Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам си монитор клавиатура мишка,че дори и хардиск TOSHIBA DT01ACA100 1tb

Предпочитам процесора да е интел (амд не искам и да го чуя даже) за видео карта до сега винаги съм бил с нвидиа,но ако си заслужава мога да си взема и амд) SSD Не искам(то ще е по натам да се закупи),а двд четец  и записвачка,само ако останат пари за нея(не ми е належаща) Компютъра ще се използва за интернет,филми нкодинг,игри :)  за предпочитане е частите да са от един магазин ( и ако може да предлагат безплатно сглобяване както е при никейм) И ако е възможно да има опция за добавяне на втори хардиск в самото дъно или прочие,тай като сегашния ми 1тб ми е малък :D.

компа ще работи нон стоп,в стаята където спя,но не гоня максималната тишина,така че и да бръмчи леко,не е проблем

PS видео картата искам да има задължителни HDMI изход,други претенции относно нея нямам :) И ако може да кажете ориентировачната цена на доставката от никейм ако я знаете

ПС2: Старата тема нещо не я намерих ;) ако модератор я види,направо да я изтрие.

Редактирано от I love anime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 198.03 лв. с ДДС
Може да се напънеш за r9 x90.
ЕДИТ: опитвам се да вкарам r9 290 ако имам успех ще пиша! :D.
Може да ви звучи смешно но успях да напъхам r9 290! :D Само че ще трябва да излозва старата си кутия.

Предупреждение: при full натоварване на процесора и видеото компютъра ще се изключи поради недостиг на ток но едва ли би постигнал такова натоварване.

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M PRO3, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150
INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
ADATA 2 x 4GB DDR III 1600
ARCTIC Alpine 11 GT - PWM, s.775/1156, 500-2000 rpm
ASUS 2048M STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 PCI-E 3.0
ZALMAN R1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU
DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

Крайна цена 1 192,12 лв.

Това е максимално тихата конфигурация която можах да измисля.

Ще ползваш харда си и може да сложиш още хардове после.

За предпочитане е да си вземеш SSD и да измислиш начин да се събереш в 1TB

После няма да си познаеш компютъра като сложиш SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС2: Старата тема нещо не я намерих ;) ако модератор я види,направо да я изтрие.

Ето я старата ти тема: съвет за нова конфигурация до 1200лв макс

пс. GTX960 е за предпочитане.

Ъъъ, защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
4GB DDR3 1600 KINGSTON 2 парчета

Обща стойност - 1 204.94 лв. с ДДС
R9 280 e пренебрежимо по-слаба от R9 380 и GTX960, но е доста по-евтина, та не смятам, че над 100-те лв. отгоре са оправдани...
За сметка на това съм ти сложил ССД и качествени кутия и захранване.
Един път след като боравиш на компютър със ССД няма да искаш да седнеш на компютър без ССД.
Боксовия охладител не е шумен, а картата ако не е натоварена няма да я чуеш...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се напънеш за r9 x90.
ЕДИТ: опитвам се да вкарам r9 290 ако имам успех ще пиша! :D.
Може да ви звучи смешно но успях да напъхам r9 290! :D Само че ще трябва да излозва старата си кутия.

Предупреждение: при full натоварване на процесора и видеото компютъра ще се изключи поради недостиг на ток но едва ли би постигнал такова натоварване.

Двата линка са ти еднакви,между другото до сега предложените конфигурации ми харесаха всички,но по кофтито е че от всяка една от тях си харесах по нещо,къде кутия,къде видео карта :D а и както казах не гоня максимална тишина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши какво си харесал и ще го обсъдим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши какво си харесал и ще го обсъдим :)

PALIT GTX960 JETSTREAM 4G GD5

ARCTIC Freezer 7 Pro Rev.2

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Тия неща си харесах от различните конфигурации,ако може нещо до 1200лв включващо тях ще е направо супер,колкото до последния коментар където има добавено и  SSD,не знам честно казано дали си заслужава да се отреже от видеокартата,за да се сложи SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата линка са ти еднакви,между другото до сега предложените конфигурации ми харесаха всички,но по кофтито е че от всяка една от тях си харесах по нещо,къде кутия,къде видео карта :D а и както казах не гоня максимална тишина :)

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/50723p1r51435p1r50560p1r46378p1r2201p1r46974p1rf.htmlтова е конфигурацията с r9 290 като ползваш старата си кутия и хард, минусите са едноканалната рам , но ще направиш компромис за да напъхаш R9 290
Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия неща си харесах от различните конфигурации,ако може нещо до 1200лв включващо тях ще е направо супер,колкото до последния коментар където има добавено и  SSD,не знам честно казано дали си заслужава да се отреже от видеокартата,за да се сложи SSD

i5-4460 е достатъчно студен, та добавянето на aftermarket охладител е излишно, а както ти казах боксовия охладител е сравнително тих и като цяло най-шумните компоненти ще са вентилаторите идващи към кутията.

