Премини към съдържанието
サムライオートバイ

Добър ли е този монитор и заслужава ли си парите?

Препоръчан отговор

Добър ли е този монитор и заслужава ли си тези 250 лв? Видях че има IPS матрица, а това предполага добри ъгли на видимост, а също така 5 мс, но ме интересува дали някой от вас е ползвал или знае нещо повече за този монитор. Дали може да се използва за игри? Основно WoT играя последно време от по-динамичните игри , а повечето с джойстик на ТВ минах. Но предполагам ще мина и някой от игрите които не успях с джойстика. Интересува ме как се държи при динамичните сцени от рода на взривове или бързо преминаване на автомобили, мотори и т.н. Има ли размазване по екрана и ефекта на призрака или как се казва там когато остават следи от предишния кадър.

Също така примам и други предложения за монитор с добри ъгли на видимост, матов разбира се ако това трябва да се уточнява при десктоп мониторите. На дел помня че имаше готин монитор и се препоръчваше редовно, но предполагам е модел от преди 3-4 години вече. Като абсолютен максимум съм поставил цена от 300 лв, защото не ми се чака до черния петък, който е след 2 месеца доколкото помня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигай 50 лева и взимай това: http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/25um55-p-p244528513/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си заслужава повече да се увеличи малко бюджета и да се вземе предложението на колегата, но той пък е посочил, че абсолютен максимум са му 300 лева.

Редактирано от Homo Sapiens (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигай 50 лева и взимай това: http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/25um55-p-p244528513/ 

Съотношението на страните не ми харесва. 25:9, като гледам филми ще има черни ленти отстрани. Може би ще взема 23 инча Ips Antiglare. Между 280 и 320 ги гледах. Като избера пак ще ви питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съотношението на страните не ми харесва. 25:9, като гледам филми ще има черни ленти отстрани. Може би ще взема 23 инча Ips Antiglare. Между 280 и 320 ги гледах. Като избера пак ще ви питам.

21:9, иначе якото на този монитор е точно това, че е 21:9 и че qhd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21:9, иначе якото на този монитор е точно това, че е 21:9 и че qhd

Не знам само колко филма има в нета които са с оригинално такова съотношение на страните. Ясно ми е че в доста киносалони са с това съотношение, но честно казано при положение, че блурей и двд-тата са с 16:9 защо да си усложнявам чак толкова живота и да издирвам филми с 21:9. За игри предполагам също ще е добре, и може за работа да се дели на 2 монитора и да изглежда, като по-старите с кинескопите, но просто не съм сигурен, че е за мен този монитор. На мен ще ми свърши работа Ips с добро време за реакция и картина 1920 на 1080. Общо взето за игри, пък мога да си го ползвам и за работа и четене. Два листа А4 когато са изправени тъкмо ще се побират на такъв монитор. Нямам намерение да ставам стоков анализатор или брокер, че да ми трябва да гледам няколко монитора постоянно. За повечето игри идеално се справя и ТВ-то, което за жалост не става за работа и четене. Поне не моя телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си взимаш монитор гледай да няма ШИМ, все пак очите са най важни..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да разбера дали един монитор има ШИМ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва монитора игри , графика или само за филми и сърф ? Ако ще е само за филми то повече от 20 инча лед монитор ти е достатъчен за 200 лв има разнообразие болл моя е 19 инча лед ацер декември месец го взех и съм много доволен на филми е супер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да разбера дали един монитор има ШИМ ?

Тук са изброени моделите без ШИМ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва монитора игри , графика или само за филми и сърф ? Ако ще е само за филми то повече от 20 инча лед монитор ти е достатъчен за 200 лв има разнообразие болл моя е 19 инча лед ацер декември месец го взех и съм много доволен на филми е супер :)

Игри ще се играят пак доста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IPS  матриците са бавни,аз си купих LG 22EA53

По спецификации го дават 5 мс а реално е 23 мс тествано с TFT Monitor Test 1.52    и  TFT TEST 1.1  интересно,че в сайта на LG го дават 5 мс а в други сайтове 20 мс и нагоре.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са "бавни" вие пък да нямате някакво хипер зрение чеда виждате 1 или 2 милисекунди разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са "бавни" вие пък да нямате някакво хипер зрение чеда виждате 1 или 2 милисекунди разлика?

Викторе,колегите ти казаха,че трябва да четеш доста относно качествата и възможностите на хардуера и след това да се изявяваш.Пишеш,трупаш постове лишени от смисъл и подвеждаш хората.Колегата е писал за възможностите на предложения монитор.В случая става въпрос за действителния инпут лаг при повечето дисплеи,който никъде не се описва от производителите съвсем умишлено.Този инпут лаг в 90 процента от случаите значително надвишава времето за реакция описано като 5-6 милисекунди.Има достатъчно реномирани сайтове,които правят ревюта и тестват всякакви монитори.По-добре си спести ненужните и лишени от смисъл коментари за материя,която ти е чужда.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А той Виктор от всичко разбира, от всичко е компетентен и всички други грешат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате модел който вие ползвате от по-новите матрици. Може и да не е точно IPS, но да щади очите и да е с добри ъгли на виждане и реакция? 

IPS  матриците са бавни,аз си купих LG 22EA53

По спецификации го дават 5 мс а реално е 23 мс тествано с TFT Monitor Test 1.52    и  TFT TEST 1.1  интересно,че в сайта на LG го дават 5 мс а в други сайтове 20 мс и нагоре.

Този твоя монитор пак го дават че е IPS, не си ли доволен от него?

"Размер на екрана : 21.5' 

Резолюция : 1920 x 1080 Pixels 
Интерфейс : VGA, DVI, HDMI 
Време за реакция : 5 ms 
Технология : IPS 
TV Тунер : Не Продукт известен още и като 22 EA 53 VQ, 22 EA53VQ, 22EA53 VQ "

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А той Виктор от всичко разбира, от всичко е компетентен и всички други грешат...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми препоръчате модел който вие ползвате от по-новите матрици. Може и да не е точно IPS, но да щади очите и да е с добри ъгли на виждане и реакция? 

Този твоя монитор пак го дават че е IPS, не си ли доволен от него?

"Размер на екрана : 21.5' 

Резолюция : 1920 x 1080 Pixels 

Интерфейс : VGA, DVI, HDMI 

Време за реакция : 5 ms 

Технология : IPS 

TV Тунер : Не Продукт известен още и като 22 EA 53 VQ, 22 EA53VQ, 22EA53 VQ "

Добре изглеждаше,но го ползвах само една седмица и през нощта влязоха цигани и го откраднаха от обекта в които беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.