Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
някакви впечатления относно двата модела Lumia 735 и 640. Приоритети за мен са батерията и бързината на работа с телефона и хубав екран, максимум 5 инча. И няколко общи въпроса за WP:

-Ползва ли някой вече WP 10 и как се държи на устройства от среден клас (Snapdragon 400, 1GB RAM)
-Тази благинка Glance screen ползва ли се реално
-Две сим карти точат ли повече батерията?
-Има ли смисъл от 4G LTE или още не е устроена достатъчно мрежата, за да се ползва ефективно?

Съвети са добре дошли  :)

Редактирано от alex159 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Meizu m1note/Lenovo k3 note, това са твоите телефони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да забравих да кажа цена до 350- 400. Приложения и игри малко ползвам и ги има за WP, а това което ми трябва най- много са навигацията и офис пакета- мисля, че са по- добре застъпени. А и срещи с андроид, лаг и забиване не мисля, че повече искам. Камера не ме интересува също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата модела са доста сходни, така че всичко опира до теб. 

- 10-ката като цяло върви гладко на този клас телефони, но още има бъгове. За някои става за основен телефон, за други не... Другата седмица се очаква ъпдейт, който би трябвало да подобри доста неща.

- Да.

- Ами да, напълно нормално е.

- Като цяло няма смисъл засега, но ако мислиш да ползваш телефона дълго време е добра опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lumia 640 е по-добрия (поне за мен) - по-нов модел, по-голям дисплей, по-добра камера. За мен има смисъл от инвестиция в LTE поддържащ модел, все пак това се очертава да е бъдещето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да забравих да кажа цена до 350- 400. Приложения и игри малко ползвам и ги има за WP, а това което ми трябва най- много са навигацията и офис пакета- мисля, че са по- добре застъпени. А и срещи с андроид, лаг и забиване не мисля, че повече искам. Камера не ме интересува също.

Телефоните са 400 лева и са много по-мощни от двата WinPhone-а, а и двата телефона са с android 5.0, както и последна версия на лаунчерите (няма никакви бъгове) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих заложил на 735 ,защото 640 не ми хареса.Много дървено,пластмасово,екрана е ужасен.

Имал съм такъв ,но после скочих на 830 ,а 735 прилича доста на 830 .Друг ,които съм имал и все още имам е 920 .

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих предложил Android - Nexus 5 примерно втора ръка (цената върви горе долу в този бюджет), при който за лаг не може и да става на въпрос, но не е там работата. Автора си иска WP смартфон, и това е. Съобразявайте се с изискванията колеги.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих предложил Android - Nexus 5 примерно втора ръка (цената върви горе долу в този бюджет), при който за лаг не може и да става на въпрос, но не е там работата. Автора си иска WP смартфон, и това е. Съобразявайте се с изискванията колеги.

Nexus 5 дисплея е IPS , а на Лумиа 735 е OLED ,не хаби ли много батерия ? Забравил съм как е при Андроид и IPS 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, то зависи и от ползването на смартфона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 640 LTE и съм изключително доволен. Навигацията е повече от отлична. Може да си изтеглиш карти, за която си искаш държава. 

Две сим карти точат ли повече батерията?

Не.

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nexus 5 дисплея е IPS , а на Лумиа 735 е OLED ,не хаби ли много батерия ? Забравил съм как е при Андроид и IPS 

Nexus-a наистина е много добра алтернатива, но батерията при него е проблем. Друг вариант е HTC One M7, ако автора не се е застъпил твърдо за WP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.