Премини към съдържанието
Sutekh

Радиолюбителска дейност

Препоръчан отговор

Здравейте,има ли радиолюбители.

Извинявам се ако съм пуснал темата в грешният раздел.

Редактирано от SoundOfBulgaria (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, има. Някои са с позивни, други само със слушателсдски номера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Аз бях активен радиолюбител през 1956-1961 г. и от тогава си остана интереса ми (професията и хобито) към електрониката.

Бях и радист първи клас във Военно-морския флот.

Занимавах се 40 години с производство на електроника.

И сега поялника  стои, готов за включване в работния ми кът в кухнята.

Дерзай!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте,има ли радиолюбители.

То като се пита за такива хора , навярно знаете, че представянето трябва да започне от Ваша страна. А и заглавието на темата не е по правилата на този форум!

73!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като се пита за такива хора , навярно знаете, че представянето трябва да започне от Ваша страна. А и заглавието на темата не е по правилата на този форум!

73!

Аз съм напълно начинаещ в тази сфера с радиотехниката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вижте заглавието, което сте поставил. Вие радиолюбител ли искате да ставате или...радиотехник. Явно истинското значение на думата радиолюбител, не ви е ясна! Радиолюбителят може да е човек, който даже няма хабер от радиотехника - икономист, президент,лекар, обущат и всички други професии. докато радиотехника е човек със професия, която я практикува в живота. Вие към коя категория принадлежите? "Анонимността" ви се вижда при мен.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте заглавието, което сте поставил. Вие радиолюбител ли искате да ставате или...радиотехник. Явно истинското значение на думата радиолюбител, не ви е ясна! Радиолюбителят може да е човек, който даже няма хабер от радиотехника - икономист, президент,лекар, обущат и всички други професии. докато радиотехника е човек със професия, която я практикува в живота. Вие към коя категория принадлежите?

Така е, някои неща трябва да им се RPT :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте заглавието, което сте поставил. Вие радиолюбител ли искате да ставате или...радиотехник. Явно истинското значение на думата радиолюбител, не ви е ясна! Радиолюбителят може да е човек, който даже няма хабер от радиотехника - икономист, президент,лекар, обущат и всички други професии. докато радиотехника е човек със професия, която я практикува в живота. Вие към коя категория принадлежите? "Анонимността" ви се вижда при мен.

Радиолюбител искам да ставам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rpt all

повторението било майка на знанието и баща на.,..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се става с желание, а не насила. Все пак, интересното е дали търсиш технически съвети, или искаш някой да ти разгори страстта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не съм анонимен,няма нужда да ми показвате снимката.

То се става с желание, а не насила. Все пак, интересното е дали търсиш технически съвети, или искаш някой да ти разгори страстта?

За желание,имам желание.И съвети търся за всичко свързано,и някой който да ми даде тласък за да се запаля още повече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето, за да се дават съвети за напредък, трябва да покажеш какво вече знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето, за да се дават съвети за напредък, трябва да покажеш какво вече знаеш.

С две думи не знам нищо.  и имам желание да се занимавам с радиотехника,да ходя по състезания,да изкарам курс и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм му отговорил с няколко приказки на лично какво и как трябва да се направи. Следващите стъпки зависят изцяло от него.

Това дето си написал за закупуване на станцията, вземи и го изтрий. От сега си в сериозно нарушени (без каквато и да била лицензия  от Министерството) а и така няма да намериш препоръка от радиолюбител, най малкото от трима, за да продължиш нататък.Можеш да ми вярваш на 100%.

Иначе желанието ти е много хубаво да си работиш, да участваш във вътрешни и после в международни състезания, но трябва съответно да си лицензиран радиолюбител. С този двубандер (ICOM) да внимаваш много, защото при работа с него, първите, които ще те хванат са..полицията. С ниския банд можеш да ги подслушваш и за нула време ще долетят у вас на "гости" 148 мегахерца! Бъди разумен, за да станеш и радиолюбител!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм му отговорил с няколко приказки на лично какво и как трябва да се направи. Следващите стъпки зависят изцяло от него.

Това дето си написал за закупуване на станцията, вземи и го изтрий. От сега си в сериозно нарушени (без каквато и да била лицензия  от Министерството) а и така няма да намериш препоръка от радиолюбител, най малкото от трима, за да продължиш нататък.Можеш да ми вярваш на 100%.

