Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля ако някой може да помогне със справянето на този плевел в градината .post-296146-0-92470900-1441259192_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ги плевя на ръка тези (лесно става, имат едно основно коренче) и каквото остане с мотиката. Много упорит плевел, но премахне ли се корена повече не излиза. Мисля, че се казва тученица.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората печелят пари с тая тученица, вие искате да се отървете. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как печелят? Като получават надник за да го копаят с мотика? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 5-10 км. от града ни си имаме село Тученица и река Тученица, хората са горди жители. Това не е болка, болката е ако те налегне Пирей. Средство за борба с него не виждам, пишат че е същото като балура. Та и аз си имам един такъв въпрос, как се премахва това животно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как печелят? Като получават надник за да го копаят с мотика? :)

Продават я на пазара- 50ст. касетката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Mlechko

С това, но не е приложимо за площи където се отглеждат култури, тъй като остава по растенията.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Средство за борба с него не виждам, пишат че е същото като балура. Та и аз си имам един такъв въпрос, как се премахва това животно?

Копане, копане и пак копане.

С мотиката трябва да му се прекъсне коренището, след седмица , като покара - пак и тъй до окончателното му ликвидиране.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копане, копане и пак копане.

С мотиката трябва да му се прекъсне коренището, след седмица , като покара - пак и тъй до окончателното му ликвидиране.

Но пише, че орането не помагало. Знам, че коренът трябва да се премахне, защото с нарязване не постигаме нищо. Вариант за почистване на ръка всяка бучка пръст е абсурден. Хамалуването за двора е повече от 15 години. Замислям се за изкопаване на яма, премахване на няколко педи от земята, не знам колко, от горния слой. Дали не е по-удачно да напоя земята с някаква отрова? Да изпепели растенията...? Някой ако знае да каже как се процедира с пирей. Защото и да го копаеш - все едно не си копал! Това е най-голямото възможно зло на света!

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.