Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нов Майдан изригна в Киев с мощна експлозия пред парламента

Препоръчан отговор

• Отговори 10,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

3561

• attj

1920

• Тoни

870

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не се напъвай! Ти си единствения говорил за такива процеси у нас в България! Факт! Никой друг от темата, нито ги иска в България - нито ги подкрепя! Твоите аналогии, са си изградени и валидни само в и

Автономията на Донбас е абсолютно задължителна - за да свърши войната и да няма повече ненужно пострадали.   Ако войната продължи още -  много  жалко за Украйна и за националистите им!  С бедност и ми

Публикувани изображения

преди 3 минути, miro20 написа:

Многократно съм ги хващал че великите "русофили" тук четат с гугъл транслейт

миро20 се наспа и сега готов  да болтай 

ти украинския четеш ли го и  езика на демократичната сирийска опозиция от араби и кюрди там какъвто език говорят и пишат ?

преди 5 минути, miro20 написа:

Обама написал в туитър че ще прави палачинки на Меркел. И стопфейк поглежда туитъра на Обама и вижда че такова нещ няма.

обама може да си е направил шега и пиярите да са му казали да го махне и той го изтрил

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Нел написа:

Хха-ха-ха, Тони-и-и... ето ти го сайта

Чети, бе момче, не повтаряй като папагал глупостите дето някой "много умен" е написал. Чети, на руски пишат хората, ще се ориентираш...

Вярно ли сте толкова лекомислени?! Егати и мъжете!

Ами ето виждаш какво означава фейк пропаганда и дезинформация. Обаче това се разпространява в клоаки като бгр-нюзфронт , че и препечатано в Блиц. :)

Не ме учудва да има такива призиви, на фона на продължаващата агресия е нормално да има много мразещи , дори някой екзалтиран треторазреден сайт да го има като призив, да се разпространява това като психоза е наивно тъпо . Но е факт. Факт е и че се разпространява от познатата мрежа путински трол-сайтове.

преди 16 минути, Yvan Sergeev написа:

обама може да си е направил шега и пиярите да са му казали да го махне и той го изтрил

При днешното кеширане на интернет съдържание, много  по лесно е да напише - това бе шега.

Та.. остави този пример, виждам разбра за какво говоря.. проблема е че в путинската дезинформационна машина няма оговорка "че е майтап", а се тиражира на конвейер, и шараните /много от които и тук/   лапат ли лапат :)

И проблема не е в сайтове като "стопфейк" , а проблема е че мразите сайтове които ви показват че това е лъжа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

При днешното кеширане на интернет съдържание, много  по лесно е да напише - това бе шега.

и меркел ще напише на нейната страница  прекърствам си партията на  Националсоциалистическа работническа партия на Германия  -това беше шега нищо че отварям бухенвал вЕрвайте ми.  не отговори за украинския и арабско-кюрдския език -украиноарабокюрдофиле

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

...................................

Интересно, ти не си ли наказан!Докладвах те днес, може би понеже е неделя и модератора почива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Yvan Sergeev написа:

не отговори за украинския и арабско-кюрдския език -украиноарабокюрдофиле

Какво трябва да отговарям ? Украинския не го разбирам изцяло особенно когато говорят бързо, но от общуването ми с руснаци и украинци го познавам :)  Но не ми е нужен , след като руския го знам по добре и от руснаци /имал съм по високи оценки от тях /  литературано , а говоримо също, тъй като дълго време ми се смееха българи на акцента :)

Цитат

украиноарабокюрдофиле

С какви ли не простотии са ме наричали тук , но това още не съм го чувал :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

руския го знам по добре и от руснаци

опа, ти си русофил !  ще те наклеветя на американското посолоство да ти спре надницата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в сайтовете,които представят информацията от една гледна точка.Промиване на мозъци се води и от двете страни,кой на какво вярва си е по негова преценка.Проблемът е намесата на външни сили в опит за притискане на Русия,на което Путин достойно отговори.Там е проблема,външните сили,когато демокрацията се налага със сила,дали е демокрация?Когато се дава оръжие на бунтовници,дали е демократично?Русия първа сложи оръжието на земята и каза,ние не искаме война а взаимноизгодно сътрудничество.В отговор получи опити за унищожаването на икономиката и разпокъсване на части,а след това може би и ликвидация.Русия повярва на една лъжа,изречена от цивилизования запад.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, hristo58 написа:

Промиване на мозъци се води и от двете страни,кой на какво вярва си е по негова преценка.

Стандартно клише. То да бе две гледни точки или субективни насоки само .... добре, но тук говорим за откровенни лъжи. Не може "гледна точка" да е една лъжа.тя си е лъжа , а не гледна точка.

