Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера старото ми пц изгасна и не пожела да тръгне. Днес го събудих с едно 300W захранване от бракуван офис компютър. При пускане на игричка, започва след 10 минутки да сече и играта се затваря, като ме връща на декстопа. От старост става за браузване и леки филми. Дори и 3D филмите ми вървятха бавно.  На практика става да свети. След 10 дена ще си купя ново захранване, но искам да се сглоби нещо ново. От предложенията, които сте направили не ми пасва нищо като за мен, защото имам неща, които могат да се използват. Разполагам с 23 инча 3D тв монитор DM2352,  SAMSUNG HD322HJ 320GB 7200 RPM 16MB Cache, Видео карта Sapphire ATI Radeon HD5770 (PCI-e, 1GB GDDR5. и работещо оптично RW. Имам нужда от захранване, дъно, рам и процесор. Мечтая за процесор с 4 ядра, защото виждам на любимите ми fps игри за минимални изисквания за процесори с 4 ядра. Понеже нямам достатъчно пари е вероятно процесора да го взема на лизинг, останалото ще си го поръчам и сглобя сам. Като бюджет виждам дъната вървят около 100лв, 2х4GB рам около 90лв са,  толкова е и захранване. = 300лв, като процесора ще е отделно от лизинг. Не знам, много ли ще искам, ако процесора е с отключен множител. Сегашният компютър съм го клокнал. Благодаря ви предварително за съветите.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоите разсъждения има един момент, който търпи критика. Искаш процесор за клок, но и дъната с такива възможности не са около 100, а почти двойно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоите разсъждения има един момент, който търпи критика. Искаш процесор за клок, но и дъната с такива възможности не са около 100, а почти двойно...

Приемам критиката. Виждам в предложенията, че интела е по изгоден и производителен, та ако може да съберете нещо за тези пари, ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност отключен Пентиум е 140 лв. а дъното може да е и от 70 лв. та проблем с клока няма стига да се вземе по-читав охладител.

За филмите (1080p) и вградената графика е достатъчна но щом имаш 5770 още по-добре.

Спокойно може да се ползва хардуерното ускорение и да се разтовари процесора стига да ползваш правилния софтуер.

Големият проблем винаги са игрите. Там ти трябва як процесор и видеокарта както и рам които налагат и смяна на захранване и дъно а и охладител.

пс. Актуалните на Интел са I5-6600K / I7-6700K а дънните платки с Z170 чипсет. Вече има DDR4 но има дъна които работят и със старата ако разполагаш с такава.

Иначе септември излизат по-евтините заключени процесори и бюджетните дъна с B150 / H110 чипсет ако се откажеш от клока.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще напишеш ли каква ти е сегашната конфигурация или трябва да гадаеме на боб,по принцип най голямо бързодеиствие ще имаш ако вземеш едно ssd. http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=9141

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_33&product_id=8470

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 515.98 лв. с ДДС
С този охладител може да клокнеш дори до 4.8ghz, сложил съм бързо ssd за ОС, разликата ще е огромна, както и двуканална рам. Какъв е бюджета?
ЕДИТ: Видях че е 300 без процесора, така че влизам в бюджета
Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще напишеш ли каква ти е сегашната конфигурация или трябва да гадаеме на боб,по принцип най голямо бързодеиствие ще имаш ако вземеш едно ssd. http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=9141

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_33&product_id=8470

Дъно M3a-78 EH сокет ам2+, Процесор  DualCore AMD Athlon 5200+, Захранване ATX - G- tek 420 piv, видео карта Sapphire ATI Radeon HD5770 (PCI-e, 1GB GDDR5,  рам 2 GB + 1GB DDR2 - 800MHz, SAMSUNG HD322HJ 320GB 7200 RPM 16MB Cache. монитор DM2352

Обща стойност - 515.98 лв. с ДДС
С този охладител може да клокнеш дори до 4.8ghz, сложил съм бързо ssd за ОС, разликата ще е огромна, както и двуканална рам. Какъв е бюджета?
ЕДИТ: Видях че е 300 без процесора, така че влизам в бюджета

Да! Влизаш в бюджета. Никога не съм притежавал и работил с интелска платформа. Този процесор на какъв АМД e конкурент? Не мога да се ориентирам. P.S Не виждам захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно M3a-78 EH сокет ам2+, Процесор  DualCore AMD Athlon 5200+, Захранване ATX - G- tek 420 piv, видео карта Sapphire ATI Radeon HD5770 (PCI-e, 1GB GDDR5,  рам 2 GB + 1GB DDR2 - 800MHz, SAMSUNG HD322HJ 320GB 7200 RPM 16MB Cache. монитор DM2352

Да! Влизаш в бюджета. Никога не съм притежавал и работил с интелска платформа. Този процесор на какъв АМД e конкурент? Не мога да се ориентирам. P.S Не виждам захранване?

