Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Препоръчан отговор

https://www80.zippyshare.com/v/9xGLyLDD/file.html

https://www.virustotal.com/gui/file/89761c415336c5e879370c2be59dfb86cd7ff11974f3ba1b81d6440ca7fe2543/detection

Toва екзе заобикаля твърдия режим на аваст, блокира го в последствие поведенческия блокер:

image.png.1a88850360d8b4a45ea2339d4700d85d.png

https://www100.zippyshare.com/v/yL036tSc/file.html

https://www.virustotal.com/gui/file/6a19f6093edbcb4d7df76a14efe7bb90f706438fae903973379833b9f15ad90a/detection

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www80.zippyshare.com/v/9xGLyLDD/file.html

https://www.virustotal.com/gui/file/89761c415336c5e879370c2be59dfb86cd7ff11974f3ba1b81d6440ca7fe2543/detection

Toва екзе заобикаля твърдия режим на аваст, блокира го в последствие поведенческия блокер:

image.png.1a88850360d8b4a45ea2339d4700d85d.png

Риско пак всичко цялостно пропуска. Пази и бубите заедно с ползваната ОС.   При стартиране стената на Комодко блокира опита за свързване с интернет.  За бубата отново е непреодолим пясъчника на Комодо. Няма нови дефиниции при други енджини      https://www.virustotal.com/gui/file/89761c415336c5e879370c2be59dfb86cd7ff11974f3ba1b81d6440ca7fe2543/detection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тествам Есет,щото го лови,но Zemana и Malwarebytes мълчат...но пък за сметка на това:

Screenshot-1.png Screenshot-2.png Screenshot-3.png Screenshot-5.png Screenshot-8.png

Ха сега някои да ми говори,че Comodo не струва...дори без антивирус си е чук....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичате като не пропуска стегната защита само че не е умна.

От торент трябва да преценява наистина ли има нещо опасно не да трие наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ТHEBOSS написа:

При старт отново за бубата е непреодолим сандбокса на Комодо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните няколко файла с детекция от КИС:

K.jpg.fb156ee7a10d92f7476db36ccc7160f8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NIKISHARK написа:

Не тествам Есет,щото го лови,но Zemana и Malwarebytes мълчат...но пък за сметка на това:

Шарки с Zemena Anti-Logger ли тестваш или Zemana Anti-Malware? Питам, защото ZAM 3 не струва (малко засича, много фалшиви тревоги, липсва на настройки да сканира съмнителни сертификати...въобще крачка назад)...А вече не може да се ползва ZAM 2, защото версията автоматично сваля 3-ката, защото имало фундаментални промени по cloud архитектурата. Един пич в Wilders, има някаква версия на ZAM 2, която не иска да се обновява и казва, че е не е пачната с HEX Editor или нещо, но не иска да я споделя, за да не я надушат и нея и да и сложат и на нея автоматичното обновяване. Аз лично спрях да я ползвам дори в подраздела за съжаление. RogueKiller-a не ми харесва как върви и той като развитие. Технологиите за напреднали са ги преместили в инструмента DIAG, а тази ще я правят за начинаещи, но гледам още не е добавил анти-рууткит скенера и може да не го добави там, а само в DIAG. MBAM за скенер си е ок, но яко не се разбира с повечето в реално време. И още има проблеми със зареждането на ntuser.dat

Цитат

{Registry Hive Recovered} Registry hive (file): '\??\C:\PROGRAMDATA\MALWAREBYTES\MBAMSERVICE\tmp\S-1-5-21-1664574625-2511953615-2869871748-1001-01062020230044591-ntuser.dat' was corrupted and it has been recovered. Some data might have been lost.

Мъчим с екипа да открием, защо има проблем при мен и засега изпълнявам каквото искат, но греда.

