Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Търся захранване, около 500W, до към 60лв. Установих, че за тези пари трябва да взема от по-евтини марки като Inter-Tech, Fortron или Golden Field, или да търся по-добро втора ръка. Причината за ъпгрейд-а е, че искам да сложа R7 260X и да добавя още един хард диск. Мисълта ми е да взема сега захранването, евентуално един fan controller и няколко вентилатора за по-добро охлаждане и накрая картата. Единственото условие към захранването е да има поне 3x SATA конектора. 

Системата в момента е:

MB: ASRock N68C-S UCC  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16)

CPU: QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9850, 2500 MHz

RAM: 4096 MB  (2xDDR2-800) 

GPU: NVIDIA GeForce 9500 GT  (1 GB) 

Ето няколко кандидата:

Inter-Tech SL500K - 500W

DeepCool DE530 - 530W

Inter-Tech Energon EPS - 550W

Имам ли по-добри варианти? Дали да рискувам с втора ръка? В olx имаше преди няколко седмици на Corsair 500W 80+ за 55лв, а нямах парите тогава.   

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложеното от колегата е доста добро като за бюджета. Хубавото е, че е на промоция. Защото в противен случай щеше да се наложи малко да увеличите бюджета, за захранване с поне бронзов сертификат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази система която е посочил автора няма и 170W консумация.

ако може да си позволи малко по скъпо захранване като например това http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=10867

след време можеш и да му сложиш и R9 280X даже без проблем.....

Редактирано от Iivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя процесор и 260Х е жестоко изхвърляне а 280Х не знам как да го нарека...

Да се взима една 7770 втора ръка и всичко заспива - http://www.hwcompare.com/12027/geforce-9500-gt-1gb-gddr3-vs-radeon-hd-7770/

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчано! Излязохме от бюджета малко, ама се надявам да си заслужава. Не знам как не съм го видял. 

Да се взима една 7770 втора ръка и всичко заспива - http://www.hwcompare.com/12027/geforce-9500-gt-1gb-gddr3-vs-radeon-hd-7770/

Преди време я търсих нова, обаче не успях да намеря. Не се бях сещал да търся втора ръка. Видях сега, че вървят около 100лв. 

Идеята ми е да освежа малко компютъра докато събера пари за нов, като планирам да използвам частите от този на новия (тези които ще купувам сега ествествено). В последствие мисля и 212 EVO да взема. Затова и се спрях на 260Х. Знам, че няма да върви оптимално. Чудя се обаче, дали ще върви достатъчно по-добре от 7770, и дали ще използва 2GB от VRAМ, защото държа на тях. Ако няма да извлече полза от тях, направо 7770 да взема и да инвестирам в по-добро охлаждане.

П.С. Дали ще мога да сложа 7770 с това захранване? Тоест да прескоча захранването и директно картата да взема.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита за захранване на тази конфигурация,а не за най оптимална карта.

Поръчано! Излязохме от бюджета малко, ама се надявам да си заслужава. Не знам как не съм го видял. 

Преди време я търсих нова, обаче не успях да намеря. Не се бях сещал да търся втора ръка. Видях сега, че вървят около 100лв. 

Идеята ми е да освежа малко компютъра докато събера пари за нов, като планирам да използвам частите от този на новия (тези които ще купувам сега ествествено). В последствие мисля и 212 EVO да взема. Затова и се спрях на 260Х. Знам, че няма да върви оптимално. Чудя се обаче, дали ще върви достатъчно по-добре от 7770, и дали ще използва 2GB от VRAМ, защото държа на тях. Ако няма да извлече полза от тях, направо 7770 да взема и да инвестирам в по-добро охлаждане.

П.С. Дали ще мога да сложа 7770 с това захранване? Тоест да прескоча захранването и директно картата да взема.  :D

Би трябвало да нямаш проблем с това захранване което си посочил..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да нямаш проблем с това захранване което си посочил..

А сега де, хвърли ме в размисли. Предполагам, че ще ми се обадят да потвърдя поръчката в понеделник преди да я пуснат, така че имам време дотогава да реша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледам на 12 волтовата линия имаш 18А което е равно на 216W..друг е въпроса колко качествено е самото захранване и компонентите в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добро, по-скоро ужасно, търси ново. PSU CHIEFTEC APS-500SB 500W Bronze 

Обща стойност - 102.75 лв. с ДДС е добър вариант 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много излизаме от бюджета. А първоначално мислих да не давам повече от 50лв. за захранване. И все още не съм сигурен дали ще потвърдя Inter-Tech-a. За 260Х ще събирам близо 4 месеца и се чудя от къде да спестя, 100 лева за захранване просто не мога да дам. За сега Inter-Tech-а изглежда най-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много излизаме от бюджета. А първоначално мислих да не давам повече от 50лв. за захранване. И все още не съм сигурен дали ще потвърдя Inter-Tech-a. За 260Х ще събирам близо 4 месеца и се чудя от къде да спестя, 100 лева за захранване просто не мога да дам. За сега Inter-Tech-а изглежда най-добрия избор.

350,400w хубаво захранване ти е напълно достатъчно не се захласвай по тези ватове на измислените захранвания - този чифтек 400w ти е перфе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ватовете не ме интересуват, но в случая тези 400 вата няма ли да са малко? Това което имам в момента е 420 ватово. В последствие ако сложа 7770, да не говоря за 260X, дали ще е достатъчно. И fan controller искам да сложа. Затова и се спрях на Inter-Tech-а. Освен марката, какъв друг проблем има? Не, че разбирам много, но нали има достатъчно защити, активно PFC, 30А на 12 волтовата шина, че даже е двойна. 620 вата в случая са бонус, защото ще ми позволи в последствие като правя нов компютъра да го ползвам него. Ако правех компютър за 2000лв, разбирам да отделя 100-200лв за захранване, но в случая търся компромис между цена и производителност.