Дам, забравил съм значи махаш ssd-to и слагаш Chieftec 500w Bronze(мисля че името му беше подобно) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е грешка ако махне ссд-то,по добре да махне охладителя и да кара с боксовия временно и да вземе

EVGA 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без охладител едва ли ще вдигне на повече от 3.9GHz, а ssd разбира се че след време ще сложи, разликата наистина е огромна, познавам един приятел с стар лаптоп с intel gma950 и su2700 на 1.4ghz и как се мъчеше, като сложи едно samsung ssd всичко литна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 860K

Отключен четериядрен - а дъно за него? Май ще имам избор между интел и АМД

Ще е грешка ако махне ссд-то,по добре да махне охладителя и да кара с боксовия временно и да вземе

EVGA 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

Като начало няма да клоквам. Ще го направя когато платформата не се справя със бъдещи съвременни изисквания. Ще карам с боксов охладител. На наличният процесор съм му сложил охладител

DeepCool Ice Edge Mini FS - Prijzen Той си има приставка с която се монтира ни на LGA1150 Производителя е написал, че охлажда процесори до 100 - 110W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 544.94 лв. с ДДС

моя грешка ,сори вече е оправено с подходящата рам
Редактирано от matadorBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отключен четериядрен - а дъно за него? Май ще имам избор между интел и АМД

ASUS A68HM-K, AMD A68H, DDR3 2400(O.C.)/2133/1866/1600/1333 MHz, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, RAID, FM2+ 

Но по-добре си стой с Пентиума. Не че е по-добър но има много по-добри процесори за сокета и някой ден може да ъпгрейдваш с нещо втора ръка.

При амд-то рално ще си с най-доброто и си дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното пише - Support for DDR3 1600/1333 MHz memory modules Предложената рам ще работи на 1600MHz или е не съвместима? Мисля, че ще заработи на 1600, но пък ще държи на клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах каква е кутията. Да не се окаже, че и тя е за смяна. Също не е ясно проблема на сегашният ти компютър от какво естество е, освен захранването. Имаш налични gpu и hdd, но ако и те имат проблем? И друго - бюджета е 300 лв., но не се разбира какъв е за процесора, макар и на изплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах каква е кутията. Да не се окаже, че и тя е за смяна. Също не е ясно проблема на сегашният ти компютър от какво естество е, освен захранването. Имаш налични gpu и hdd, но ако и те имат проблем? И друго - бюджета е 300 лв., но не се разбира какъв е за процесора, макар и на изплащане.

За кутия, никога не бих дал пари. Обичам да експериментирам, нея мога и сам да си я направя с добра визия и въздушен поток. Видеокартата ми няма проблем, hdd-то е просто бавно, което ще сменя. Процесор на лизинг, не ми е проблем. Мога да дам за него до 500лв, но тогава видеото ми ще е старо и се обезсмисля. Знам, че пари трябват, но в момента съм принуден да търся баланс с наличното ми видео, освен ако няма в процесора вградено, което е по-добро от моята 5770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутия, никога не бих дал пари. Обичам да експериментирам, нея мога и сам да си я направя с добра визия и въздушен поток. Видеокартата ми няма проблем, hdd-то е просто бавно, което ще сменя. Процесор на лизинг, не ми е проблем. Мога да дам за него до 500лв, но тогава видеото ми ще е старо и се обезсмисля. Знам, че пари трябват, но в момента съм принуден да търся баланс с наличното ми видео, освен ако няма в процесора вградено, което е по-добро от моята 5770.

Похвално за кутията, че имаш идея сам да си я направиш! Натам - аз лично не бих взел Пентиум. И понеже не мога да предлагам боклуци измислих на първо четене това:

ASUS VANGUARD B85, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, DP, LGA1150 

Крайна цена 693,91 лв.

Видеото ти няма да е по-слабо от вграденото в този процесор(HD 4400), но това можеш и сам да го установиш.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията и ценя изгубено ви време за ровичкане из сайтовете. :handshake: Събрахте оптимални компоненти за около 600лв, които ми подсказват, че няма да са актуални в близкото бъдеще. Единия процесор е с 2 ядра. Във другият плащам видеокарта, която няма да използвам.  За това реших да използвам заем от 1000лв за 12м, като плащам по 100 кинта на месец. Свикнал съм със стоки на лизинг, та няма да ги усетя. Ето какво успях да събера като компоненти.
http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7138

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/search&search=I5-4670K

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=1084

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10858

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=11347

До тук са 966лв - ще има и за доставката.

Не знам захранването дали е достатъчно.

