Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За началото на Средния Прът и митарствата на новия гуру

Седна Джелеп Бледолик зад синията, удари две мастики на екс, засука лявата вежда и изтънко започна да бистри за истината:

- Истината мили деца, тя докато не стигне до последната станция, не е дори никаква истина. Но! Не! Не е само това деца! Защото и това хем е истина, хем не е истина. - повъртя веждата, повъртя, удари още две на екс и си рече:

- Ади, стига толкова за истината, че манджата ми изстина. - обърна се, а на масата, върху неотдавна проснатата раирана бохчичка се мъдреха едни захлупци, една димяща паница пача, една лъжица и нещо обло, завито с месал. Джелеп Бледолик протегна своята корава ръка да придърпа паницата, но нещо видимо го секна наум и наместо да придърпа пачицата, той я разля на бохчата и преди да е изпсувал мъжката, той се наведе и изсърба плисналия ароматен бульон. Обра с лъжицата разкашканите трохи останали от предишното ядене, събра бърже с пръсти и оглозга кокалчетата от преварените джолани и си рече:

- Гледай го ти, тоя цар на гагите, как му беше именцето поганско? А! Гледай го ти тоя Намаджуна, колко бил прав. Ей гледайте ме на! Не изядох и една паница супа, пък вече не съм гладен. Или по-точно съм негладен. Не, негладен не става. Ей! Ма и дрехите ми не са гладени. О! Е това е мисъл. Хем нещо е, хем нещо не е, хем нищо му няма, хем нищо е нещо. Браво! Некак си много средно ми идва цялата работа. Ще я нарека Философията на Средния Прът!

Така, сред чеснови пари и люти мисли се зароди течението на Средния Прът. Джелеп, освен вежди, пусна брада, корем и нокти. Намери си тояга, сдоби се с достолепие и тръгна да набутва философията си.

Къде когото срещнеше, сядаше и започваше. За истината, за последната станция, за осветлението на Намаджуна, за това, как нещо хем е нищо, хем няма нищо. И насочваше, и поправяше, и с добро, и с недобро, и всякой път порицаваше слушателите за незнанието им, че всъщност това е учение, а не мъчение и че не е на Средния Пръст, а просто на Средния Прът. А където го питали, пък и където не го питали, той навсякъде го тикал, пустия му Среден Прът, докато накрая съвсем се умирисал. Пръта се умирисал от ползване, не друго. Вървял Джелеп и сеел семената своята вяра. И където го слушали говорел с притчи, а където не го слушали размахвал Средния Прът и люто се заканвал на слушателите.

Вървял Джелеп в своето безутешно странство дор до към петстотиндесетия си лазарник и така уморен от тежестта на средния прът щял да продължи да върви горд и несломим, когато не щеш ли, попаднал в Галдада града голяма. Поспрял се Джелеп, измил пепелака от пътя, сменил си дрехите на странник, предрешил се, почистил си скитническия кривак и си рекъл:

-Ей тука, ще вървя аз по пътя! - закусил, наспал се и почнал. Изпървом, оборил Айнщайн. После нали му беше среден прътя, привикал Айнщана на помощ да доказва религиозни въпроси. От там, бързо и ловко, като гибон в мъстх, скочил на клона гръмирането и там на заседанието за алгоритните, решил и дори успял да докаже, че най-силния алгоритан, се пише не с мисъл, а с хиперскоковете на интуицията. От там, финтирайки всички, че по-бързо стартиране от неговото няма, явно ползвайки се от теорията на хиперскоковете се озовал на симпозиума по политрика. Там нашият Бледолик, бил вече във вихъра си, нали си бил по триковете... От вратата се провикнал "Пудин Хойлу" и тези, които не му отговорили, моментално влезнали в списъците на черната клика. Разблъскал всички, разбира се, много пърдонно, просто няма какво да се преструваме, минал по всички правила на Средния Прът и се оказал баш в играта. Съвсем по среднистки, започнал хем да определя кой какъв е, хем да определя той какъв не е. Но най-голям кеф му правило, като се обади някой от черната клика, той да извика:

- Пудел е ракшас! Да си прибере джиновете и виманите в миризливите ботуши, защото на нас Пуйкия ни е естествения съюзник. - хората го слушали, слушали, пък взели да го подсещат, че ако това е Средният Прът, той малко нещо понамирисва. Че ако вземе да го поочисти малко и ако спре да се бута да върви сам по двата тротоара едновременно, тогава може би и други ще погледнат натам... Но, на Джелеп не му се вървяло по хорския път, имал си той негов си Среден Прът и по него си карал:

- Истината за субекта на последната инстанция, е обекта на истинното възприятие на предспоследната спирка на истината...

Добре че, Галдада се оказа голям град, та Джелеп Бледолик да може да размахва средния си прът едновременно във всеки негов край, да разкрива на всеки мистерията за истината без истина и как самата тя хем е истинска, хем не е истинска. Защото без него и без средният му прът, неделната заря над Галдада, нямаше да е така пъстроцветна, по детски шарена и магически бляскава.

А всичко тръгна от една недоядена пача... Ми... Късмет!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива те в сатирата.

Реджи определено те е вдъхновил, а да бъдеш нечия муза, не е по силите на всеки!

И не ти е муза, и е по силите на всеки.  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива те в сатирата.

Реджи определено те е вдъхновил, а да бъдеш нечия муза, не е по силите на всеки!

И не ти е муза, и е по силите на всеки.  :D

Ако трябва да анализирам това сатирично произведение, биха казал, че след като авторът осмива лирическия герой, заради позицията му срещу рашистите, си вадя заключението, че авторът е твърдо на страната на рашистите. Или...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всичко тръгна от една недоядена пача... Ми... Късмет!

