Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Богатир

Нов Майдан изригна в Киев с мощна експлозия пред парламента

Препоръчан отговор

преди 10 минути, herkules2 написа:

. От 23 до 27 февруари се осъществява принудителна смяна на изпълнителните органи на властта в Севастопол и в Автономна република Крим.

преди 10 минути, herkules2 написа:

На 17 март 2014 година (на следващия ден след провеждането на референдума), въз основа на резултатите от референдума и Декларацията за независимост, приета на 11 март, е провъзгласена суверенна Република Крим, в състава на която влиза град Севастопол в качеството си на град с особен статут. На 18 март е подписан договор между Руската федерация и Република Крим за приемането на Крим в състава на Русия. В съответствие с този договор в състава на Русия влизат два нови субекта – Република Крим и градът с федерално значение Севастопол.

Да, това е хронологията. от 23-ти започва военната операция на рашистите, описана подробно не от мен, а от самия Путя във филма "пътя към родината". Предполагам си го гледал :)

И почти месец СЛЕД тази ВОЕННА операция, под дулата на окупантите се провежда референдум непризнат от никоя нормална държава.

Който референдум не може юридически да се признае дори в самата РФ, защото е в разрез с тяхната конституция. Където ясно е прието и пише че референдуми за промяна на статута на федерацията / разбирай приемане или отделяне на субекти / са забранени.

Но понеже това е формалност, никой не гледа на това. Все пак военната операция по анексирането е успешна.

Относно препратките и "аргументирането" за години назад... я да попитам.. Беларус трябва ли да съществува ? и защо  :) 

А Казахстан, Татарстан ?

преди 17 минути, herkules2 написа:

Не аз, ти се напъваш на руски без да го разбираш, пък може да си лъжеш колкото си искаш. То на теб колкото и да ти обясняват никога няма да проумееш същността на казаното. Все машинният превод ще ти е в главата, без да разбираш смисъла му, който най-ясно обяснява казаното от Путин, ако изобщо той го е казал.

Е не.. такава наглост никъде не съм виждал като твоята. Именно машинния грешен гугъл превод ти е в главата, именно него ми цитираше, а това което аз съвсем коректно и ПРАВИЛНО ти преведох , се оказва ТОЧЕН превод с който ти си се консултирал с рускинята преподавателка. Чийто превод не аз а самия ти показа че е точно като моя.

И имаш нахалството още да ми парадираш с тази твоя излагация по назад :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, miro20 написа:

Да, това е хронологията. от 23-ти започва военната операция на рашистите, описана подробно не от мен, а от самия Путя във филма "пътя към родината". Предполагам си го гледал :)

И почти месец СЛЕД тази ВОЕННА операция, под дулата на окупантите се провежда референдум непризнат от никоя нормална държава.

Който референдум не може юридически да се признае дори в самата РФ, защото е в разрез с тяхната конституция. Където ясно е прието и пише че референдуми за промяна на статута на федерацията / разбирай приемане или отделяне на субекти / са забранени.

Но понеже това е формалност, никой не гледа на това. Все пак военната операция по анексирането е успешна.

Относно препратките и "аргументирането" за години назад... я да попитам.. Беларус трябва ли да съществува ? и защо  :) 

А Казахстан, Татарстан ?

Е не.. такава наглост никъде не съм виждал като твоята. Именно машинния грешен гугъл превод ти е в главата, именно него ми цитираше, а това което аз съвсем коректно и ПРАВИЛНО ти преведох , се оказва ТОЧЕН превод с който ти си се консултирал с рускинята преподавателка. Чийто превод не аз а самия ти показа че е точно като моя.

И имаш нахалството още да ми парадираш с тази твоя излагация по назад :) 

На Беларус, Казахстан или която и да е друга страна не им е давана (подарявана) руска територия в знак на уважение за да я владеят и да уважават там руското население! Щом не спазваш условията при което ти се дава нещо, то ти се взема обратно. И стига си се изхвърлял с твоя руски превод. Не е абсолютно точен, не го разбираш и смисълът му е друг, а не този който ти с лъжите си искаш да представиш. Путин никога няма да каже, че Русия е " изстрадала" и извоювала от запада еврогейските му ценности, а напротив. Страдала е от мръсотията на запада и не е завоювала а е отвоювала собствените си християнски ценности на православието, които са постоянно атакувани от западната извратения и разни гей-феминистични идеологии. Това ти никога няма да разбереш защото не знаеш руски и смисъла на казаното. За това ти подчертах машинния превод, който обяснява подробно на неграмотните като теб, дето щели да стават учители по руски език, без да знаят какво говорят. Не аз, ти се излагаш, както винаги си се излагал тук с лъжите си и манипулациите си. И 1 000 пъти да повториш една лъжа казана от твоята уста няма да стане истина. А, Русия е велика страна и никой няма да посмее да и навреди, защото ще отнесе гнева на руснаците и ще се пренесе в отвъдното па било то и САЩ! Замисли се над руския лозунг!!!