Не мога да разбера, колко вата е моята налична видеокарта?

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102873

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е хубаво но е наистина доста скъпо може и с по-евтино но и по принцип този процесор не пасва на това дъно ако искате да го клоквате.

Не се хвърляйте на тези клокерски процесори изискват скъпи дъна над 200лв и охладите за 60-80лв.

Един i5-4460 ви е достатъчен с дъно b85 4 слота рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е хубаво но е наистина доста скъпо може и с по-евтино но и по принцип този процесор не пасва на това дъно ако искате да го клоквате.

Не се хвърляйте на тези клокерски процесори изискват скъпи дъна над 200лв и охладите за 60-80лв.

Един i5-4460 ви е достатъчен с дъно b85 4 слота рам.

Предполагам сте свикнали с търсенето. Мен ме заболя главата и не мога да намеря това дъно  GA-B85-HD3, и i5-4460, може би ще останат пари и за кутия. Така ще сглобят всичко на място и няма да се занимавам в къщи. Би ли подредил този избор с линкове моля! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150
INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
ADATA 2 x 4GB DDR III 1600
COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU
DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M
OCZ 120GB 2.5" Trion 100, TRN100-25SAT3-120G, SATA III

Крайна цена 865,95 лв.

няма смисъл от GA-B85-HD3  аз съм с такова и вече съжалявам че не си взех това което в момента съм сложил в конфигурацията и кутията която е а си взех смотана голяма кутия от която нямам никаква полза :)

Ако кутията не ви харесва кажете коя ви харесва да кажем ако има нещо нередно с нея.

Представяне на кутията да придобиете по-добра представа

кутията ако е хубава няма значение каква е по-скоро е на личен избор

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

OCZ 120GB 2.5" Trion 100, TRN100-25SAT3-120G, SATA III

Крайна цена 865,95 лв.

няма смисъл от GA-B85-HD3  аз съм с такова и вече съжалявам че не си взех това което в момента съм сложил в конфигурацията и кутията която е а си взех смотана голяма кутия от която нямам никаква полза :)

Ако кутията не ви харесва кажете коя ви харесва да кажем ако има нещо нередно с нея.

Не ми пречи кутията. Спомена, че съжаляваш за предложеното дъно, с което си и ти, но пък си го сложил като предложение. Какво е другото дъно и защо не си доволен от него? Благодарности за сглобката.  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми пречи кутията. Спомена, че съжаляваш за предложеното дъно, с което си и ти, но пък си го сложил като предложение. Какво е другото дъно и защо не си доволен от него? Благодарности за сглобката.  :)

това което съм сложил във вашата конфигурация не е същото като моето , вие сте споменали моето :) всяка буква от модела на едно дъно има значение - примерно "M" означава че дъното е mATX по-малко и се събира в по-малки кутии.

Общо взето моето и това което съм сложил в конфигурацията са еднакви като клас но моето е голямо има повече слотове които реално не ми трябват и понеже е голямо се събира само в големи кутии и за това си взех голяма кутия N300 а не малка N200 в която се събира това дъно което съм сложил във конфигурацията за вас.

едит: а не ми харесва не че не хубаво напротив , съжалявам че не си взех малко да спестя някой лев и да си взема по-малка кутия. Преди си мислех че си струва голямото но сега вече не виждам смисъл от него.

едит2: Относно лизинга и моя комп още го изплащам(3та вноска вкарах преди 2 дена) като дръпнах левов заем от ОББ условията които ми предложиха бяха много добри и нямат нищо общо с това което ми дадоха лизинговите къщи. Казвам да го  имате предвид относно лихвите.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мое съжаление ми се объркаха работите по купуването на ново компютърче.  Като алтернатива, реших да го купя в кеш на всяка заплата по част, но така ще влезна в новата 2016г. За това се налага да орежа бюджета.

Лошото е, че вече купих захранването http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10858.

Според захранването, ми допадна следният избор в който не съм на 100% сигурен.

В съседната тема със приемлив бюджет, сте предложили A8 7650K. Не ми трябва вградено видео. Имам си HD 5770, а според това ревю,  http://cpuboss.com/cpus/AMD-Athlon-X4-860K-vs-AMD-A8-7650Kсе представя по-добре.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=8772&search=AMD+Athlon+II+X4+860K

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_7&product_id=10652

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_11&product_id=8194

Целта е да тръгне гладко battlefield 4, която купих със захранването.

Само това ми трябва. Дъно рам и процесор. Останалото го имам.

Някакви несъответствия или забележки да имате?

Roujin Z, споменава, че чипсета се нуждае от обновяване на биос - всички с A68H чипсет. Това наложително ли е на избраното дъно? Какво ще последва ако не правя ъпдейт на биос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.