Премини към съдържанието
sten90

Проблем с включване/зареждане на телефон Lumia

Препоръчан отговор

Здравейте.

Телефонът е на една позната и засега не можа да ми каже точно какъв модел е, но определено няма да е от по-скъпите. Има го от две години и в някакъв момент според нейното обяснение се появил проблем със зареждането, а според мен по-скоро е нещо от операционната система. Каза ми, че взели ново зарядно, нова батерия и няма успех. Каза още, че като натисне копчето за включване, след около 3 секунди телефонът се самоизключвал. Носили го по сервизи и пак без успех. Някой има ли идея какво може да е или какво друго може да се пробва?

Също ако може да предложите някакви подходящи модели - сигурно се досещате, че за един млад човек е доста неприятно в днешно време да стои без телефон(това все пак зависи и от нейните родители).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като са го носели в сервизи там какво са казали като проблем след направената диагностика. Проблема не е от ОС, а е хардуерен. Тук във форума няма как да помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбирате в случая под "хардуерен проблем"? Не е от батерията, не е от зарядното, не е от буксата(каза ми, че не е изкривена или нещо такова). Има сервизи всякакви и затова реших все пак да попитам. Знам какво е лично Вашето мнение в такива случаи - благодаря.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в платката на телефона. Щом се изключва изведнъж сам. Много е вероятно да не може да се оправи. Попитайте в няколко сервиза какво ще ви кажат. Тук можем само да предполагаме.

Ако има останала гаранция да го носи преди да е отказал напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че вече не е в гаранция - щом го имат от около две години... Ще попитам отново по друг начин - има ли актуални модели(от тази и миналата година), които трябва да се избягват във връзка с този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем и също мислех, че е от батерията дадох доста пари да я сменя и накрая се оказа, че не е това. Чудих се какво да го правя и един ден случайно видях един сервиз, доколкото си спомням се казваше gsmservice24 , намира се до ректората на ТУ София, реших да го оставя там, ако евентуално могат да го оправят и те успяха, не знам какво точно му беше, но вече си е ок. Като цяло съм доволне, защото успяха да ми решат проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.