"Вставай страна огромная" Ако не го разбираш от руски, попитай някой, който може да ти обясни смисъла!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 42 минути, herkules2 написа:

И стига си се изхвърлял с твоя руски превод.

То ти се изхвърляш давайки и тълкувайки сгрешения машинен гугълски превод :)

За това ти подчертах машинния превод, който обяснява подробно на неграмотните като теб, дето щели да стават учители по руски език, без да знаят какво говорят. Не аз, ти се излагаш, както винаги си се излагал тук с лъжите си и манипулациите си. И 1 000 пъти да повториш една лъжа казана от твоята уста няма да стане истина.

тъй де.. подчертаваш ми сгрешения гугълски твой превод, който освен всичко приписваш на мен че съм го казал :) 

А моя превод е като на рускинята преподавателка.  Това е. :hush:

И това най много те вбесява. Разбирам те... Не е лесно да  повтаряш лъжи които дори самия ти не разбираш заради "владеенето " ти на руски език с гугъл преводач :) 

А Беларус какво да не е подарено ? Тя исторически погледнато, не е ли "исконная русская земля " ? :)  

Прилагайки новорашистките идеологии, не трябва ли да си я поделят РФ, Полша и Литва ?

А, Русия е велика страна и никой няма да посмее да и навреди, защото ще отнесе гнева на руснаците и ще се пренесе в отвъдното па било то и САЩ!

Ама разбира се.... :)  само дето дори Лукашенко с опасения че Беларус ще се окаже единствената приятелска страна с РФ

https://www.kasparov.ru/material.php?id=5EF98F8A53D05

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кримското ханство някога е част от Златната Орда. След като Златната Орда се разпада заради династичен конфликт, през 1441 г. е създадено Кримското ханство.Нека Миро да чете после какво се е случвало    https://bg.rbth.com/history/332083-kak-ruskata-imperiya-aneksira-krim

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Кримското ханство някога е част от Златната Орда. След като Златната Орда се разпада заради династичен конфликт, през 1441 г. е създадено Кримското ханство.Нека Миро да чете после какво се е случвало    https://bg.rbth.com/history/332083-kak-ruskata-imperiya-aneksira-krim

Че аз какво казвам ? Именно след Екатерина Велика е под руско владение, и ако искаш ще ти дам /за кой ли път/  още няколко жокера колко точно  години :

Цитат

Что же до формального числа лет владения, то Османская империя владела Крымом три века, а Российская — 134 года, РСФСР же, продолжателем которой объявила себя нынешняя РФ, владела Крымом с ноября 1920 по май 1954 года, то есть 33,5 года, а Украинская ССР и нынешняя Украина — 60 лет (с 1954 по 2014 год). Так что из всех стран, владевших Крымом на протяжении истории, РСФСР-РФ владела им меньше всего.

Цитат

а) Крым не входил в состав Тмутараканского княжества, значит, не был частью Руси.

Вопреки тому, что пишет русскоязычная Википедия и что лестно массовому сознанию, Тмутаракань не распространяла свое влияние на полуостров, и, как пишется в 19 томе академической «Археологии СССР», само существование княжества «никак не отразилось на бытовом укладе» Керчи и восточного Крыма.

б) Россия (в форме Российской империи и СССР) владела Крымом чуть больше 200 лет (а при точном подсчете и того меньше), что вообще смешно на фоне татарско-турецкого или византийского господства.

Считайте сами: в состав Российской империи Крым вошел в 1783 году и оставался до 1920 года с перерывом на 1917 и 1918 гг., т.е. 135 лет. Под контролем Советской России (в разных формах) Крым находился в 1917 г. и с 1920 по 1954 гг. с перерывом в 1941–1944 гг., т.е. 32 года. Всего получается 167 лет. Даже если прибавить 37 лет нахождения Крыма в составе УССР (1954–1991), то в сумме набирается 204 года — небольшой, по сути, срок, а без «украинского» периода вообще смехотворный. Монголы управляли Крымом 202 года (1239–1441), Крымское ханство существовало на полуострове 342 года (1441–1783), а Византия контролировала Крым вообще больше 650 лет (с 530-х гг. до 1204 г.)

Заселяването с руснаци започва именно тогава . Плюс депортация на местните къде насилствено , както пише и в твоя източник за Потьомкин, за да ги разселят в по плодородни земи, така и за да се засили руското влияние в Крим и ослаби местното.

