Премини към съдържанието
VladkoJ

Имам PCIEX16 и PCIEX4.Кое от 2те е по-добро?

Препоръчан отговор

Има ли някаква разлика.В момента видеото седи на PCIEX4 ама ако го сложа на 16 дали ще има нещо като 'more fps' или някакво подобрение :D ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква разлика.В момента видеото седи на PCIEX4 ама ако го сложа на 16 дали ще има нещо като 'more fps' или някакво подобрение :D ?

Ако видеоконтролера ви е само с 4 линии ако ще и хиляда да му сложите не би имало увеличение на скоростта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

x16

Ама трябва контролерът да поддържа х16, не само дъното.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

x16

Ама трябва контролерът да поддържа х16, не само дъното.

От къде мога да видя дали поддържа там контролера дето викаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако и двете поддържат х16 системата ще работи на х16. Няма нужда от някакво превключване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако и двете поддържат х16 системата ще работи на х16. Няма нужда от някакво превключване.

кои 2те бе :D

Ако видеоконтролера ви е само с 4 линии ако ще и хиляда да му сложите не би имало увеличение на скоростта

а не те видях :D 4 линии в характеристиката пише ли някъде колко линии има ей например ся да вляза в гоогле и да напиша модела на видеото и там ще пише ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дънната платка и видеото

а не те видях :D 4 линии в характеристиката пише ли някъде колко линии има ей например ся да вляза в гоогле и да напиша модела на видеото и там ще пише ли?

Да, в характеристиките трябва да пише поддържания стандарт

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дънната платка и видеото

Да, в характеристиките трябва да пише поддържания стандарт

е тука пише всички за картата ама е на руски 

http://www.nix.ru/support/compare_tables_builder.html?item%5B0%5D=1225

виждам пише:Скорость PCI Express, максимум -това ли е то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е тука пише всички за картата ама е на руски 

http://www.nix.ru/support/compare_tables_builder.html?item%5B0%5D=1225

виждам пише:Скорость PCI Express, максимум -това ли е то

Да, това е. Което сумирано означава че всички операции по комуникация с компютъра ще са по-бързи. Т.е. може да има увеличаване на скоростта на графични операции (игри)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е. Което сумирано означава че всички операции по комуникация с компютъра ще са по-бързи. Т.е. може да има увеличаване на скоростта на графични операции (игри)

А мерси :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая слаба карта и на Х1 опроводен порт да се сложи, едва ли би се отразило на бързодействието й. Е, може и все пак малко прекалено да хипоболизирам ситуацията, но гарантирам че няма значение специално за нея, дали комуникира през 4 или през 16 PCI-E линии. Вземете прочете каква работа изпълнява точно PCI-E интерфейса и после вижте, че картата е среден клас от преди няколко поколения. Изискванията й са нищожни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая слаба карта и на Х1 опроводен порт да се сложи, едва ли би се отразило на бързодействието й. Е, може и все пак малко прекалено да хипоболизирам ситуацията, но гарантирам че няма значение специално за нея, дали комуникира през 4 или през 16 PCI-E линии. Вземете прочете каква работа изпълнява точно PCI-E интерфейса и после вижте, че картата е среден клас от преди няколко поколения. Изискванията й са нищожни.

oooooooooookay :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза, че в този случай картата може да се монтира на този слот, който е физически по-удобен за монтиране и свързване на кабелите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза, че в този случай картата може да се монтира на този слот, който е физически по-удобен за монтиране и свързване на кабелите. :)

Общо взето  - да. Разбира се, това се отнася за картите, с по-ниски енергийни изисквания(които по правило са и по-малко производителни)  които нямат нужда от захранване и през PCI-E  интерфейса. Съответните карти, от горната част на средният клас, по неволя ще трябва да се поставят на напълно опроводен Х16 слот, нищо че нямат нужда от пълната комуникационна скорост, която съответният може да пропусне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.