Hitmanpro.Alert и тя дава доста BSOD. Опитват се да догонват сложните "творения" (както би се изразил Тошко), но с това си вкарват и големи проблеми...ето SecureAplus безплатната казват, че вече не става за нищо заради ниския приоритет на облака в безплатната версия...а VoodooShield с новия модул за сканиране Дан си вкара доста работа за изчистване. А преди идеологията му беше проста...да заключва системата. Keep it sample са казали хората неслучайно. Да, може да няма много развитие така, ама пък и така се превръщаме в бета тестери. Добре, че всички тук сме малко маниаци, че това не ни пречи. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Шарки с Zemena Anti-Logger ли тестваш или Zemana Anti-Malware? Питам, защото ZAM 3 не струва (малко засича, много фалшиви тревоги, липсва на настройки да сканира съмнителни сертификати...въобще крачка назад)...А вече не може да се ползва ZAM 2, защото версията автоматично сваля 3-ката, защото имало фундаментални промени по cloud архитектурата. Един пич в Wilders, има някаква версия на ZAM 2, която не иска да се обновява и казва, че е не е пачната с HEX Editor или нещо, но не иска да я споделя, за да не я надушат и нея и да и сложат и на нея автоматичното обновяване. Аз лично спрях да я ползвам дори в подраздела за съжаление. RogueKiller-a не ми харесва как върви и той като развитие. Технологиите за напреднали са ги преместили в инструмента DIAG, а тази ще я правят за начинаещи, но гледам още не е добавил анти-рууткит скенера и може да не го добави там, а само в DIAG. MBAM за скенер си е ок, но яко не се разбира с повечето в реално време. И още има проблеми със зареждането на ntuser.dat

Мъчим с екипа да открием, защо има проблем при мен и засега изпълнявам каквото искат, но греда.

Hitmanpro.Alert и тя дава доста BSOD. Опитват се да догонват сложните "творения" (както би се изразил Тошко), но с това си вкарват и големи проблеми...ето SecureAplus безплатната казват, че вече не става за нищо заради ниския приоритет на облака в безплатната версия...а VoodooShield с новия модул за сканиране Дан си вкара доста работа за изчистване. А преди идеологията му беше проста...да заключва системата. Keep it sample са казали хората неслучайно. Да, може да няма много развитие така, ама пък и така се превръщаме в бета тестери. Добре, че всички тук сме малко маниаци, че това не ни пречи. :lol6:

Zemena Anti-Logger -сложил съм я за проверка от време на време щото лиценза ми е пожизнен.

Screenshot-1.png

По едно време бях сложил ZAM 3 на служебния,даже правих и частичен превод ,ама нещо не ми допадна и като свърши лиценза я разкарах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ТHEBOSS написа:

Грешка на Тотал-а- Есет със засичане:

Screenshot-2.png

При Земана и Malwarebytes пак нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64bfff7ef1919a35.jpg

Файла в тотала, пуснат от @THEBOSS, е различен от прикачения в зипишеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ТHEBOSS написа:

Symantec с дефиниция при ръчния скан...Мерси за гадинката на ТHEBOSS !!!

Screenshot_2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Аlex&Vanko написа:

Те не са антивирусни.

Няма значение. Пак са Anti-Malware и имат редица механизми за засичане на зловредни файлове. А специално MBAM от версия 3 вече се бута между антивирусните като пълен пакет. Затова я тестват и в антивирусните тестове редом с големите и за съжаление резултатите и там са трагични. Ние всички знаем къде е силна (като второстепенен скенер), но явно амбициите (или лакомията) обзема всички рано или късно...Няма лошо да се пробват де. Желая им късмет. Те добавиха доста качествени неща в "инвентара" си...стена, anti-exploit, anti-ransomware, web filter, adwcleaner и т.н. Винаги ще си останат мои любимци (а и от второстепенните скенери ги имам за най-добри дори), но винаги ще си имат нужда и от побутването на големия брат. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, viperdick написа:

64bfff7ef1919a35.jpg

Файла в тотала, пуснат от @THEBOSS, е различен от прикачения в зипишеър.

Бас баят си е същия

Ето още нещо

https://www52.zippyshare.com/v/Btv8w1Xh/file.html

image.png.ecb270bfd19028dfc9e6e3e858604ca4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Symantec с детекция и на трите файла, и с дефиниции...Мерси за щамовете на ТHEBOSS !!!

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...