Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моят компютър вече минава 8-ма година и реших, че е време за напълно нов компютър. Първо 
бих искал да попитам коя от следните комбинации процесор-видеокарта е най-добра за МЕН, 
защото аз не мога да преценя и ако може да я довършите :

Intel Core i3-4170 + ASUS GTX750TI-OC-2GD5 2GB GDDR5 + RAM DDR3 8 GB + 1 TB HDD

Intel Core i3-4170 + ASUS TURBO-GTX960-OC-2GB GDDR5 + RAM DDR3 8 GB + 1 TB HDD

Intel Core i3-4170 + GIGABYTE N960WF2OC-4GD 4GB GDDR5 + RAM DDR3 8 GB + 1 TB HDD

Intel Core i5-4460 + ASUS GTX750TI-OC-2GD5 2GB GDDR5 + RAM DDR3 8 GB + 1 TB HDD

Бюджетът ми е ~1200лв. Компютърът ще се ползва за игри, филми и интернет. Игри като CS 
GO, GTA Online ( GTA V ), Dying light, както и новата NFS която ще излиза ноември ( 
Предпочитам по-високи графики и поне 50-60 fps ). Имам монитор 22.5" с резолюция 1366x768 
60 Hz, в бъдеще евентуално ще премина към 1920x1080 или по висока.

Също бих искал да попитам за добри магазини в Пловдив, които предлагат и сглобяване, 
защото сам не бих могъл да си сглобя компютър. За момента съм се спрял на pic.bg. 

Ако имате и други предложеня за конфигурации и магазини в Пловдив ги споделете.  Държа процесорът и видеото да са съответно на Intel и Nvidia, както и 8 GB RAM 1600 Mhz и 1 TB HDD. Също да се има предвид, че в бъдеще бих предпочел Upgrade вместо нов компютър. И без 2-ра ръка части.

Извинявам се, ако с магазините излизам от темата !

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пик компютър предлагат едно от най-лошото сглобяване.... Може да видиш видео клипове от интернет (то зависи и на кои хора ще попаднеш де) обаче недоволните клиенти от тях са доста повече от доволните... Поне по моите наблюдения. Най-много да ти развалят нещо. 

А ето и предложение:

2X4G DDR3 1600 A-DATA

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

ASUS GTX750TI-PH 2GD5

ASROCK Z97M ANNIVERSARY

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

SHENHA ATX TOWER V6

I3-4370 3.8GHZ/4MB/LGA1150/BOX

КОЛИЧКА

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,поредна тема в която само мимоходом се споменава конкретна фирма.Ние пък например ще ви препоръчаме тази.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 239.94 лв. с ДДС

В бюджета съвсем спокойно си влиза i5 без да режем останалите компоненти, та i3 го отпиши. За мен GTX960 е финансово неизгодна за производителността, която предлага и без да се замислям бих взел R9 280, която е с няколко кадъра по-бавна, но с елементарен клок през драйвера нещата бързо се уравновесяват, а и е 100 лв. по-евтина. Да не говорим, че ще останат пари за SSD или по-добри кутия и/или захранване. 
GTX750TI<R9 280<R9 380=GTX960.

Поръчваш нещата и при потвърждението по телефона казваш, че искаш да дойде сглобен като ти пратят всички налични кутии, кабели, книжки и т.н.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,поредна тема в която само мимоходом се споменава конкретна фирма.Ние пък например ще ви препоръчаме тази.

Оно,пловдивското Вали са гола вода и е скъпо,па се лензят и с година по-малко гаранция без да си дилър,иначе каката е любезна.Да взима от селските или небесните и да му го сглобяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй,но нали все пак иска да е пловдивска,ами ето му пловдивска.Пък нека си преценява,дали си заслужават по-евтините цени на нещо ,което е надалеч,срещу по-високите цени на нещо близко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r2232p1r51664p1r53177p1r51435p1r47591p1r49615p1rf.html

Едно предложение с nvidia и Intel. А захранването може да се смени с evga 500w или seasonic 430

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм от Пловдив и ти казвам, че няма смисъл да купуваш от Пловдив.    Купи си ги от Никем, кажи им да ти ги сглобят ( май е безплатно)  и да ти го доставят тоя комп у вас и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r2232p1r51664p1r53177p1r51435p1r47591p1r49615p1rf.html

Едно предложение с nvidia и Intel. А захранването може да се смени с evga 500w или seasonic 430

Ако вземе дъно,рам и захранване по-евтини,ще успее да вкара малко по-добра видеокарта.Иначе по-добре да си кара на вграденото видео в процесора и да събира за достатъчно мощна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е видеото на старата конфигурация? Иначе по - добре да не реже от останалите части. Ако бюджета се качи с 100 лв. Се вписва r9 380 на gigabyte 2gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е видеото на старата конфигурация? Иначе по - добре да не реже от останалите части. Ако бюджета се качи с 100 лв. Се вписва r9 380 на gigabyte 2gb.

Видеото на старата ми конфигурация е Nvidia GT 220 1GB , но поради някаква причина показва 512 MB .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С него можеш да изкараш докато имаш възможност за добро видео. Или ако можеш да увеличиш малко бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Пловдив Ерата държат ниски цени. http://erabg.com/
Така че питай там, цените са подобни на тези в никем и скай. Мисля че дори и да нямаш компонент ще поръчат и ще докарата ,че не знам дали си обновяват сайта всеки ден.

Аз съм от Пловдив и ти казвам, че няма смисъл да купуваш от Пловдив.    Купи си ги от Никем, кажи им да ти ги сглобят ( май е безплатно)  и да ти го доставят тоя комп у вас и това е.

Абе не е съвсем така, друго си е на място да ти е магазина. Особено и ако разликата в парите е малка и достваката я премахва.

