрите ли се отнася или за стрийминга. Както и искате да кажете, че ще използвате тези компоненти, които вече имате или просто казвате, че ги имате и допълнително ще ги използвате към тези, които ще Ви избираме? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е ако ще взимаш GTX960 с които и да е процесор (консумацията няма и 200W). Изчакай малко следващия месец излизат заключените и бюджетните дъна.

Иначе и сега може да се вземе отключен ако ще клокваш и дъно съвместимо със старата DDR3.

MSI 2048M GTX960, GTX 960 GAMING 100ME, PCI-E 3.0  - Тиха с добро охл. + задна планка.
 GIGABYTE 2048M GTX960 N960IXOC-2GD  - Най-евтината.
Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи под 60фпс имах впредвид стрийма да е с толкова, а иначе да монитора ми е 60, а под това за гтх 960 имах впредвид, че картсс такива размери, а иначе ако може нещо с 970 и ако може сегашното захранване, и да мисля да клоквам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ненужно скъпа кутия. Но това си зависи и от неговите предпочитания. Толкова голямо SSD просто няма смисъл. Както и иска процесор Intel Core i7. А захранването няма добри бронзов сертификат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ненужно скъпа кутия. Но това си зависи и от неговите предпочитания. Толкова голямо SSD просто няма смисъл. Както и иска процесор Intel Core i7. А захранването няма добри бронзов сертификат. 

Наистина няма бронзов сeртификат, има златен :)

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването няма добри бронзов сертификат. 

Захранването е със златен сертификат. :)

Но човека си има половината части та му трябва видеокарта, процесор, дъно и охладител.

Hexa-та обаче не е от най-надеждните захранвания та ако ще се взима нещо различно от GTX960 по-добре да се внимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8324017y.png

В линка ти не пише такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариант с ДДР4:

ASUS Z170-P /LGA1151 

Обща стойност - 1 674.78 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Brain производителя си има сайт ако не си наясно с различните модели захранвания. Какво пише в Никем не гледай.

http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=571

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип аз гледам линковете, които потребителите дават. Аз няма как да знам и да помня всички модели захранвания и да знам кое какъв сертификат има. А и според мен е хубаво да даваме линкове, там където има пълна информация за компонентите. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значи освен към магазина и към сайта на производителя а ако някой поиска и тестове става цял роман.

Едва ли някой ще седне да го прави освен ако не е на заплата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, това с Xeona ме заинтригува, но е с GTX 960, ако може да се включи 70 ще е супер, защото ще може да се стриймва през видеото, но няма как, трябва де се реже от ссд, а това е причината защо ми харесва, а ако може 970, или ако 960 няма особенна разлика, мога да взема нея, стига да няма разлика както казах.

Също така и предложението matador много ми хареса, както казах незнам дали видеото, ще ми даде нужният резултат като игрите Battlefield 4, GTA 5 и други, то да беше само за цъкане, ясно ама стриймването си е натоварващ и то доста процес, със сегашният ми компютър, ми дропва от 90 кадъра на LOW настройки бф4 до 25-35 фпс, което си е доста, предполагам с картата, няма да е толкова много, но пък така няма да е достатъчна за 60фпс стрийм, и въобще много забъркана история става, апък искам когато започна да стриймвам да имам някой лични отворени работи като Facebook, youtube, а сега като се товари на 100 процесора каква възможност имам, даже ми се е налагало и антивирусната да спирам.

Редактирано от diablo123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon-а като пренебрегнем че е по-старо поколение е и на значително по-ниски честоти (- 600MHz) което всъщност играе съществена роля. 

Отделно е заключен а говориш за клок. Това че е 8-нишков не значи че са еднакви като възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш GTX970 и най-якия процесор който може да се събере в бюджета ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon-а като пренебрегнем че е по-старо поколение е и на значително по-ниски честоти (- 600MHz) което всъщност играе съществена роля. 

Отделно е заключен а говориш за клок. Това че е 8-нишков не значи че са еднакви като възможности.

Оооо вярно, аз изключих, макар и това е по-нататъшна работа за клока, когато вече започне да изнемогва това имах впредвид.

Може ли да предложиш нещо с 970?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил съм ти отключен процесор и подходящо дъно както и добър охладител за 1 000 лв. 

Демек ти остават 700 лв. та може да вземеш 970 вместо 960 ако държиш да изхарчиш всичко.

Или поне по-евтините модели се събират в бюджета (някой отиват и над 800 лв.) - 

пс. HEXA не е от най-читавите серии на фсп и принципно не бих я препоръчал за подобна машина но си е достатъчна.

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_970_JetStream/23.html

Повече ме притеснява неизвестната кутия ще събере ли частите. Знаеш ли и модела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил си му i7-6700k и DDR3 памет?

По-добре е така:

Обща стойност - 1 826.38 лв. с ДДС
126 лева е над бюджета, но поне половината ще ги събереш, като продадеш старата памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поддържа се и не е нужно да дава 124 лв. за рам + 21 лв. за дъно допълнително за нещо от което реална полза няма да има.

Нито може да вземе толкова пари за старата ако става на въпрос. Или поне аз не виждам кой ще му даде 145 лв. че да си избие допълнителния разход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Brain, относно процесора предложил съм i7 без вградено видео но ако чак толкова го харесва това вградено видео това още 200 лева за които може да се вземе gtx 970 и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе предложил си му заключен и по-старо поколение процесор на много по-ниски честоти та графиката далеч не е единствената разлика.

Отделно си му сложил един куп части които вече има та хем ще даде 50 лв. повече хем ще е със по-слаб процесор и видеокарта.

Друг път чети и коментара на питащия не само заглавието на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xeon-а е на 3.8GHz a 4770 ена на 4.0Ghz така че 200mhz, огромна разлика не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил си му i7-6700k и DDR3 памет?

По-добре е така:

Обща стойност - 1 826.38 лв. с ДДС
126 лева е над бюджета, но поне половината ще ги събереш, като продадеш старата памет.

Благодаря ама, няма как да побера това в бюджета, до Raujin, кутията съм сигурен, че ще се събере, а за модел ще се опитам, но няма да намеря сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Да не отварям нова тема, само за едната конфигурация, която си я направих.. та да ви питам мнението за следната конф. -
П.С Разполагам със ATI Sapphire HD7870 2gb ddr3, 750 HDD

MSI H81M-E33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, HDMI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

Крайна цена 786,24 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.