:D  'ми няма как да не е пача...

Даркониии, благодаря за веселието. Заболя ме коремчето, ама ти прощавам, защото е от смях и защото си приятелче! :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да анализирам това сатирично произведение, биха казал, че след като авторът осмива лирическия герой, заради позицията му срещу рашистите, си вадя заключението, че авторът е твърдо на страната на рашистите. Или...

Тц... нищо не си разбрал, а уж си главен герой и виден пропагандатор на Средния...

Авторът е на страната на рашистите и не е на страната на рашистите, авторът хем не е на страната на рашистите, хем е на тяхна страна, хем живее сред хамериканците, хем не живее сред тях(зер повече за мексиканци го чувам ;) да пише)...

Ех, Реджи... ами баш си е теорията на Средния прът.

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  :)  :)

Давай ощееее !  :lol6:

Успех ти желая !

И не само за Джелеп , че да не му се пукне шкембето от преяждане !  :)

Галдата е града голяма ! Има място за всеки ! :)

Бах ти идеята - страхотна е ! И е неизчерпаема ....!

Тук серия от сериали трябва ! 

Един епизод не стига !

Маа му ! Аз така не мога ! А искам да можех....!

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, подостри перото най - накрая! От кога чакам..  :dog19:  Ще взема да ти нарисувам пекинез в момент на въодушевление.

Сега някоя сиганска история вземи ни разкажи... отвори старите тефтери...

пп Да ти кажа, точно ти е време приказки да разказваш ( ;

Редактирано от Уиш... (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц... нищо не си разбрал, а уж си главен герой и виден пропагандатор на Средния...

Авторът е на страната на рашистите и не е на страната на рашистите, авторът хем не е на страната на рашистите, хем е на тяхна страна, хем живее сред хамериканците, хем не живее сред тях(зер повече за мексиканци го чувам ;) да пише)...

Ех, Реджи... ами баш си е теорията на Средния прът.

Средния път е теория и не е теория. Средния път са всички теории, и не е нито една теория.

И аз сега, тъй както никога нищо не съм разбрал, ако не беше средния път, щях ли някога нещо да съм разбрал ?

То е като по математика. Всеки си измисля аксиоми, и държи неговите да са верни. Но се появил Великия Нагарджуна и казал, че всички аксиоми са верни и не са верни, но и това е вярно и не е вярно, щото и то е аксиома и не е аксиома. Затуй и краля на нагите дал сутрите на него, да учи богове и хора на ум и разум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Их, бе, Реджепе, ти чувство за хумор нямаш ли?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше нужда от освежаване тоз раздел  :lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Их, бе, Реджепе, ти чувство за хумор нямаш ли ?!

Ми нямам. И имам. Но и това е вярно и не е вярно.

Имаше нужда от освежаване тоз раздел  :lol6:

Внимавай какво си пожелаваш. Дан напиша ся една сатира за тигри и матори, без чувство за хумор

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай какво си пожелаваш. Дан напиша ся една сатира за тигри и матори, без чувство за хумор

Аз имам в изобилие от последното. Пиши, творецо смело и безотговорно !  :whist:

Нито по Убава ще стана, нито по умна.  :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам в изобилие от последното. Пиши, творецо смело и безотговорно !  :whist:

Нито по Убава ще стана, нито по умна.  :clown:

Не можеш да станеш по убава, защото красотата ти е съвършена. А как да станеш по умна, като си възможно най умната.

Уиша пък къде ме засили с туй чувство за хумор. Постовете на Нел са особени. Поантата е навсякъде и никъде. В случая поантата е в първата фраза. Другото е пълнеж и леки закачки към автора. Аз първата фраза я разбрах, не ми беше трудно. Отговорих малко по иносказателно, не че нямам чувство за хумор. То не ми и трябва в случая, щото не ме целят мене. Имаме си закачки в сериозните теми, които на вас в артистичните среди не са ви известни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жива де не бях.

Иде ми да те черпя с големи, узрели плодове. :D няма да се излагаме пред сериозниците, я  :blink: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жива де не бях.

Иде ми да те черпя с големи, узрели плодове. :D няма да се излагаме пред сериозниците, я  :blink:

Ако ще ме замеряш с домати, гледай да е розово

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази проза е велика.

Произлязла от надпиване с мастика.

Викат ''Реджо прави се на умен''.

Спор няма, той е сладкодумен.

Бате Дарко я написна.

И на Реджо вежди той изписа!

Как ще свърши таз история?

Ний ще видим, Галдата ще запомни я...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази проза е велика.

Произлязла от надпиване с мастика.

Викат ''Реджо прави се на умен''.

Спор няма, той е сладкодумен.

Бате Дарко я написна.

И на Реджо вежди той изписа!

Как ще свърши таз история?

Ний ще видим, Галдата ще запомни я...

Скалъ, то туй ми блъска на "Епитафии надгробни за водачи безподобни" бре !!!

"Сакън, на гроба му недейте плюва..."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скалъ, то туй ми блъска на "Епитафии надгробни за водачи безподобни" бре !!!

"Сакън, на гроба му недейте плюва..."

Пунеже тук се тачи Средния Прът, по му мяза тази:

''Средата хората създава,

а той бе между честни хора -
това ключара на затвора
чрез подпис даже потвърждава.''
--------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------

Свършвам с простотиите си тука,
и отивам да си хапна аз салатката със лука.
На Средния Прът да намерите кулая -
от сърце Ви го желая....
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.