Вярвам ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вярвам ти.

Ето ти приятел от Пловдив - посочил си че си от този град, който е много добър спортсмен и радиолюбител, шеф на един от радиоклубовете на град Пловдив. Можеш да му се обадиш от мое име и да го помолиш за по нататъшни разяснения. Той ще ти помогне.

LZ1NG - Николай Ангелов Бъбарев. Другите данни ще ти ги напиша на лично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти приятел от Пловдив - посочил си че си от този град, който е много добър спортсмен и радиолюбител, шеф на един от радиоклубовете на град пловдив. Можеш да му се обадиш от мое име и да го помолиш за по нататъшни разяснения. Той ще ти помогне.

LZ1NG - Николай Ангелов Бъбарев. Другите данни ще ти ги напиша на лично!

Благодаря ти искренно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе желанието ти е много хубаво да си работиш, да участваш във вътрешни и после в международни състезания, но трябва съответно да си лицензиран радиолюбител. С този двубандер да внимаваш много, защото при работа с него, първите, които ще те хванат са..полицията. С ниския банд можеш да ги подслушваш и за нула време ще долетят у вас на "гости" 148 мегахерца! Бъди разумен, за да станеш и радиолюбител!

Би трябвало да цитираш колегата, в частта в която отговаряш на него, иначе изглежда все едно на мен вменяваш някаква вина!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Би трябвало да цитираш колегата, в частта в която отговаряш на него, иначе изглежда все едно на мен вменяваш някаква вина!

Ако така се е получило, извинявам ти се. Всички мои постове в тази тема се отнасят единствено и изключително само за питащият! Не съм забелязал приятел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На времето имаше и радиоклубове и организиран Бг спортен календар. Защото радиолюбителството не е само едни дет въртят едни антени и опъват уши да чуят някой DX.

И лисичари има и ЛОМ (летен отбранителен многобой, включващ ориентиране, стрелба, хвърляне на гранати и радиообмен) имаше, и TTY и SSTV. Сега...

Вярно, че аз от доста време съм и малко встрани от това по разни причини, ама от време на време ми подскача нещо под лъжичката.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря изключително много на 1Force1 и ПОТРЕБИТЕЛ 65

На времето имаше и радиоклубове и организиран Бг спортен календар. Защото радиолюбителството не е само едни дет въртят едни антени и опъват ужи да чуят някой DX.
И лисичари има и ЛОМ имаше. Сега...
Вярно, че аз от доста време съм и малко встрани от това по разни причини, ама от време на време ми подскача нещо под лъжичката.

Би трябвало все още да има такива клубове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те бяха под шапката на ОСО(бивше ОСО)

БФРЛ

http://bfra.bg/

Лисичари

http://www.ardf-bg.eu/index.php/bg/what-is-ardf.html

Тук попаднах на интересен документ:

http://www.hamradio-operating-ethics.org/files/13-Eth-operating-Bulgarian-Vers3-jul2010.pdf

Този документ трябва да стои на първа линия тук в kaldata :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На времето имаше и радиоклубове и организиран Бг спортен календар. Защото радиолюбителството не е само едни дет въртят едни антени и опъват уши да чуят някой DX.

И лисичари има и ЛОМ имаше, и TTY и SSTV. Сега...

Поздрави Милчо - дълги години работеше на телевизионната кула - LZ2ZD от LZ4JW

Благодаря изключително много на 1Force1 и ПОТРЕБИТЕЛ 65

Би трябвало все още да има такива клубове

Разбира се, че има. Има и федерация на българските радиолюбители и неин управителен съвет начело с нейният председател - радиолюбител. Дал съм ти подробни инструкции.

http://www.lz1fw.com/LZRT/dkd/lic207c.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те бяха под шапката на ОСО(бивше ОСО)

БФРЛ

http://bfra.bg/

Лисичари

http://www.ardf-bg.eu/index.php/bg/what-is-ardf.html

Тук попаднах на интересен документ:

http://www.hamradio-operating-ethics.org/files/13-Eth-operating-Bulgarian-Vers3-jul2010.pdf

Този документ трябва да стои на първа линия тук в kaldata :)

Има много полезна информация в документа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и затова го предложих - пасажи от него да се виждат от нововлезлите и не само. Той е малко като Евангелие.

Като Нетикет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.