Калкулатора на Newegg препоръчва захранване от 560W с 260X. Той малко надвишава стойностите, затова пък този на Cooler Master препоръчва 430W като минимална мощност за захранването. Пък и доколкото знам, захранването работи добре на около 50% натоварване. 

Пък и от eMag не ми се обадиха за потвърждение, а директно са пуснали пратката по куриер. Утре ще е тук и не знам дали ще мога да я откажа, така или иначе.    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го отказвай, нали така или иначе си има гаранция.

Двойната 12V линия, не е предимство, но не мисля, че ще има проблем с твоята система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си една 7770 втора ръка и не сменяй нищо друго.

пс. tahumba гаранцията отдавна е минала. Ако имаш предвид ако вземе ново захранване тя покрива единствено него.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го отказвай, нали така или иначе си има гаранция.

Двойната 12V линия, не е предимство, но не мисля, че ще има проблем с твоята система. 

Защо да не е предимство? 

Вземи си една 7770 втора ръка и не сменяй нищо друго.

пс. tahumba гаранцията отдавна е минала. Ако имаш предвид ако вземе ново захранване тя покрива единствено него.

Вече пътува. Така или иначе няма да е излишно. Все някога ще трябва да го взема. Тъкмо ще имам време да се поразровя за 7770. Някакви други места. където мога да я намеря, освен оlx? Магазини в София, например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е предимство? 

...

Защото мощностите на двете линии не се сумират. Ако имаш 2х30А, не означава че може да се натовари 12V линия с 60А. Конкретно на това е обявено 47А за двете линии. Зависи как са направени изводите, може да се окаже, че натоварваш само едната линия, и така при обявени 570W, захранването ще кляка още при около 350W.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото мощностите на двете линии не се сумират. Ако имаш 2х30А, не означава че може да се натовари 12V линия с 60А. Конкретно на това е обявено 47А за двете линии. Зависи как са направени изводите, може да се окаже, че натоварваш само едната линия, и така при обявени 570W, захранването ще кляка още при около 350W.

в случая-не може да нареди/натовари само едната +12

тahumba и Roujin Z са ти дали добро решение-Чифтека и една 7770,сложи два фана да бръмкат и не ти трябва фан контролер,има евтини фанчета на Евъркул и Дипкул,които са на по-високи обороти и дебит,а ако ти шумят-спъни ги на 5 или 7 волта.

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

препоръчах това захранване ,защото такова вече работи на компа на познат от месец със 7850 1ГБ видео и няма проблеми, процесора му е Феном 125Вт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в случая-не може да нареди/натовари само едната +12

тahumba и Roujin Z са ти дали добро решение-Чифтека и една 7770,сложи два фана да бръмкат и не ти трябва фан контролер,има евтини фанчета на Евъркул и Дипкул,които са на по-високи обороти и дебит,а ако ти шумят-спъни ги на 5 или 7 волта.

Захранването (InterTech-а) е вече монтирано и работи за момента без грешка. Разбрах, че има разни преходи от молекс за вентилатори, така че мога и да отложа контролера. 

препоръчах това захранване ,защото такова вече работи на компа на познат от месец със 7850 1ГБ видео и няма проблеми, процесора му е Феном 125Вт

Добре, че го каза това, защото в момента се уговарям с един човек за 7850 Dual-X OC 2GB.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването (InterTech-а) е вече монтирано и работи за момента без грешка. Разбрах, че има разни преходи от молекс за вентилатори, така че мога и да отложа контролера.

Някои са само с молекс за захранването,други само с пинове за дъното-1,трети с пинове и вързан молекс за захранването-2,четвърти си имат преходник в комплекта-3.Вземи такива,които имат и от двете,вържи фана към захранването и чрез смяна местата на пинчетата,го на прави на 5/7/12 волта,според нуждите и желанието.

8333127P.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои са само с молекс за захранването,други само с пинове за дъното-1,трети с пинове и вързан молекс за захранването-2,четвърти си имат преходник в комплекта-3.Вземи такива,които имат и от двете,вържи фана към захранването и чрез смяна местата на пинчетата,го на прави на 5/7/12 волта,според нуждите и желанието.

А мога преполагам да ги взема тези преходници отделно, защото се съмнявам, че по-евтините вентиалтори вървят с такива. 

DeepCool 1800 - този май идва с преходник

Artic Fan F8 - този изглежда по-добре, но пък не пише нищо за преходници

Мисля да взема два за отпред и си мисля, че не трябва да са слабички, за да могат да охладят 3-те харда, да мине потока през видео и накрая да остане нещо за дъното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение и евтините имат,но питай.

Дипкула е даден със снимка само с молекс към захранването,а чистите Фки на Арктика са само за дъното-нямат молекс за включване към захранването.

Щом ще са 80мм-гледай някви на 2500/3000 оборота,че тия с по-малко обороти ще веят като морски бриз косите на новобранец :lol6: ,а ако ти е шумно и не са високи температурите-лепни ги на 7 волта.Отделно-дали можеш 2х80мм да сложиш отпред...,ако сложиш 2х80 мм отпред,то и един 80 мм трябва отзад+фана на захранването (горен монтаж предполагам) да имаш равен или по-висок дебит на изходящия въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.