Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, планирам ъпгрейд на сегашният ми компютър. Ще се играят игри от рода на Witcher 3, Mad Max и No man's sky (когато излязат). Имам монитор 22 инча с резолюция 1680х1050. Сегашните компоненти, които имам са:

Pentium g3420

Asrock h81vg4

2x4gb ram

400w fortron hexa

2 хард диска - 300 и 450gb

Насочил съм се към i5-4460 и gtx 960/r9 280x/290 втора ръка.

Ако взема гтх960 ще има ли нужда от смяна на захранването? Също така би било хубаво ако може да се вмести и едно ссд. Добра идея ли е cpu и gpu да се вземат втора ръка?

Като бюджет имам около 500-600лв

Благодаря!

Редактирано от Razor-Blade (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи дали работят и най вече ако имат гаранция някаква 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картите които гледах са с гаранция и са от моя град, тоест мога на място да ги тествам. За процесор, 4460 няма с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора принципно не е проблем но 4460 без гаранция е съмнителна работа.

Модела е от началото на миналата година а гаранцията им е три години.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да търся процесор с гаранция, а ако не намеря - нов. В такъв случай за какъв да се оглеждам освен 4460? Ако взема гтх960 ще имам ли проблем със захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да търся процесор с гаранция, а ако не намеря - нов. В такъв случай за какъв да се оглеждам освен 4460? Ако взема гтх960 ще имам ли проблем със захранването?

Независимо от компонентите е възможно да имаш проблем със захранването. Тази серия на Фортрон е голям боклук(с извинение). Съгради основите с едно качествено захранване и кутия и след това можеш да си правиш всевъзможни подобрения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кутията ми мисля че си е достатъчно хубава, единственото което е може да не се побере някоя дълга карта. А като захранване какво бихте предложили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши все пак модела на кутията да видим колко ''достатъчно хубава е''. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма име, доста е стара около 5-6 годишна, но си има няколко отвора за кейбъл менеджмънт. Сравнително голяма е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е стара не означава, че е лоша. Снимай интериора и екстериора, измери разстоянието предвидено за мениджмънд на кабелите, измери разстоянието от задните разширителни слотове до клетката за дискове. Публикувай снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще мога да ги кача чак в четвъртък, понеже не съм си в нас, но и без това не бързам с покупката. А за игрите които съм писал гтх960 ще бъде ли достатъчна ( има я за 270лв с гаранция) или да взема р9 290 (отново с гаранция, но за 300лв.)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам от къде смяташ да копуваш 2 ръка и по точно тази Nvidia от кой сайт е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В олх ги гледам, но мисля да потърся тук във форума, ако има или от хардуера.

Опа малко моя грешка, за гтх 760 става на въпрос, а не 960. Много се извинявам.

Редактирано от Razor-Blade (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10858

Това захранване ще бъде ли достатъчно за i5-4460 и r9-290 + 2xHDD? Гледам по други теми доста го препоръчват.

А какво ви е мнението за кутия deepcool smarter mitx, понеже обмислям да сменя кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Край, влезна в архивите на dl777 :)

Кутията ти, никак не е лоша. Може да не я сменяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10858

Това захранване ще бъде ли достатъчно за i5-4460 и r9-290 + 2xHDD? Гледам по други теми доста го препоръчват.

А какво ви е мнението за кутия deepcool smarter mitx, понеже обмислям да сменя кутията?

Аз съм един от хората, които го препоръчват. Кутията, която си си харесал е евтино и некачествено изпълнение, макар и от същия производител. Не си купувай техника употребявана! За графичните ускорители - много зависи какви игри ще играеш и какви са възприятията ти.  Ако играеш на настройки предпоследно стъпало(да речем) на 1080p - GTX 960 ще те задоволи напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както съм писал, мониторът ми е 1680х1050, като в последствие може да го сменя с някой 23-24 инчов (1080р). Не съм капризен, че да искам да играя на макс настройки , средни-високи ме устройват. Игрите съм ги написал по-горе. Обмислям и да "модна" малко моята кутия (ако не я сменя). Някакви идеи с какво мога да я боядисам отвътре черна и да направя отвор до захранването, така че главният кабел за дъното да мине отзад, а да не виси както се вижда на снимките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както съм писал, мониторът ми е 1680х1050, като в последствие може да го сменя с някой 23-24 инчов (1080р). Не съм капризен, че да искам да играя на макс настройки , средни-високи ме устройват. Игрите съм ги написал по-горе. Обмислям и да "модна" малко моята кутия (ако не я сменя). Някакви идеи с какво мога да я боядисам отвътре черна и да направя отвор до захранването, така че главният кабел за дъното да мине отзад, а да не виси както се вижда на снимките?

Нямаш проблем. За модовете има един мераклия (Психо 666) - свържи се с него. :D Но все пак смени кутията.

Препоръчваш му този deepcool  за 290-тка?

Да. Какъв е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако въобще запали, ще работи на границата на възможностите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако въобще запали, ще работи на границата на възможностите си. 

Мне. Не си прав. Ако имаш съмнения по този въпрос ще ти покажа лично, че нещата стоят другояче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом съветвате да не вземам части втора ръка, разгледах малко и намерих това:

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=8092&sort=p.price&order=ASC

и това:

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=11363&sort=p.price&order=ASC

Защо 280-та е на такава ниска цена? И коя от двете би бил по-добрият избор + какво захранване ще трябва за всяка от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.