По брой население заповядай отново :

1795 год — 156 400 человек (87,6 % крымских татар, 4,3 % русских, 1,9 % греков, 1,7 % цыган, 1,5 % караимов, 1,3 % украинцев, 0,8 % евреев, 0,6 % армян, 0,1 % немцев, 0,1 % болгар)

1897 год — 546 700 человек (35,6 % крымских татар, 33,1 % русских, 11,8 % украинцев, 5,8 % немцев, 4,4 % евреев, 3,1 % греков, 1,5 % армян, 1,3 % болгар, 1,2 % поляков, 0,3 % турок)

https://ru.wikipedia.org/wiki/Население_Крыма

След което чак, процента руското население става над всички други и расте постоянно зарадипровежданата политика.

Зверствата на социалистическия/сталинистки  режим дори няма да споменавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как така въобще е нямало Украйна през тези години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е колко да е нямало ... https://ukraina.ru/history/20190418/1023348547.html

Може да помедитираш и върху това какво е  Русия и какво Московия

https://www.pravda.com.ua/rus/articles/2007/02/6/4412731/

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как така въобще е нямало Украйна през тези години?

При Екатерина Велика границите на Руската империя са значително разширени на запад (Подялби на Жечпосполита) и на юг (анексиране на Новорусия, Крим и отчасти Кавказ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междувременно...

Цитат

Съветът на Европейския съюз удължи санкциите срещу някои икономически сектори на Русия до 31-ви януари 2021-ва година.

Решението следва оценката на европейските лидери за изпълнението на споразуменията от Минск, според която Русия все още не ги изпълнява изцяло.

https://faktor.bg/bg/articles/novini-svyat-es-udalzhi-chast-ot-sanktsiite-sreshtu-rusiya-do-kraya-na-2021-g

До кога рашистите няма да се съобразяват с решенията от Минск ?

Изведете си най накрая войските от Украйна , спрете съпорта на бандитските формирования създадени от самите вас, и ще настъпи мир .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, miro20 написа:

Междувременно......Изведете си най накрая ...., спрете съпорта на бандитските формирования създадени от самите вас, и ще настъпи мир .

Ако Украйна си извади бандитските формирования ......няма да останат украинци по тези територии....! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирът според Миро като този в профсъюзния дом в Одеса ли ще бъде!?  Пак ли ще се самозапалват и самоубиват украински руснаци?  Защо още няма автономия на Донбас?  Защо още няма пълна амнистия за сепаратисти-опълченците?  Кога ще има избори в източна Украйна?  Бандеровците гледат на споразуменията от Минск като дявола евангелието...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, by_chechi написа:

Ако Украйна си извади бандитските формирования ......няма да останат украинци по тези територии....! :lol6:

Пак се сетих вица дето една жена карала по магистралата и мъжа и вкъщи гледа ТВ. И се обажда - скъпа, вниамвай че на магистралата кара  в насрещното някакъв луд.

Тя - Не е един... всички са в насрещното...

Че и твойта работа.

преди 24 минути, attj написа:

Защо.....?  Защо....  Кога.......

Знаеш отговора. Точно заради тези въпроси оня ден наложиха удължаване на санкциите срещу РФ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Международният валутен фонд ще продължи с кредитите за Украйна ...  Донбас няма намерение да ги изплаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мдааа.... 1100 танка 87 хил военни, 2600 БТР-а, 330 самолета и т.н...   до украинската граница

после ще четем комюнике на ТАСС  ... "мирни туристи със закупени от военторг танкове и маскировъчни дрехи в пълно бойно снаряжение , заминаха на почивка в чужбина"

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:
.........мдааа.... 1100 танка 87 хил военни, 2600 БТР-а, 330 самолета и т.н...   до украинската граница

Казано е : " Който си го търси - намира ! " :nono:

Сега дай данни за НАТО - къде бяха и къде са сега .

И кой по-напред , къде , какво и колко е важно да се знае ....

Тогава сравнявай ! :nono:......военните вече броят и секундите , какво се случва при внезапно нападение .....:nono::nono:

А онези знаят , че внезапно нападение от Русия няма да им се случи и си развяват байраците....! 

Не знаят само тези които са в мозъчна смърт - Макрон го каза ! :nono:

.........................