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи подобни цени?  

10-15 лв повече на компонент?

http://erabg.com/products/details/part/Intel-i5-4460-3-2GHz-6MBs-1150/
 и
http://nikem-bg.net/computer-components/I5-4460--3.2G-6MB-BOX-LGA1150

18лв разлика за процесор

Редактирано от gw_dragon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям без да проверявам за цени на този или други компоненти.  По-принцип като съм им гледал цените са по 1-2 разлика от тези в никем. Сега последно време цените играят на горе на долу та може да и да има и компоненти с по голяма разлика а може и всички да имат разликам но като цяло знам че е от фирмите с ниски цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ерата нямат и наличности,та да събереш желаното иначе някой компонент може да се намери по-евтино от селските и небесните...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ерата нямат и наличности,та да събереш желаното иначе някой компонент може да се намери по-евтино от селските и небесните...

Бих искал да попитам какво имате предвид под "селските и небесните" ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Селските са Никем защото склада и офиса им е на село(Световрачане до София или нещо подобно)
А небесните са sky.bg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel]https://www.jarcomputers.com/p/CPUPCOREI54460BOX/Haswell-Core-i5-4460.html?ref=c_1']IntelCore i5 4460 (Haswell) четири-ядрен (3.2/3.4 GHz Turbo Boost, 6MB L3, 1.1GHz GPU, LGA1150)

GeForce]https://www.jarcomputers.com/p/VCRGFGTX750TI2GBGDDR5/EVGA-GeForce-GTX-750-Ti-w-ACX-Cooling.html?ref=c_1']GeForceGTX 750 Ti w/ ACX Cooling, 2GB, EVGA, PCI-E 3.0, GDDR5, 128-bit, DisplayPort, HDMI. DVI

4GB DDR3 1600MHz Corsair CMV4GX3M1A1600C11']4GB DDR3 1600MHz Corsair CMV4GX3M1A1600C11x2

Захранване]https://www.jarcomputers.com/p/CASEPSUCMPSU600CXV3/Zahranvane-600W.html?ref=c_1']Захранване600W, Corsair Builder Series™ CX600 V3, ActivePFC

Gigabyte]https://www.jarcomputers.com/p/MBIGBYTEGAH81MD3H/Gigabyte-H81M-D3H.html?ref=c_1']GigabyteH81M-D3H, H81, LGA1150, DDR3, PCI-E (HDMI & DVI), SB7.1, Lan1000, 2x SATA 6Gb/s, 2x USB3.0, mATX

1TB]https://www.jarcomputers.com/p/HDD1TBWD10EZEX/1TB-WD-Caviar-Blue-SATA-6Gbs-7200rpm-64MB.html?ref=c_1']1TBWD Caviar® Blue™, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB

Цената на конфигурацията е 1244лв.

По добре не си копувай компютър от pic.bg много мой приятели се оплакват от тях.Аз ти препоръчвам [post=https://www.jarcomputers.com/]jarcomputers мисля че предлагат безплатна доставка,а и там има по голям избор.

Редактирано от ioan12 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля оправете си форматирането на мнението.

Селските са Никем защото склада и офиса им е на село(Световрачане до София или нещо подобно)
А небесните са sky.bg

Да, така е село в Нови Искър е, но не виждам това да е нещо лошо... Където и да е склада, важна е стоката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости, Скай са до Плиска, Никем срещу мол Сердика, ПИК са си коректна фирма. Ако имам някаква забележка, това е само към Джар. 10 пъти питам дали един диск е наличен и 10 пъти ми отговарят да. Викам си, по скъп е ама го имат. Отивам до офиса, пак до мол Сердика - дръжки. Подготвили ми пак 1ГБ диск, ама съвсем друг. Имах проблем с едно дъно, около 100 лева по-скъпо отколкото в Скай и Никем, пак налично в ценовата листа. По телефона ми обясняват че е на склад, те си били вносители (Асус)... Пак дръжки - евентуално след 5-7 дни, както ми казаха и другите две фирми. Иначе служителите са много контактни и отзивчиви. За хардуер ги отписах тотално, но пък имам два таблета от тях и съм доволен.

Редактирано от tahumba (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата:

Моля оправете си форматирането на мнението.

Да, така е село в Нови Искър е, но не виждам това да е нещо лошо... Където и да е склада, важна е стоката.

Не няма нищо лошо. Не съм искал да оставя такова впечатление.

Глупости, Скай са до Плиска, Никем срещу мол Сердика, ПИК са си коректна фирма. Ако имам някаква забележка, това е само към Джар. 10 пъти питам дали един диск е наличен и 10 пъти ми отговарят да. Викам си, по скъп е ама го имат. Отивам до офиса, пак до мол Сердика - дръжки. Подготвили ми пак 1ГБ диск, ама съвсем друг. Имах проблем с едно дъно, около 100 лева по-скъпо отколкото в Скай и Никем, пак налично в ценовата листа. По телефона ми обясняват че е на склад, те си били вносители (Асус)... Пак дръжки - евентуално след 5-7 дни, както ми казаха и другите две фирми. Иначе служителите са много контактни и отзивчиви. За хардуер ги отписах тотално, но пък имам два таблета от тях и съм доволен.

Абе Никем точно от там си тръгнаха от гаражна фирма и сега си имат офиси насам натам( И си мисля че и този форум доста им помогна:) )

На темата:

Ами jarcomputers държат по-високи цени затова не ги препоръчвам. Има и по-малки фирми, които държат прилични цени, и може и при тях да се пита за цената.
Ако изискването за местна фирма важи може да пообиколиш на няколко места да им сравниш цените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На темата:

Ако изискването за местна фирма важи може да пообиколиш на няколко места да им сравниш цените.

Точно това мисля да направя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.