Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !
Първото което искам да кажа е,че може да съм публикувал темата в грешния раздел и ако е така моля модератор да я премести !
Та така нека се върна на въпроса,искам да знам как да се защитя от флууд на 100% 
В скайпа си скрих ИП-то от ресолвърите и пак ми го намират и ме флуудят !
Ако можете да ми помогнете да се защитя моля пишете спешно е !
Благодаря Предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички !

Първото което искам да кажа е,че може да съм публикувал темата в грешния раздел и ако е така моля модератор да я премести !

Та така нека се върна на въпроса,искам да знам как да се защитя от флууд на 100% 

Благодаря Предварително

Ами спрете да ползвате скайп

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блокирай непознатите, т.е. приемай САМО от познати. Като ако някой от познатите ти е некоректен го премахни от списъка си и той ще стане непознат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами спрете да ползвате скайп

Ами да ама говоря с приятели в чужбина и с приятели от града ! Неискам някви ..... да не казвам квот им скимне да правят !

Моля помогни ако знаеш или ако ти е удобно ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

On Windows 7, the Firewall control panel allows the creation of very specific rules through the "Advanced Settings". On the Inbound Rule tab, there is a New Rule wizard, and IP addresses can be specified in the scope section and "block" specified as the action to take. A rule to block all incoming connections from a specific IP address or range is possible.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блокирай непознатите, т.е. приемай САМО от познати. Като ако някой от познатите ти е некоректен го премахни от списъка си и той ще стане непознат.

Мерси за отговора

Ама вече ми знаят ипто и скайпа и пак го намират ! :(

Преведи моля..И съм на Уиндоус 8.1.

http://prikachi.com/images.php?images/326/8335326R.png

И заплахи текат вече и ме е страх да го блокна да не ме флууди ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройки на скайп в невприкосновеност всички настройки да са на "само от включени в списъка"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройки на скайп в невприкосновеност всички настройки да са на "само от включени в списъка"

Това как ще помогне ?

И това го направих стриктно,сега ще могат ли да ме флуудят и това нещо като защита ли е ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете са защити, но с второто трябва внимателно, за да не си блокираш полезни IP  адреси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете са защити, но с второто трябва внимателно, за да не си блокираш полезни IP  адреси.

Аз си сложих на Inbound-a си сложих Локалното ИП и нищо друго ! Освен това трябва ли да сагам други ИП-та ??

И ако може да ми го обясниш по подробно не съм навътре с тея работи ......

Редактирано от N0lifer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички !

Благодаря Предварително

като си изкараш кабела... ако са ти намерили ип-то, то това не е станало от скайп... и щом ти знаят ip-to вече е безсмислено да го криеш... по добре се оплачи на доставчика си... флуденето е изпращане на пакети без изчакване на отговор, тоест все е тая дали си пуснал firewall-а или не, ланкартата ти обработва пакетите и ако е пуснат FW просто ги блокира, ако е спрян връща отговор и в двата случая резултата е почти еднакво натоварване на процесора...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип най-добре е ако си със "статично" IP да се свържеш с доставчика и да помолиш да ти го смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип най-добре е ако си със "статично" IP да се свържеш с доставчика и да помолиш да ти го смени.

Аз имам рутер и Статично ИП 

И искам да се защитя не да се скрия ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 100% защита няма, но щом имате маршрутизатор и защитна стена на него, то тогава поне можете да го настроите да не отговаря на ICMP заявки. А вие по-добре помислете върху това защо точно вас ви атакуват, не може ей така без причина някой да тръгне да ви флуди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 100% защита няма, но щом имате маршрутизатор и защитна стена на него, то тогава поне можете да го настроите да не отговаря на ICMP заявки. А вие по-добре помислете върху това защо точно вас ви атакуват, не може ей така без причина някой да тръгне да ви флуди.

Изнудват ме за смс-и и като им откажа ме флуудят !

Аз питам как да се защитя...ОБЯСНЕТЕ МИ !

Не ме възпитавайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме възпитавайте.

За по-конкретен отговор трябва да дадеш повече информация.

