Премини към съдържанието
Kyoshinn1

CS:GO, увеличаване на FPS и въпроси относно Hardware-а

Препоръчан отговор

Така, както се подразбира от заглавието, от известно време се опитвам да си покача FPS-то в CS:GO.

Искам да попитам, има ли смисъл да търся начини да стига ПОНЕ 60-70 FPS, в по-натоварени случай /когато минавам през Smoke, когато Spray-вам и т.н.)

Това е конфигурацията на ЛАПТОПА ми. Intel Core I5-4200M 2.5Ghz Processor /до колкото знам, е възможно Ghz да се покачат на 3.1Ghz, разбира се, че температурите ще се покачат също./ Обаче искам да попитам дали FPS-а ще се покачи, ако го направя. Видео картата ми е Intel HD Graphics 4600, до колкото знам използва 1,7 GB RAM, но не съм сигурен. Тук имам два въпроса относно видео картата, 1. Четох в интернет, че имало настройки на самата видео карта, чрез които се покачва FPS-то, но открих такива единствено за Nvidia и 2. Имам 4 GB RAM, от които 1,7 GB RAM се използват от видео картата, но когато се опитам да проверя, колко точно RAM памет имам, чрез настройките на My Computer, там изписва, че имам 4 GB RAM, от които 3.78 GB RAM са използваеми. Въпроса ми е, видео картата ли използва по-малко RAM памет, а 1.7 GB RAM да е капа на видео картата или от тези 3.78 GB RAM 1.7 GB RAM се използват от видео картата, така че реално използваемата RAM памет да е около 2 GB ?. RAM паметта ми е 4 GB DDR3. Нормално когато играя /вървя предимно/ държа около 50-60-70 FPS, а когато стрелям пада на 35-40 FPS. Моля без въпроси от рода на "Защо си купил лаптоп за игри ?", просто така се налагаше и затова взех лаптоп, също бих помолил да не се публикуват отговори от рода на "Купи си нов компютър!" или "Вземи повече RAM памет!". Също искам да кажа, че съм "изчистил" лаптопа от вируси и грешки, както и че съм дефрагментирал дисковете. Лаптопа не е чистен от 5 месеца и след месец, когато започна училище ще го занеса да го изчистят. Тук идва и ПОРЕДНИЯТ ми въпрос, а именно, дали ще изгубя гаранцията на лаптопа, която е 2 години, ако го занеса да го изчистят, защото съм чувал, че ако се отвори, гаранцията на лаптопа/компютъра се губи. Извинявам се за допуснатите грешки и предварително благодаря за СМИСЛЕНИТЕ отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички деца откачиха по този FPS... Първо може да опиташ да намалиш качеството на графиките, зависи и от резолюцията. Второ с вградена видео карта, толкова... И дори и да имаш ако искаш и 200FPS каква е ползата, като монитора ти най-вероятно е 60Hz и няма да усетиш разлика?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно сравнение 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Бих се радвал, ако отговорите и на другите ми въпроси, а за това дали има разлика между 60 и 200 FPS, при повечето игри, като League of Legends, World of Warcraft и т.н, наистина няма разлика, НО да не забравяме, че CS:GO е FPS Shooter игра, така че колкото повече, толкова по-добре. Не знам каква точно е разликата в CS:GO, но в CS 1.6 най-голямата разлика беше в скачането и в това колко далеч ще скочиш, особено на Hide and Seek, където аз лично с 60 FPS скачах около 240-245 units на Long jump, а за другите видове скокове, като Count Jump, StandUp Cound Up и т.н беше просто немислимо да се скочи ДОРИ и малко. Когато си вдигнах FPS-то, чрез премахване на някакъв Vsync от видео картата ми, FPS-то ми се качи на 100 и сега без проблеми скачам 250+ на Long Jump, както и правя Cound Jump, StandUp Count Jump и т.н. Един стриймър ми беше казал, че колкото повече FPS имаш, толкова по-лесно ще се разкрие потенциала ти. Обясни ми го по следният начин: "Ако, за да направиш дадено нещо ти трябват 5 игри, като тренировка, то на мен с 200 FPS ще ми отнемат 5 игри, а на теб 10 игри!" Това за видео картата, че толкова си може, повярвай ми от личен опит знам, че може още. На старият ми компютър играех League of Legends с 15-25 FPS, но когато сложих някакъв game.cfg за FPS, тогава FPS-то ми се качи на 30-45 FPS, което не е много, но пак е по-добре от 20 FPS :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи който не е в час с тая игра ,по-добре да си трае. В CS:GO кадрите в секунда са някакво измислено понятие ,и не отговарят на реалността. Всяка друга игра при ~80 кадъра се играе супер нормално ,но при CS:GO паднеш ли под 100 кадъра ,видео лага е очеваден. Там г*зарите играят с по 400 кадъра ,а такива като мен с около 180-200 на 1920-1080 ,и в пушилката падам на 140.