GTX960 на цена от близо 500 лв. не си заслужава въобще и за по-малко пари се взима R9 380, която ще извади същите на брой кадри. Отново за по-малко пари се намира R9 280X, която вече е по-добра от R9 380 и GTX960 с тая разлика, че е по-шумничка и лакома, но като чиста производителност е по-добра.

И пак ще повторя за R9 280. Пренебрежимо по-слаба е от 380 и 960 (около 5 кадъра), та 100 лв. отгоре за мен са крайно неоправдани като ще има игри, в които няма да видиш разлика... 

За мен ССД-то си е задължително в конфигурации за над 1 000 лв. Ако досега не си ползвал ССД, то ще видиш огромна промяна и буквално ще се преродиш. Не че те задължавам да го взимаш сега, но да даваш над 100 лв. за една и съща карта е малко тъпо...

Все пак парите и крайното решение са твои!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-4460 е достатъчно студен, та добавянето на aftermarket охладител е излишно, а както ти казах боксовия охладител е сравнително тих и като цяло най-шумните компоненти ще са вентилаторите идващи към кутията.

GTX960 на цена от близо 500 лв. не си заслужава въобще и за по-малко пари се взима R9 380, която ще извади същите на брой кадри. Отново за по-малко пари се намира R9 280X, която вече е по-добра от R9 380 и GTX960 с тая разлика, че е по-шумничка и лакома, но като чиста производителност е по-добра.

И пак ще повторя за R9 280. Пренебрежимо по-слаба е от 380 и 960 (около 5 кадъра), та 100 лв. отгоре за мен са крайно неоправдани като ще има игри, в които няма да видиш разлика... 

За мен ССД-то си е задължително в конфигурации за над 1 000 лв. Ако досега не си ползвал ССД, то ще видиш огромна промяна и буквално ще се преродиш. Не че те задължавам да го взимаш сега, но да даваш над 100 лв. за една и съща карта е малко тъпо...

Все пак парите и крайното решение са твои!

Ок,тогава можеш ли да направиш конфигурация със R9280x i5 4460 и кутията която съм написал по горе,заедно със SSD до 1200лв :) Съжалявам че така правя,но просто не съм изобщо на ти с тия неща толкова,а и не гоня максималната тишина,принципно не съм фен на AMD а и до колкото знам игрите са оптимизирани повече за Nvidia

Редактирано от I love anime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD карта значи повече шум (с 280Х повече от колкото с 380) не само от картата но и шумния охладител на процесора ще е още по-шумен.

И сам ще се сетиш защо ако помислиш малко вместо да чакаш мнения.

Та дали си заслужава някой лев отгоре за Nvidia (ако говорим за 4ГБ модели) не е въпрос само на някой кадър отгоре.

Това е добре да се уточни понеже Нико явно не следи цените или сравнява 2ГБ модел с 4ГБ.

GTX960 на цена от близо 500 лв. не си заслужава въобще и за по-малко пари се взима R9 380, която ще извади същите на брой кадри.

PALIT 2048M GTX960 JETSTREAM PCI-E 3.0 

GIGABYTE 2048M GTX960 N960IXOC-2GD

и

SAPPHIRE 4096M NITRO R9 380 4G D5 PCI-E 3.0

GIGABYTE 4096M GTX960 N960WF2OC-4GD

Дори да приемем че е все тая от към производителност разликата не е 100 лв. а някви мизерни левчета та картата с по-ниско TDP е за предпочитане.

пс. В заключение ако искаш тишина се почва с инвестиция в сериозна кутия с уплътнения след което се събират пари и за охладител.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD карта значи повече шум (с 280Х повече от колкото с 380) не само от картата но и шумния охладител на процесора ще е още по-шумен.

И сам ще се сетиш защо ако помислиш малко вместо да чакаш мнения.

Та дали си заслужава някой лев отгоре за Nvidia (ако говорим за 4ГБ модели) не е въпрос само на някой кадър отгоре.

Това е добре да се уточни понеже Нико явно не следи цените или сравнява 2ГБ модел с 4ГБ.

PALIT 2048M GTX960 JETSTREAM PCI-E 3.0 

GIGABYTE 2048M GTX960 N960IXOC-2GD

и

SAPPHIRE 4096M NITRO R9 380 4G D5 PCI-E 3.0

GIGABYTE 4096M GTX960 N960WF2OC-4GD

PALIT GTX960 JETSTREAM 4G GD5

ARCTIC Freezer 7 Pro Rev.2

Значи харесах си тия неща до сега принципно от всичките конфигурации,обаче другите неща вече не знам какви да са,точно за това и ги написах вчера,ако е възможно да се направи конфигурация с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. Взимаш коя да е рам и хард общо взето кое да е дъно за сокета и захранване имащо 300W и ще работи.

Вече дали да вземеш SSD е до лични предпочитания.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB H81M-D3H /H81/LGA1150

За сега се спрях на тази,става ли според вас от към кутия,иначе е същата като на Виктор Руменов която е предложил,но съм сменил само кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи глупости пак-АМД картите значили-шум.Наруто,ти по твоята "секвоя" ли съдиш?!Както и глупостите за Сисониците с АДДА...е,па най-тихото нещо в кутията на домашния десктоп са точно 7950ката и захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.