Как разбра, че те флоодят? Обясни колкото можеш по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ама говоря с приятели в чужбина и с приятели от града ! Неискам някви ..... да не казвам квот им скимне да правят !

Моля помогни ако знаеш или ако ти е удобно ..

Можеш и по фейсбуук да говориш с тях супер е яко няма лаг на разговора и ако имаш свестен нет ще се гледате на HD аз откакто имам профил в фейс/4 години вече от тогава не ползвам бозата скайп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ме възпитавайте.

Как те изнудват?

Има полиция има и http://www.cybercrime.bg/bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как те изнудват?

Има полиция има и http://www.cybercrime.bg/bg

Еми някой път ме изнудват викат прати СмС за Майнкрафт сървъра ми иначе ще си офлайн 24/7 и като им откажа флууд

Има и заплахи от сорта на несезаяждай с тоя сам виж : http://prikachi.com/images.php?images/326/8335326R.png

И бих искал да зная как да си настроя Firewall-a и маршрутизатора така че да съм защитен и ако може и снимки ..

Мерси Предварително

За по-конкретен отговор трябва да дадеш повече информация.

Как разбра, че те флоодят? Обясни колкото можеш по-подробно.

Ем след като ми казаха че ще ме флуудят след 2 минути ми спря нета....

И в момента сигурно ме флуудят нета ми е супер бавен какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми някой път ме изнудват викат прати СмС за Майнкрафт сървъра ми иначе ще си офлайн 24/7 и като им откажа флууд

Има и заплахи от сорта на несезаяждай с тоя сам виж : http://prikachi.com/images.php?images/326/8335326R.png

И бих искал да зная как да си настроя Firewall-a и маршрутизатора така че да съм защитен и ако може и снимки ..

Мерси Предварително

Ако приемем, че ти откриват IP адреса през SKYPE трябва да зададеш в SKYPE да се използва proxy сървър, който работи. Така ще видят друг адрес и проблема няма да е твой, но те вече ти го знаят.

Щом успяват да скапат връзката, значи тяхната Интернет скорост е по-голяма от твоята. Възможно решение е да си ъпгреиднеш Интернет плана.

Настройваш SKYPE да не приемаш никакви съобщения и други събития от непознати, както и да не се ползва директна връзка с хората в контактите ти, както вече ти казаха. Така няма да могат да те изнудват.

За настройка на рутера, щом не можеш сам да се оправиш, трябва да кажеш точни марка и модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мерси Предварително

Прочети това и говори с родителите си.

http://www.cybercrime.bg/bg/cyberbullying

После подайте сигнал и готово:

И ще видиш колко бързо се решават проблемите.Не ти трябва Firewall...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом успяват да скапат връзката, значи тяхната Интернет скорост е по-голяма от твоята. Възможно решение е да си ъпгреиднеш Интернет плана.

Настройваш SKYPE да не приемаш никакви съобщения и други събития от непознати, както и да не се ползва директна връзка с хората в контактите ти, както вече ти казаха. Така няма да могат да те изнудват.

За настройка на рутера, щом не можеш сам да се оправиш, трябва да кажеш точни марка и модел.

Марка на рутера : TP-Link

Модел на рутера : TL-WR841N

П.П. ИП-то ми е скрито от ресолвъра !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно какво е написал URIEL - това е най-точният подход!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка на рутера : TP-Link

Модел на рутера : TL-WR841N

П.П. ИП-то ми е скрито от ресолвъра !

Съвета за подаване нажалба също е много добър. Обърни внимание и на него.

Нито един начин не гарантира добра защита, затова се предприемат множество такива.

Разгледай секциите Security и Statistics в рутера.

Рутера предоставя основни методи за защита от 3 вида атаки. Ако страдаш от друг вид, това няма да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета за подаване нажалба също е много добър. Обърни внимание и на него.

Нито един начин не гарантира добра защита, затова се предприемат множество такива.

Разгледай секциите Security и Statistics в рутера.

Рутера предоставя основни методи за защита от 3 вида атаки. Ако страдаш от друг вид, това няма да помогне.

Мерси !

Искам да те питам от още нещо : какво да напиша на местата на петиците и на 60 - 

http://prikachi.com/images.php?images/338/8336338Z.png

Благодаря Предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.