Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сегашния ми процесор е intel pentium e1400. Искам да си взема по-добър незавизимо нов или втора употреба. Очаквам вашите насоки и препоръки. Ще играя CSGO и LoL на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви предложения очакваш като не си казал дъното и с какви пари разполагаш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашния ми процесор е intel pentium e1400. Искам да си взема по-добър незавизимо нов или втора употреба. Очаквам вашите насоки и препоръки. Ще играя CSGO и LoL на компютъра.

Нов ще го пропуснеш,но на такава питанка,такъв отговор-Йоркфилд или Кентсфилд.Пиши дъното (а и другото от конфигурацията) и какви пари;може и да се намери някой Q6600...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: gigabyte ga-g31m-s2l

Видео карта: Sapphire Radeon HD 4730 512mb 128bits GDDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: gigabyte ga-g31m-s2l

Видео карта: Sapphire Radeon HD 4730 512mb 128bits GDDR5

Гледай и хващай компа да търсиш обяви в продавалниците.

Ето например:

Q6600  79 лв 

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките процесори от линка стават за дъното ми така ли?

Аха,правиш ъпдейт на биоса до последната версия както си със стария проц и мяткаш квото намериш на добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,правиш ъпдейт на биоса до последната версия както си със стария проц и мяткаш квото намериш на добра цена.

Предположения за фпс след новия проц?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предположения за фпс след новия проц?

:lol6: Де да знам-на моите години,ако седна да играя ЛоЛ-жената ще ме изгони,а и какъв ще е новият проц-знаеш ли...

Гледай тук.

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има леко подобрение, спрямо стария процесор, но игрите също изискват видео... Твоето не е много силно и старо, така че обмисли и покупка на видео заедно с процесор ;)

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel e7300 ще стане нали? И ще пасне ли радиаторчето и перката от e1400 на e7300?

Редактирано от cvetanpelovski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel e7300 ще стане нали? И ще пасне ли радиаторчето и перката от e1400 на e7300?

Сегашният ти Е1400 и Е7300 имат еднакво TDP така че без бикакъв проблем ще пасне ама ако ще търциш core 2 duo най-добре Е8ххх серията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашният ти Е1400 и Е7300 имат еднакво TDP така че без бикакъв проблем ще пасне ама ако ще търциш core 2 duo най-добре Е8ххх серията!

не е точно така, има дъна които държаш само 667 и 800 mhz шина, има такива дето държаш 1066, а някои за сокет 775 държат и 1333. като гледам колко бюджетен е процесора, предполагам че такова ще е дъното. със сигурност E5800 трябва да тръгне че и въпреки по ниската шина ще смачка e7300...

http://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е точно така, има дъна които държаш само 667 и 800 mhz шина, има такива дето държаш 1066, а някои за сокет 775 държат и 1333. като гледам колко бюджетен е процесора, предполагам че такова ще е дъното. със сигурност E5800 трябва да тръгне че и въпреки по ниската шина ще смачка e7300...

http://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html

В сайта пише :Supports Intel® Core™ 2 multi-core and 45nm processors to FSB 1600 (O.C.) Е5800 е също толкова добър вариант колкото и е7300 а още по-добре е8ххх серията  или:Core 2 quad q6600 за 55лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте вчера си купих нов процесор и почти всичко е както трябва освен това че като натисна на My Computer десен бутон Properties и ми показва : AMD Processor model unknown 2.81GHz. 

Знае ли някой защо е така и как да го оправя.  

ето го и Процесора CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 820, 2800 MHz (14 x 200)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте вчера си купих нов процесор и почти всичко е както трябва освен това че като натисна на My Computer десен бутон Properties и ми показва : AMD Processor model unknown 2.81GHz. 

Знае ли някой защо е така и как да го оправя.  

ето го и Процесора CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 820, 2800 MHz (14 x 200)

Явно ще трябва да флашнеш BIOS-а.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да флашнеш BIOS-а.

Аха,а като е от биоса-що пали?!  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пали и си работи нормално, просто не изписва модела. Ъпдейтваш биоса и вече се вижда модела (не винаги), а в работата няма никаква разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пали и си работи нормално, просто не изписва модела. Ъпдейтваш биоса и вече се вижда модела (не винаги), а в работата няма никаква разлика

За работата .... Работи си перфектно .. в смисъл такъв че преди него бях с Двуядрен и сега усещам доста по голяма разлика :)) само дето не показва модела нито на пропертис на мой компютър нито пък в ЕВЕРЕСТ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.