Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време следя форума понеже събирах информация относно какъв нов компютър да си взема, като до 1 седмица вероятно ще го поръчам. Спрял съм се за момента на следната конфигурация в Никем. Имам следните въпроси: Струва ли си видео карта с 4 GB пред същата с 2 GB? Достатъчно ли е захранването което съм избрал? Качествена ли е рам паметта или да я сменя с друга? Като цяло нямам големи възможности над този бюджет целя конфигурацията да е до 1250 лв.

EDIT: Извинявам се че не казах за какво ще се използва. Най-вече за игри. Не съм добавил ssd поради липса на средства. Видях доста подобни машини и няколко мнения коя видео карта е по-добра тази с 4 GB или също r9 380 lite  с 2GB  или дори gtx 960 с 2 gb. Затова и включих това като въпрос струват ли си 50 лв отгоре за 2GB  рам повече на видео картата. Стари части нямам никакви, с лаптоп съм от 4 години насам.

Редактирано от Tjoftn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През последната седмица изписахме доста теми и мнения с горе-долу едно и също съдържание... Не казвате за какво ще се използва, имате ли стари части, които да използвате... Както и не винаги количеството собствена памет на видео картата е ключов показател при избора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като цяло е добре само може да вземеш цяла 8ца рам понеже дъното е само с 2 слота.

конфигурацията би заспала идеално в кутия coolermaster N200.

по-добре 4ГБ карта не е голяма разликата.

захранването като ватове е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Can Oa ще те послушам за цяла 8-ца рам и за кутията. Благодаря за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Can Oa ще те послушам за цяла 8-ца рам и за кутията. Благодаря за отговора.

Кутията е важното да ти харесва аз просто написах какво ми харесва на мене :) а N300 е гадна кутия ако мога да продам моята ще е добре.

едит: моя следващия комп след 5 години ще е 100% mini itx ...

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е важното да ти харесва аз просто написах какво ми харесва на мене :) а N300 е гадна кутия ако мога да продам моята ще е добре.

едит: моя следващия комп след 5 години ще е 100% mini itx ...

Да ме изкара 5 години тази конфигурация, пък тогава пак ще потърся съвет за нова  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ме изкара 5 години тази конфигурация, пък тогава пак ще потърся съвет за нова  :)

просто си написах че вече харесвам по-малките кутии а ти си избери която искаш кутия няма голямо значение просто имам тази която си избрал и съжалявам че си я купих но външно изглежда добре ако това е важно за тебе ще ти хареса N300.

едит: това USB 3.0 отпред на кутиите ако искаш да го ползваш това дъно няма слот който да включиш това USB 3.0 (казвам го ако ти пука аз имам и пак не съм го включил)

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи 500W Evga, разликата в цената е 7 лева.

Ще го взема. Благодаря за препоръката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.