Премини към съдържанието
Gangosa

Плащане от чужбина на акт съставен от РПУ

Препоръчан отговор

Откраднаха мичервения паспорт преди години и преди 2 3 месеца ми се наложи  да си искарам нов отивам в РПУ и казвам откраднат ми е паспорта и обяснявам какво е станало.Полицейските органи ми казаха ,че няма такова понятие "откраднат" признава се само загубен. Клекнах няма как и казвам загубен, писаха ми някакъв акт който до 10 дни щял да излезе и щял да бъде от порядъка 20-30 лв.

Сега след,като вече съм в чужбина ме интересува какво мога да направя и евентуално да представя и да удостоверя себе си и да си платя дълга към полицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш в Гугъл "банкови сметки на ОД МВР (и тук името на града)", напр.:

http://targovishte.mvr.bg/Admin_uslugi/bds_uslugi.htm

http://plovdiv.mvr.bg/sructure1/bds.php

http://haskovo.mvr.bg/bankovi_smetki.htm

От опит обаче - вземи им се обади по телефона. Имах случай, когато обявената на сайта на общината сметка не съвпадаше с реалната. И после разправии, доказване със скрийшотове на платежното нареждане и на сайта им, че са некадърници, писане на молби за прехвърляне на сумата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих банковите сметки ,но как да се разбере колко пари имам да давам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега след,като вече съм в чужбина ме интересува какво мога да направя и евентуално да представя и да удостоверя себе си и да си платя дълга към полицията.

Като си в чужбина,паспортите се издават от Българското посолство в страната,където пребиваш!Отиваш там,искаш си нов паспорт,плаща се всичко там и ще ти го направят.Трябва да знаеш,че излиза малко по скъпо,от колкото ваденето в България,също и срокът на получаване е малко по-дълъг,но със сигурност ще ти го дадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Wankata ти каза, обади се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си в чужбина,паспортите се издават от Българското посолство в страната,където пребиваш!Отиваш там,искаш си нов паспорт,плаща се всичко там и ще ти го направят.Трябва да знаеш,че излиза малко по скъпо,от колкото ваденето в България,също и срокът на получаване е малко по-дълъг,но със сигурност ще ти го дадат.

Аз като бях в България си го искарах паспорта за 4дни и го взех а сега ме интересува акта за загубен как да си платя.

Извинявам се ,че не написах по подробно и не ме разбрахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.