Премини към съдържанието
Stoichev

Грешка при стартиране на Windows 7 ultimate

Препоръчан отговор

Здравейте! При стартиране на лаптопа(toshiba satellite c855) ми изкарва следните 2 екрана

post-192091-0-31118000-1441181715_thumb.

при натискането на някои от показаните бутони писка мисля, че е харда.

Следващият екран до който стигна е този post-192091-0-21676000-1441181906_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прилича на счупен активатор.

Пробвай при стартирането на компютъра да щракаш клавиш F8 и като се появи дълъг списък с командни редове със стрелките избери най-горния - Repair... и натисни Enter. И следвай съветника.

481x376ximage250.png.pagespeed.ic.KBcDsy

щракни на Startup Repair:

560x429ximage251.png.pagespeed.ic.fHiqay

559x435ximage256.png.pagespeed.ic.u-HHxw

Ако това не помогне - рестартирай компютъра и като стигне до първия екран, който си дал, натисни клавиш C (це).
Ще се отвори черен прозорец, в който напиши долните два реда, завършвани от клавиш Enter:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

Погледни и това, преди да започнеш да изпълняваш каквито и да е операции:
http://forums.toshiba.com/t5/System-Recovery-and-Recovery/How-To-Perform-system-recovery-Windows-7/ta-p/279643
Но имай предвид, че при описаните от Toshiba процедури ще изгубиш личната информация, която е на диска.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор! Като го пуснах натиснах ф8 както ми каза, не излезе никакво меню, а windowsa директно си тръгна. Не знам защо ми прави такива чакмаци тая бракма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва още със самото натискане на Power бутона да почнете да помпите и бутона F8. Ако не стане,тогава първо натиснете функционалният клавиш Fn ,последвано от F8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да рестартираш след като зареди нормалнo Windows? Проблемът има ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва още със самото натискане на Power бутона да почнете да помпите и бутона F8. Ако не стане,тогава първо натиснете функционалният клавиш Fn ,последвано от F8.

Да, след като натиснах Power бутона и натиснах само ф8.

Пробва ли да рестартираш след като зареди нормалнo Windows? Проблемът има ли го?

Не съм рестартирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор! Като го пуснах натиснах ф8 както ми каза, не излезе никакво меню, а windowsa директно си тръгна. Не знам защо ми прави такива чакмаци тая бракма. 

защото вероятно някой клавиш ти задържа. иначе онова меню от първата снимка никога няма да го видиш... то и самото пискане подсказва че задържа клавиш... това е често срешан проблем след заливане на клавиатура... пискане даже може да се получи и без да се натиска клавиш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото вероятно някой клавиш ти задържа. иначе онова меню от първата снимка никога няма да го видиш... то и самото пискане подсказва че задържа клавиш... това е често срешан проблем след заливане на клавиатура... пискане даже може да се получи и без да се натиска клавиш..

Да, сега като се замисля е така, защото имам закачена отделна клавиатура и мишка. Като откачих клавиатурата, тогава windowsa тръгна, а на самата клавиатура бутона R беше натиснат. Вероятно ще да е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.