Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди около 2 дни вентилаторът на лаптопа ми ( HP Pavilion G6 1211EU )  започна да се върти на много малко обороти за около 30-40 секунди след това се забързва на max за около 5 секунди и така постоянно, но не му обърнах внимание защото мислех че, като го рестартирам ще се оправи, но не се оправи дори след рестарт. Сега след  като го пусна ми изписва тази грешка System fan (90b). Почистих го, преинсталирах го направи и хард ресет нищо не променя, ако някой знае как се оправя моля да сподели. С Windows 8.1 pro съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От биоса трябва да може да контролирате скоростта на вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава опция в биоса гледал съм. Има само: "Fan Always On" ( Enable/Disable )  пробвал съм и двата варианта абсолютно същата работа.

Редактирано от Lucifer Morningstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sunon са най големите боклуци... и понеже са боклуци (капсуловани и неразглобяеми) обикновено тях слагат във лаптопите...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на вентилатора не е Sunon a KIPO 055417R1S, проблемът е че, не знам дали може да се поправи ( софтуерен ) или трябва да купувам нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на вентилатора не е Sunon a KIPO 055417R1S, проблемът е че, не знам дали може да се поправи ( софтуерен ) или трябва да купувам нов.

Ето от какво може да е проблема и вероятни стъпки за разрешаването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mikrotik
      Здравейте ! Имам следният проблем с вентилатора - при стартиране трака и бръмчи за известно време и като поработи малко след това се успокоява постепенно. Данни за лаптопа: Asus - x59GL AP 130 . Надявам се и разчитам за съвети и препоръки какво може да се направи по въпроса ! Благодаря предварително на всички !
    • от Светлозар Илиев
      Здравейте колеги, имам следния странен проблем с вентилатора на лаптопа ми. Машината (Dell Latitude E5470) ходи за смяна на конектора на вентилаторчето понеже две от 4-те кабелчета бяха прекъснати (по моя вина). До преди този момент вентилатора си е работил безупречно, обикновенно се включваше когато процесора вдигне температура над 65 градуса.
      Ето го и проблема: При пускане на диагностиката на дел, която тества всички компоненти по отделно вентилатора работи, както при тестването на вентилатора така и при тестването на процесора. Според диагностиката вентилатора се е вкл. при 68 градуса темп. при тестването и е стигнал около 2500 оборота (мога да потвърдя защото внимателно се ослушвах и го чух да работи не веднъж, струята топъл въздух също се усещаше). Загадката идва когато реша да пусна стрес тест на процесора когато съм влязъл в ОС (уиндоус 10). Става дума за стрес теста на CPU-Z. Тогава машината прехвърля 70-75 градуса (след което ръчно изкл. теста) без вентилатора изобщо да реагира по никакъв начин.  Температурата се покачва плавно но не му отнема много да стигне до тези градуси. Другото което е че 2 различни софтуера не засичат вентилатора. 
      Въпроса ми е на какво може да се дължи това ? Възможно ли е ОС да бъде катализатора на този проблем ?
    • от dimovqq
      Здравейте,
      Наскоро купих видеокартата от заглавието втора ръка (версията с два вентилатора, не с три) и единият вентилатор се разтрака. Хрумват ми няколко варианта:
      1. Да намеря вентилатор и да сменя повредения - в нашите сайтове не намирам, а в ebay са по 20-30 долара и с дълго време за доставка;
      2. Да се опитам да го поправя - не знам дали е възможно и дали няма да го счупя съвсем;
      3. Да сложа друг охладител - хареса ми Arctic Accelero Xtreme IV 280(X), но като че ли няма да се побере в кутията ми (Zalman Z12).
      Моля за съвети и предложения!
      Поздрави!
    • от DarkEdge
      Здравейте, ще се радвам на съдействие за намиране в България на 4пинов Ф70мм вентилатор за VGA. С диаметрално захващане към основата с 40мм междуцентрово разстояние.

http://www.ebay.com/itm/111315346062?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
      Този е подобен, но не точно и може да е мой най-рано след месец, а аз търся вариант за бързо сдобиване с такъв.
      Моля, не спамете много.
      Въпросният вентилатор ще замести 3 пинов такъв на Zalman VF700FS01 - ще охлажда NVidia FX570 и искам да използвам ефективно управлението на NVidia.

• от Йоан Арабов
      Здравейте на всички сега ще се опитам да ви помогна да намалите малко температурите на вашия интел процесор чрез премахването на термистор който ограничава максималните обороти на вашия интел охладител .
      Това няма да попречи да си регулирате вентилатора и да си го настройвате на каква температура колко оборота да прави просто отключвате още едни 1000 оборота бонус .Трябва да знаете че след 2000 оборота доста се повишава силата на звука но ако нямате средства както в моя случай да закупите по добро охлаждане офертата си е страхотна !

За да не сваляте охладителя от дъното просто извадете кабелите от улейчето в което се намират този ограничител е точно под тях

Така изглежда тествайте с отвертка при работещ давайки един вид мост на  вентилатор къде се повишават оборотите и премахнете ограничителя.
      В този клип човека обяснява и показва точно това но за жалост е с лошо качество :

Идеята е взета от тази тема но аз се опитах да го направя на български : http://www.techpowerup.com/forums/threads/intel-fan-mod-775-i5-i7.105849/
      Много ще съм благодарен ако ми кажете някъде ако съм допуснал грешка отворен са за критики и забележки !
      Може и да драснете дали съм ви бил полезен .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.