Както попитах по назад - сравни мащабите. Къде има в западни медии толкова фрапиращи, граничещи с фантасмагории "новини" , каквито "новини" има в ежедневния путински поток ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Стандартно клише. То да бе две гледни точки или субективни насоки само .... добре, но тук говорим за откровенни лъжи. Не може "гледна точка" да е една лъжа.тя си е лъжа , а не гледна точка.

Както попитах по назад - сравни мащабите. Къде има в западни медии толкова фрапиращи, граничещи с фантасмагории "новини" , каквито "новини" има в ежедневния путински поток ?

Четеш избирателно и коментираш неправилното,постнато от мен.

Обърках малко в бързината,четеш неправилното коментираш избирателно,това имах впредвид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Yvan Sergeev написа:

опа, ти си русофил !  ще те наклеветя на американското посолоство да ти спре надницата.

Той като нищо ще се окаже двоен агент. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кремъл е против нас, предупреди Плевнелиев пред Европарламента и на мен ми се стори, че го казва наш Миро...  Той да не се окаже и съветник на Плевню.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти да не си сътрудник на тези : :):):)

http://www.bbc.com/russian/features-37083188?ocid=socialflow_facebook

Рано или късно цъфвате какви сте :)

А Плевнелиев е прав разбира се, той ясно очерта заплахите за държавната ни сигурност, и дори не по свое мнение, а по мнение на службите ДАНС манс и т.н..  и техните доклади.

За "русофили, -фоби"  и т.н. много правилно го е казал .. отново А.Йорданов :

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

А ти да не си сътрудник на тези : :):):)

http://www.bbc.com/russian/features-37083188?ocid=socialflow_facebook

Рано или късно цъфвате какви сте :)

А Плевнелиев е прав разбира се, той ясно очерта заплахите за държавната ни сигурност, и дори не по свое мнение, а по мнение на службите ДАНС манс и т.н..  и техните доклади.

За "русофили, -фоби"  и т.н. много правилно го е казал .. отново А.Йорданов :

Щом цитираш, с такова удоволствие, тези два политически трупа и национални предатели, вече тотално си ми ясен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея защо Миро е денонощен бандеровски трол... Вписал се е като главен постоянно дежурен герой в темата за разпадащата се Украйна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли посочил поне едно цитатче, показващо че съм "бандеровски трол" :):) ?

Покрай това, би ли отговорил на постоянните ми въпроси към теб ?

Като например - защо разстрелващите на Майдана са избягали в РФ и Крим , и защо рФ препятства разследванията срещу тях ? Как трябва да се посрещат чужди необозначени тежковъоръжени изроди , нахлули в твоята държава, и превземащи град след град , заради което именно започна АТО ? Защо "руския свят" защитават главоези чеченци, якути и др наемници , избиващи православни украинци ?

Защо Пу продължава ескалацията с  постоянната поддръжка с огромна логистика и последни модели образци военна техника ? Защо с иизмисли  диверсанти в Крим за да избяга от предстоящите преговори в нормандския формат за мир на Донбас ??

И т.н. и т.н...

Знам че нямаш отговор освен стандартното - Миро бил бандеровски трол :):)

преди 42 минути, Agentpat™ написа:

Щом цитираш, с такова удоволствие, тези два политически трупа и национални предатели, вече тотално си ми ясен!

Който и друг да го бе  казал, и него щях да цитирам. Защото то отразява изкривеното /бих казал извратеното/  разбиране  и деление на -фоби -фили... а трябва да има само българофили.

ps

За сценария "терористи диверсанти " в Крим, това ще ви е интересно.

Някак си много странно някой се е подготвял за този сценарий

Сценарий террора в Крыму

Spoiler

В период с 25 по 30 июля 2016 года новосозданная Национальная гвардия РФ совместно с МО РФ на полигоне Прудбой в Волгоградской области провела свои первые учения по теме «Террористическая угроза в Крыму». В ходе маневров, в которых участвовало свыше 4500 военнослужащих и 500 единиц спецтехники, была отработана спецоперация ВДВ по высадке десанта из самолета Ил-76 и вертолета Ми-8, а также применение боевых вертолетов и артиллерии.

Легендой учений стал «захват прибывшими из-за рубежа террористами населенного пункта в Крыму». Сценарий создания повода для агрессии был обыгран в поле, а затем нашел свое информационное продолжение спустя неделю непосредственно в северной части Крыма.
Масштаб и характер маневров указывал скорее на отработку наступательной операции, чем на тренировку действий в рамках ликвидации локальной террористической угрозы.
В этой части публикации кремлевский пропагандист Дмитрий Киселев сказал бы свою фирменную фразу: «Совпадение?! Не думаю».

