Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,

Накратко трябва ми машина най-вече за работа с документи (word, excel), интернет, adobe reader, skype и др. подобни програми. Лаптопът няма да се ползва за игри, най-много някоя и друга игра във фейсбук. Като ценови диапазон съм се ориентирал за нещо между 600-700 лв. Също така би било добре машинката да има и възможност за мултитаскинг, отваряне на няколко програми и няколко уеб прозореца едновременно, като да не се чувства забавяне в работния процес. Евентуално повечко рам би бил от полза.

Иначе, какво мислите за следните машинки, имате ли опит с някоя от тях:

1)ACER ES1-531-P404, Pentium Quad Core N3700 (2.40GHz, 2M), 4GB DDR3L, 1TB HDD, 15.6" HD
2)ACER E5-511G-C42M, Celeron Quad Core N2940 (2.25GHz, 2M), 4GB DDR3L, 1TB HDD, 1GB GT810, 15.6" HD
 3)LENOVO IdeaPad B50 /80EW0113BM/, Pentium Dual Core 3805U (1.90GHz, 2M), 4GB DDR3L, 1TB HDD, 15.6" HD - този е Dual и като чели пръв ще отпадне
  4) ASUS X552MJ-SX001D, Celeron Quad Core N2940 (2.25GHz, 2M), 4GB DDR3L, 1TB HDD, 1GB GT920M, 15.6" HD

5)ASUS X552MJ-SX001D, Celeron Quad Core N2940 (2.25GHz, 2M), 4GB DDR3L, 1TB HDD, 1GB GT920M, 15.6" HD Благодаря ви предварително за направените предложения.

Редактирано от psycho112 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1, предимство - матов дисплей 2 ядра с 4 нишки   2. Предимства - 4 физически ядра(модула) и двойно по-обемен твърд диск. Процесора грее повече.

Минуси - и на двата модела цената леко превишава бюджета. За максимална производителност трябва да се прибави по още един 4ГБ модул оперативна памет, за да работи в двуканален режим, което ще натовари още бюджета, но пък ще удължи времето, през което машините ще са адекватни на изисванията на развиващият се софтуер.

П.П. Ако се потърси добре и двата модела, е вероятно да се намерят на по-ниски цени, в друг/и магазини, така че преди добавянето на втория модул оперативна памет, да са в рамките на бюджета.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Да матов дисплей би било препоръчително, дори и да е малко по-скъпичко.

- процесори, предпочитам новите интелски

- колкото до multitaskinga, оказа се, че отивам на място с много по-лоша интернет връзка от България и поради този факт той трудничко би се осъществил като хората, каквото и да взема. Тъй че мисля, че 1 4ГБ Ram са ми ок.

- другото, което се чудя е дали да не търся нещо с SSD диск, въпреки че като гледам горното пак се разколебавам и си мисля, че една машинка среден клас би ми свършила нужната работа.

П.П. HP-to ми хареса, мерси за мнението, намерих го и по-евтинко, само пуснах запитване дали е с матово покритие.

П.П. 2, засега май избора ми минава към тези (не знам дали е много, ок с линковете, дано ен бъда санкциониран):

1)http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10421&search=HP+250+G3
2)http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_28&product_id=10980&sort=p.price&order=DESC
3)http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_28&product_id=10979&sort=p.price&order=DESC
4)http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=4_28&product_id=11373&sort=p.price&order=DESC 

Всичките са с матово покритие, като при 3-те Lenovo-та единствената разлика е в процесора. Според вас има ли чувствителна разлика м/у i.3 1.7Ghz и i.3 1.9Ghz. Всякакви мнения, водещи към размисъл са ми полезни :)

Редактирано от psycho112 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето, аз  съм предложил модификация на HP 250 G3оборудвана с i5 интелски процесор, докато посочените са оборудани с i3. В случая става въпрос за мобилни линии процесори и макар от различни класове и двата процесора са с по 2 ядра и 4 нишки. Разликите са, че i5 има турбо честота(до 2.7GHz, което съществено завишава производителността, спрямо тази получавана с основната честота) i3 си е заключен с горна граница на основната честота до 1.7GHz. Вграденото видео в i5 е с малко по-висока максимална честота. Относно мултитаскинга, да мулти таскинг ако става за въпрос непременно за онлайн вариант може и да не може, ако наистина достъпа е зле, в което препоръчвам да се уверите лично, някои задачи в интернет не изискват кой знае колко широка лента, все пак не е приказка да се гледа 4K60p видео от Ютюб, та по-добре с проба а не на доверие. Осевн това мултитаскинг, като така или иначе ще се работи, може да се прави и офлайн, а интернета да се ползува само за сваляне на суровия материал и качване на готовия продукт.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето, аз  съм предложил модификация на HP 250 G3оборудвана с i5 интелски процесор, докато посочените са оборудани с i3. В случая става въпрос за мобилни линии процесори и макар от различни класове и двата процесора са с по 2 ядра и 4 нишки. Разликите са, че i5 има турбо честота(до 2.7GHz, което съществено завишава производителността, спрямо тази получавана с основната честота) i3 си е заключен с горна граница на основната честота до 1.7GHz. Вграденото видео в i5 е с малко по-висока максимална честота. Относно мултитаскинга, да мулти таскинг ако става за въпрос непременно за онлайн вариант може и да не може, ако наистина достъпа е зле, в което препоръчвам да се уверите лично, някои задачи в интернет не изискват кой знае колко широка лента, все пак не е приказка да се гледа 4K60p видео от Ютюб, та по-добре с проба а не на доверие. Осевн това мултитаскинг, като така или иначе ще се работи, може да се прави и офлайн, а интернета да се ползува само за сваляне на суровия материал и качване на готовия продукт.

Мерси още веднъж. Да сега виждам, че ти си предложил с i5. Ще се поразровя още малко за цени и предложения в нета, но на този етап тези 4-5 варианта ми се виждат подходящи за нуждите ми, пък дано да е така и найстина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.