Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди доста време си бях купил Samsung ES10, с който и в момента снимам :) Мисля да си купувам нещо по-хубаво, но за по-напред :) Имам няколко въпроси пробвам се да фокусирам паяжина, обаче нещо не мога да го хвана добре..Уж има опция за макро снимки има ли някаква възможност да стане работата или не? Другият ми въпрос е дали мога да снимам звездите, защото когато се опитам да снимам само черно ми излиза? Наясно съм, че немога да очаквам такива снимки 

655-402-stotici-padashti-zvezdi-v-noshtt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва високо ISO и дълга експозиция..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди доста време си бях купил Samsung ES10, с който и в момента снимам :) Мисля да си купувам нещо по-хубаво, но за по-напред :) Имам няколко въпроси пробвам се да фокусирам паяжина, обаче нещо не мога да го хвана добре..Уж има опция за макро снимки има ли някаква възможност да стане работата или не? Другият ми въпрос е дали мога да снимам звездите, защото когато се опитам да снимам само черно ми излиза? Наясно съм, че немога да очаквам такива снимки

Това са данните за фокусирането на апарата:

Normal : 80cm ~ infinity

Macro : 10cm~80cm (Wide), 50cm ~ 80cm (Tele)

Auto Macro : 10cm~Infinity (Wide), 50cm~ Infinity (Tele)  

Т.е. в нормален режим трябва да си поне на 80 см от обекта за да може фотоапарата да фокусира върху него.

В Macro режим трябва обекта да е в диапазона 10 - 80 см за да се фокусира върху него (без оптично увеличение). Ако си на максимално увеличение диапазона става 50 - 80 см.

Ако си бил на по-малко от 10 см от паяжината (без увеличение) или на по-малко от 50 при максимално увеличение, фотоапарата няма да може да фокусира върху нея.

Виждам, че има и някакъв Auto Macro режим, който маха горната граница за фокусирането, но минималното растояние остава!

Това е теорията.

На практика:

Ако паяжината е много тънка и малка, фона или светлината не са подходяищ е възможно фотоапарата да не я забележи и да фокусира на нещо зад нея.

За да видиш някакви звезди, трябва да зададеш максимално ISO 1600, 8 мегапиксела като размер на снимките и 8 секунди за снимане или да снимаш в Night scene режим.

Добавка:

За фокусирането на паяжината може да се окаже, че режима на фокуса също има значение. Пробвай с режим CENTER AF. Това се задава някъде в опциите на фотоапарата.

За снимане на звездите пробвай другия режим за фокусиране: MULTY AF.

Понеже не виждам да има възможност за ръчно фокусиране, ако и след размяна на режимите не станат достатъчно добри снимки е време за нов фотоапарат.

Редактирано от supervas (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря много ми бяхте полезни :) Ще се опитам и да видим какво ще стане  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.