Передислокация «назад в будущее»

Но даже не эти факты вызывают наибольший интерес, а то, что под предлогом учений в Крым был спешно переброшен ряд подразделений.

С 27 июля по 2 августа передислоцированы подразделения 247-го десантно-штурмового полка (г. Ставрополь).

Со  2 по 6 августа на территорию Крыма прибыли:

— подразделения и техника 1-й инженерно-саперной бригады (г. Муром).  Военнослужащие бригады недавно прошли обкатку в сирийской Пальмире. Бригада отличается от других российских инженерно-саперных частей  наличием штурмовых подразделений, в задачу которых входит обеспечение боевых действий на урбанистической местности (штурм домов, действия в городах и т.д.);

— подразделения и специальная техника 66-й бригады управления 49-й общевойсковой армии (г. Ставрополь), в задачу которых входит  обеспечение связи военного руководства с президентом и министром обороны РФ;

— отдельные подразделения российской Национальной гвардии (дислоцирующиеся как в Краснодарском крае, так и в центральной части РФ, например в Липецке);

— многочисленная разнообразная бронированная и специальная техника, которая после прибытия на паромах в Керчь растворилась на просторах полуострова.

Маневры в Краснодарском крае

Одновременно с этим на территорию Краснодарского края из центральной части РФ перебрасывались части обеспечения, в том числе высокомобильные силы. Так, еще 3 августа 2016 года в г. Крымск из Московской области были переброшены подразделения и техника 100-го отдельного полка МТО (г. Калининец), который отличается повышенной мобильностью и приспособлен для оперативной переброски в любую точку при возникновении чрезвычайной ситуации.

Вероятно, поэтому подразделения размещены на территории аэродрома Крымск (в случае необходимости они могут быть направлены  самолетами  в Сирию, Крым либо другую точку напряженности).

При этом на протяжении первых шести дней августа в Новороссийском районе отмечалось активное перемещение колонн различных типов военной техники.  Местные жители наблюдали колонны бронемашин и грузовиков как с местными десантниками, так и с прибывшими из Астрахани морскими пехотинцами 727-го отдельного батальона, которые перемещались между Анапой и Новороссийском. Отмечалась также передислокация подразделений в порт Новороссийска, где расположены десантные корабли.

Накачка Крыма

В самом Крыму, на полигоне Опук, с июля шел процесс активного боевого слаживания штурмовых подразделений морской пехоты, береговых войск, танковых рот, всех видов артиллерии, подразделений связи и обеспечения. В ходе слаживания подразделения 126-й бригады береговой обороны, 810-й бригады морской пехоты, 8-го артиллерийского полка, 68-го отдельного морского инженерного полка, 133-й, 99-й и 78-й бригад МТО и другие части отрабатывали совместные действия в обороне и нападении. На крымских дорогах наблюдалось значительное увеличение колонн военных грузовиков, бронетранспортеров, танков на тягачах и береговых ракетных комплексов «Бастион». А на севере полуострова, в Красноперекопском районе, очевидцы сообщали о регулярных перемещениях железнодорожных эшелонов с военной техникой, колонн грузовиков с гаубицами на буксирах и РСЗО «Град».

Выводы

Таким образом, информационная провокация с заявлением ФСБ РФ о попытках совершения «терактов» на полуострове и раскрытии целой «сети агентов Главного управления разведки Украины» стала логическим продолжением операции и подготовки к агрессии.

Экстренная переброска высокомобильных и штурмовых подразделений  в Крым и Краснодарский край из Мурома и Московской области указывает на агрессивные планы Кремля. При этом остаются открытыми вопросы: что будут разминировать муромские роботизированные саперные подразделения в Крыму, какие городские объекты помогать штурмовать? В район каких «чрезвычайных ситуаций и катастроф» готовы вылететь московские МТОшники с аэродрома Крымск?

Все перечисленные воинские части оказались в Крыму за несколько дней  до создания картинки с задержанием украинских «диверсантов» и театрального выступления российского президента, который прозрачно намекнул на некие «адекватные ответы».

Такие «совпадения» не снились даже Дмитрию Киселеву.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой е подвел Миро, че Крим и Донбас са украинска земя.   Отричането на бандеровския терор в Украйна с всякакви лъжи не помага на никой трол.  Сами се самозапалили и изгорили в Одеса... Сами са си саморазрушили Донбас... Или пък Русия го е разрушила и щели да търсят милиарди за компенсации...  Те вярват ли си???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, attj написа:

Някой е подвел Миро, че Крим и Донбас са украинска земя.   Отричането на бандеровския терор в Украйна с всякакви лъжи не помага на никой трол.  Сами се самозапалили и изгорили в Одеса... Сами са си саморазрушили Донбас... Или пък Русия го е разрушила и щели да търсят милиарди за компенсации...  Те вярват ли си???