На мен като ми покажат тояга , вземам по-голяма .:nono:

Ти какво правиш - насираш се у гащите ли ?! :lol6:

...мдааа .....за теб празната половина от чашата , за мен пълната половина .....макар да казваш , че твоята стои е-хеее , къде по-високо от моята .:lol6:

Твоята половина не е даже 50% ! Празна е ! :nono:

Кагато я напълниш - тогава може и да поговорим по въпроса.....на една маса ! :) :

" Едните искат ресурса на целия свят , другите не си го дават "....! :nono:

Тъпак....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези боклуци (нямам предвид народа !) и ЕС вече не ги иска :

Ей ги и другите тъпаци :

А пък за нашите "умници"....ъъъх , въобще не ми се говори .....:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето ги и "хубавците" разнасящи Демокрация... :

Миркооо ! Имаш ли още въпроси по твоя "многозначим" пост по-горе ?! :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, by_chechi написа:

Миркооо ! Имаш ли още въпроси по твоя "многозначим" пост по-горе ?! :angry:

Към теб нямам . Гледай си жълтите клипчета :)

Иначе премиера на измисленото недоносче ДНР бил заявил за присъединение на ДНР към РФ

Песков обаче отговорил че ..."ние нямаме таква информация" :)

https://www.rbc.ru/politics/06/07/2020/5f02ff0d9a7947758e9ab319

Което ме връща в далечната 2014 г, когато всички някак си забравиха че в ДНР също имаше референдум на подобие на кримския, и там бяха гласували вече такова решение за присъединяване към РФ.

че и декларация на другия ден за присъединяване изготвиха и всичко както си е по сценарий с Крим.

Рашистите обаче тогава се уплашиха и дадоха заден ход . Що така не им признаха "референдума" ? :)   За Крим може ,за ДНР не може ? обидно е някак си ....

Сега също им отрязаха мераците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва да си аутист бате... въртиш анала накъде ти е изгодно. Нямането на информация отказ ли означава за тебе? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.07.2020 г. в 15:11, miro20 написа:

Сега също им отрязаха мераците.

Не казваш нищо за мераците на бандеровците вечно да владеят Крим и Донбас.   Дори стигнаха до малоумна АТО - това обаче е съвсем неразбираемо за хора като теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина и аз не мога да го разбера. Права си . Но не АТО.

АТО е най логичното в цялата тази работа. Което всяка държава е длъжна да започне срещу маскирани изроди с георгиевски лентички, дето са дошли да цепят територии и да стрелят в хора.

И които са "дошли там да се защитават".

Последното е връх на малоумщината и антилогиката. Но е факт.

Не драги, човек който отива в чужда държава да избива хора и да цепи територии се нарича агресор.

И терорист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро, защо нещо пак се объркваш-сякаш водиш диалог с някаква рускиня!?   Въобще не се пробвай - ти си безнадежден случай!  Още през 2014 година можеха да федерализират източна Украйна и руснаците там щяха да се омиротворят без АТО.  Накрая с АТО пак до автономия ще се стигне.  Ама откъде акъл при Миро и при бандеровците за подобни преценки?    Дай им калашник  да ходят да стрелят  по някакви измислени терористи...   Каквито там няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още през 2014 година можеха да федерализират източна Украйна и руснаците там щяха да се омиротворят без АТО. 

И защо да го правят ? Някога преди масираната руска фейк пропаганда руснаците имали ли са проблеми ? Някой да ги тормози от десетилетия, столетия ? Както е в други конфликти по света

Ах да... хората там не били съгласни с премахването на Янукович и новото правителство.

Ми това става навсякъде по света и никой не цепи държави и територии затова че не е съгласен с дадено ново управление. Правят се партии, движения и се бориш за влияние и да те чуят.

В Киев. Както свалиха Янукович. Не в покрайнините, а в Киев, на площада.

Ще кажеш - ама то властта взеха бандеровци фашисти. Да те прекъсна още на това - пълна лъжа :) 

Крайните националисти имаха много малко представителство и дори не влязоха в Радата. Отделно колко пъти украинците си смениха и премиер, и управление, и президент си смениха.

Както е в една нормална демократична държава.

Хунта не е в Украйна. Хуннта е в РФ със несменяемото си джудже което сега и конституцията си промени за себе си .  Узакони властта си пожизнено, постави се над законите и институциите, узакони и репресиите и мачкането на опозиция.

Ето това е хунта.  Привидно "легално " постигната.

Всичко останало на което се осланяш за Украйна си бе тотална масирана фейк дезинформация от РФ. Които изпозлваха тази пропаганда за плацдарм който да улесни военното вторжение.

След толкова години / вече над 6/  е ясно отдавна и кой тогава урпавляваше военните , ясно е и кой до ден днешен ръководи ЛДНР и административно и военните и логистиката към тях.

- Кремъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма свършване папагаленето на Миро.  Топтерорисът -национален герой на Украйна Степан Бандера изглежда от оня свят е посъветвал своите в Киев да провеждат АТО в източна Украйна.  Плиткоумието е характерно за всички бандеровци.  Попугай Миро здесь не считается.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...