А юнака с лаптопа не знам какво да го посъветвам ,освен да реже детайли , резолюция ,и каквото още може, щотото овърклок на лаптоп предполагам може да се прави само на някои много специфични модели. Иначе ще качиш температури ,на които охлаждането няма да смогне.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KiriL Cox благодаря за отговора. Иначе да те попитам толкова колосални ли са температурите при Overclock ? В момента лаптопа ми държи около 65 градуса при продължителна игра (2-3-4), а какви горе-долу температури ще достига при Overclock ? Ще се радвам, ако погледнете и другите ми въпроси относно видео картата и гаранцията на лаптопа. Искам да добавя, че в момента намалих резолюцията на 800х600 и FPS-то ми се качи на 60-70-80-90 на моменти, когато не е натоварено стига и 100 FPS и на мен лично ми е по-удобно да играя на 800х600 резолюция, тъй като на 1.6 играех на същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое лаптопа ти държи 65 градуса? Зависи от клока, охлаждането, лаптопа, процесора и други, но аз не бих те съветвал да правиш клок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клокни го и ще ти се разпои някой чип.

Хората са казали- лаптопа не е за игра.

А за кадрите на играта, наистина ако паднат под 100-120, започва да сече.

Не знам до колко реално се отчитат.. В други игри ако имам 60 кадъра, всичко върви перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60 фпс върши работа! За всички игри 60 фпс са достатъчни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое лаптопа ти държи 65 градуса? Зависи от клока, охлаждането, лаптопа, процесора и други, но аз не бих те съветвал да правиш клок. 

65 градуса на процесора. Аз лично не виждам на какво друго може да е, но не съм много запознат.

60 фпс върши работа! За всички игри 60 фпс са достатъчни

Виждам, че имаш доста мнения, но с това, че 60 FPS са достатъчни не мога да се съглася! Както и другия пич беше написал: "В CS:GO кадрите в секунда са някакво измислено понятие ,и не отговарят на реалността. Всяка друга игра при ~80 кадъра се играе супер нормално ,но при CS:GO паднеш ли под 100 кадъра ,видео лага е очеваден."

Клокни го и ще ти се разпои някой чип.

Хората са казали- лаптопа не е за игра.

А за кадрите на играта, наистина ако паднат под 100-120, започва да сече.

Не знам до колко реално се отчитат.. В други игри ако имам 60 кадъра, всичко върви перфектно.

Значи няма смисъл да го Overclock. Аз лично не намирам лаг при 80 FPS, но само защото съм свикнал /Аз не намирах и лаг при 30 FPS на League of Legends, когато играех на старата "кофа", обаче от както съм с този лаптоп и играя с по 100+, сега имам чувството, че играя на картинки./ А относно това с лаптопа, както съм написал, просто се така се налагаше и трябваше да взема лаптоп! Сега, ако отново имам пари, пак не бих си взел настолен по простата причина, че не ми върши работа, а ако се чудите защо?!?!?! Налага ми се да пътувам и затова!

Остана само да ми отговорите на въпроса за гаранцията ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не сте запознат за температурите, дайте снимка де... Как така виждам някакви температури, а това сигурно са на процесора.... И моля Ви се не говорете глупости за FPS... Като сте взел лаптоп, ще се примирявате с това, което получават от него като производителност. Като Ви се налага много да пътувате можехте да си вземете настолен компютър и когато посъберете някой лев да купите лаптоп за из път, който е нещо като компромисен вариант, устройство за пътуване... Но ваша си работа. Аз не виждам какво повече искате, за мен темата е изчерпана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Какво относно температурите съм написал ? И да това са температурите на процесора. 2. Какви глупости говоря за FPS, ако може да се обосновеш! 3. Попитах дали има смисъл да мъча лаптопа да изкарва малко FPS отгоре или да го оставя на мира :D /Както казах, на старият ми комп. играех с 20 FPS, но го вдигнах до 40./ 3. Аз не мисля, че темата е изчерпана, тъй като имам 1 въпрос без отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма смисъл! Колкото, толкова... Както казах монитора ти е 60Hz (ако ползваш екрана на лаптопа) и едвали ще видиш някаква разлика. Мисля, че искаш по-висок FPS колкото да знаеш, че го имаш без смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал съм каквото мисля! Пича по-горе е написал добро обяснение! + дадох ти пример със скачането в CS 1.6. Остана да ми отговорите на въпроса с гаранцията на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.