Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Дъното ми е P5G41T-M LX3, и реших да сложа рам памет и пробвах с 4GB DDR3 1600MHz, A-Data Premier Series и една 4GB DDR3 1333Mhz A-Data Premier Series. И двете памети не станаха като включа компютъра и нищо, което се оказа че в съпорт листа на дъното не са споменати(не се поддържат) и след като jar computurs казаха същото ги върнах. Въпроса е има ли от къде в България да поръчам 4GB DDR3 памет, която да стане. В момента съм с 1GB DDR3 1333Mhz и една плочка 2GB DDR3 1333Mhz и двете са на A-DATA и също не са споменати в съпорт листа на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашните ти памети каква марка са? За какво ти е 4гб нали имаш 3гб?  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В mhz бяма да е проблема и да имаш 1600 а дъното да поддържа 1333 просто рама ще работи на 1333. Относно 1333mhz която си пробвал само нея ли си сложил или заедно с 1600. И какво става като вклучиш компютара не тръгва ли ако тръгва какво излиза на екрана а чува ли се нещо от дъното?

Да и ако купиш 4gb ще трябва да махнеш една от сегашните. За какво ти е 1gbповече нещо не ти харесва в производителноста или?

Редактирано от Александър Банов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честотата не е проблем. Най-вероятно е пробвал с едностранна четворка, а тя не се поддържа от дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честотата не е проблем. Най-вероятно е пробвал с едностранна четворка, а тя не се поддържа от дъното.

Да но не би трябвало да има проблем ако е с втората освен ако не е пробвал само с едно страната. Редактирано от Александър Банов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те разбрах. Втората също е едностранна. На него му трябва памет 256x16. Чисто нова се намира такава само по поръчка и пак не е сигурно, че ще тръгне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах като махнах едната пръчка 1GB DDR3 1333Mhz A-data и сложих на нейно място първо 4GB DDR3 1600Mhz A-data и не стана. После пробвах и с другата 4GB DDR3 1333Mhz A-data и тя не стана. Като натисна power on копчето само въртят перките, няма звуци от дъното и нищо не се получава, даже не мига и червената лампичка. И както съм написал с тази плочка от 4GB + 2GB ще станат 6 а не 4 :D(явно, не сте прочели добре първият ми пост или аз не съм го написал добре). Пробвал съм плочките(4GB) и на двата слота. От jar computers също са пробвали паметите и при тях е имало същият проблем. Биосът е ъпдейтнат на последна версия.

Редактирано от valkosoft (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах като махнах едната пръчка 1GB DDR3 1333Mhz A-data и сложих на нейно място първо 4GB DDR3 1600Mhz A-data и не стана. После пробвах и с другата 4GB DDR3 1333Mhz A-data и тя не стана. Като натисна power on копчето само въртят перките, няма звуци от дъното и нищо не се получава, даже не мига и червената лампичка. И както съм написал с тази плочка от 4GB + 2GB ще станат 6 а не 4 :D(явно, не сте прочели добре първият ми пост или аз не съм го написал добре). Пробвал съм плочките(4GB) и на двата слота. От jar computers също са пробвали паметите и при тях е имало същият проблем. Биосът е ъпдейтнат на последна версия.

чипсета НЕ поддържа памет на 1600, ако тръгне ще работи на 1333. в списъка на поддържаните памети a-data въобще няма, но не е там проблемът. проблемът е, че ти трябва двустранна памет (DS/double sided), поне 4 гигабайтовата, ако е едностранна, значи чиповете са с по голяма плътност, (тоест паметта е половината на 8 гб) и не се поддържат от чипсета. това биос не може да го реши. трябва ти памет с чипове с плътност 256x8, чисто визуално при 4гб памет това е с 16 чипа, по 8 от всяка страна на платката http://most.bg/4gb-ddr3-1333-adata-256x8.html

https://www.google.bg/search?q=памет+256x8+1333+4gb+-sodimm

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.