Премини към съдържанието
dan4oto

Проблем с chkdsk на лаптоп Dell inspiron

Препоръчан отговор

Здравейте!
До вчера бях с windows 10. След известно време, обаче, започна да бие някакви грешки, че има drive errors. Това се случи след едно внезапно забиване и черен екран, на който ми искаше боотваш диск, но интересното беше, че даваше грешка за драйвър за мрежовата карта. Преинсталирах съответния драйвър, но notification-a си остана... След малко ровичкане из интернет реших да пусна въпросната команда за сканиране и евентуално изчистване на грешките, а именно chdks /f /r, която освен, че намира грешки върху хард диска ги чисти и възстановява инфо-то от тях. Всичко супер, обаче на 2, 3 пъти забива... върви известно време, после край... Индикаторните лампички на лаптопа светят, както следва: тази за включен/изключен лаптоп си свети, а тази за натовареността, когато процеса забие почва да мига без да спира, докато не задържа бутона за включване/изключване и не го спра... И тогава реших да махна 10. А когато тръгнах да слагам 7, ми казва, че не е хубаво да инсталирам уиндоус на тоя hard drive и ако имам друг било препоръчително там. Някакви идеи заминал ли е хард-а? Ако ли не, как да оправя това забиване на chkdsk?
Благодаря!

Редактирано от dan4oto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно на този диск има много непоправими грешки и затова и Windows инсталаторът е препоръчал да се инсталира на друг диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от reapir-a на боотващия диск на уин 7, дали ще ги изчисти въпросните грешки? Интерсесното е, че те са само на партишъна, където НЕ слагам уиндоус... или поне така казваше десятката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-ввероятно не, но какъв е смисълът да се прави тази проверка от инсталационния диск, след като не са на системния дял. Това може да се свърши и под Windows. По-скоро си мисля за проверка на повърхността на диска.

http://dtidatarecovery.com/utilities/windows-surface-scanner/

Ако няма лоши сектори, тогава да се ползва chkdsk d: /f /r /x

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглете HD tune и започнете сканирване на харда след това постнете резултатите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага щом подкарам седмицата довечера, ще пиша за информацията за хард диска и резултата от сканирането! Само стискайте палци да стигна до подкарването на уиндоус, хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да, и не. Ама по-скоро не.

Запази всичко, върху което работиш в момента.

Пробвай да пуснеш в cmd като администратор

echo y|chkdsk c: /f /r /x

shutdown /r /t: 0 /d p: 4 1

Системата ще рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последователно, пиша първата команда натискам ентър и следващата? Май трябва една след друга и след това ентър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.