Премини към съдържанието
2249

Неправилен енкодинг при Windows Live Mail 2011

Препоръчан отговор

Здравейте.

Пробвах няколко пощенски клиента и най ми допадна Windows Live Mail 2011. Единственното, което не мога да оправя, е надписът на получателя /поне аз мисля, че е той/. Поради неправилна настройка на кодинга надписът изглежда както на снимката - ограденото в червена рамка. Моля някой, ако се е сблъсквал с такъв проблем, да ми подскаже решение. Моля хората ,които смятат да гадаят, да не пишат.

Поздрави

8334385S.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Options|Mail...|Read|[Fonts] International Settings

Избери default font encoding по избор (приме "Unicode (UTF-8)"), маркирай "Use default encoding for all incoming messages", щракни OK, и пак OK.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на всичко сложи cp1251... utf-8 е скапан енкодинг. най скапаното му е, че не прави проверка дали текста вече не е utf-8 и още веднъж го енкодва така. тогава се получават точно такива измислени символи... ето едно нещо което майкрософт са направили по добре от колкото е при линукс... ако искаш да си сигурен в мейлите си сложи си thunderbird, всички мейл клиенти на майкрософт са калпави и като стане голяма папката с пощтата почват да забиват и ти прецакват писмата... естествено все още няма алтернатива ако пощата е exchange, ако е pop3 или imap няма смисъл от боклуците на m$

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.

Открих проблема - на мястото, което на снимката е заградено с червено, се изписва името на контакта, към който е пусната пощата. В случая - името на моя контакт. След като цъкнах два пъти върху това име ми излезе "визиткана картичка" на контакта и тогава видях, че шльокавицата идва от там. Редактирах, рестартирах и вече всичко е наред.

Благодарности за отделеното време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.