Нито те си вярват - защото знаят каква е истината. Наш Миро също едва ли вярва на голяма част от лъжите им, но "зелените гущери" явно могат да заслепят така човек, че една лъжа повторена 100 пъти, накрая да му стане истина!

Изкушавам се да поздравя с една песен всички русофоби и бендеровци тук:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, attj написа:

Или пък Русия го е разрушила и щели да търсят милиарди за компенсации...

Пряко с военните си формирования и косвено чрез мащабна логистика и още по мащабна дезинформационна пропаганда , това е точно така.

Когато Пу си изведе войските от тази малка окупирана част на Донбас , която общо с Крим е 2.8 % от територията на Украйна, ще настъпи мир, както е на останалата свободна от терор,  част на Украйна.

преди 5 часа, Agentpat™ написа:

Изкушавам се да поздравя с една песен

То освен с песнички и фейк пропаганда с нищо друго не можете да опонирате.

Попитах по горе някои неща, мога и още да добавя , вие отговор нямате.

Не ми пречи да продължавате със самоизлагациите си и детински нападки, но .. е леко наивно и глупаво :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро, гледай наистина да не влезе руската армия там - тогава бандеровците бързо ще избягат на запад към Киев. Още по-бързо ще има мир в земята на руснаците.  Какво ли ще ни лъжеш тогава?    Че Украйна е свободна от терор - ти реално виждаш ли се какви ги пишеш и чуваш ли се какви ги говориш!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

То освен с песнички и фейк пропаганда с нищо друго не можете да опонирате.

Попитах по горе някои неща, мога и още да добавя , вие отговор нямате.

Не ми пречи да продължавате със самоизлагациите си и детински нападки, но .. е леко наивно и глупаво :)

Поне едно "мерси" да беше казал. :D

Иначе, как да ти кажа...На платени писачи е безмислено да се аргументираш задълбочено. Просто, защото това на тях им е професия и го правят за пари, а не по убеждение. Принципно мога да те зарина и аз с аргументи против твоите "тези", но считам, че ще е безмислено и заради това не си давам зор, а само пускам "стрелички", да те боцкат. ;)

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2016 г. в 20:57, nikssi написа:

Ама страшно разбиващо и поучително. Типичен пропаганден сайт и нищо повече е тоя стоп фейк.

Викаш да вярвам на интерфакс Украйна?

Явно не си разбрал за какво иде реч... :D Тони постна някаква глупост, че в този сайт призовавали да се избиват(прочети по-горе поста му) руснаците, а аз му го предложих да чете и да ми каже къде по-точно видя такива призиви. Така, че се успокой, не ви предлагам украински сайтове, макар че ако човек иска да е максимално обективен трябва да се опита да погледне на нещата от повече гледни точки.

на 14.08.2016 г. в 21:19, miro20 написа:

Да си чула нещо ценно или полезно за ситуацията в Украйна от някого тук ??

Само промита едностранна фейкова пропаганда за бандеровци и новорусии, все неща които пак казвам - рашаТВ и Пу ОТДАВНА засрамени спряха да говорят.

О, от колегите тук едва ли има какво да науча, по простата причина, че и аз бих могла да прочета някоя глупост за Украйна я от пик, я от някой друг жълтур, но... знаеш ли, Миро, оказва се, че най-добрата информация я получавам от руснаците, по-точно от "Новая газета", от коментаторите там(предполагам си забелязал на какво високо ниво са, а и разполагат с чудесни линкове, тъй като повечето са емигрирали от Русия по разбираеми причини)

на 14.08.2016 г. в 20:54, иноТ написа:

Вярвам, че Нели, като човек, който проверява всичко и редовно чете топфейк, специално за мен ще провери всички фашистки фракции на окраина. :wink12:

Давам ти време до утре. Нека е нещо,като доклад за моята наивност.

:D Мислиш ли, че ме касаят украинските фашистки организации?(поназнайвам все пак това-онова, за разлика от теб владея руски на доста високо ниво) В темата за Украйна защитавам основни, световни правила и норми!

А теб руските фашистки организации касаят ли те? Не мисля, но пробвай и ти да почетеш малко.

преди 40 минути, Неваляшка написа:

Ехооо... това е темата за Украйна!

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/15/2016 в 15:10, attj написа:

Кремъл е против нас, предупреди Плевнелиев пред Европарламента и на мен ми се стори, че го казва наш Миро...  Той да не се окаже и съветник на Плевню.

Понякога имам чувството, че Миро копира модела на поведение на Плевнелиев, барабар с неуместното хилене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване