Премини към съдържанието
The_Nomad

Липсващи драйвери за Lenovo G580

Препоръчан отговор

Здравейте!Лаптопът е Lenovo G580 (20150).Преинсталирах Уин7 х64 и свалих уж всички драйвери от сайта на Леново, но в Device Manager се показаха доста удивителни.Давах на устройствата да търсят в папките, където инсталаторите разархивираха драйверите и не намериха подходящи драйвери.Ще сложа снимки за да е по-ясно.Uknownn device е -ACPI\VPC2004
*VPC2004

devmngr.jpg

На долната снимка са драйверите, които съм инсталирал без първия и последния.

drv.jpg

Ако имате идея да ми кажете къде да ги търся тези драйвери, след като съм свалил всичко, което трябва от сайта на Леново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен за безжичната карта, ти липсат и тези за кардридъра, вероятно и за тъчпада, ACPI\VPC2004 трябва да го търсиш без да е определен модел, това обикновено е част от енерги мениджмънт драйвъра и накрая видео драйвъра на външната карта...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих драйверите на кардридъра, тъчпада и енерджи мениджмънт (за външното видео го имам но по-късно) обаче точно това, което ме притесняваше остана - има удивителни пред Network controller и PCI simple communication controller.Първият за Wi-Fi ли е? Защото инсталирах Intel Wireless LAN Driver, който пише, че е за моят модел обаче в сайта на Леново има и други за същия модел от други производители, и се чудя как да разбера каква е моята Wi-Fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Лаптопът е Lenovo G580 (20150).Преинсталирах Уин7 х64 и свалих уж всички драйвери от сайта на Леново, но в Device Manager се показаха доста удивителни.Давах на устройствата да търсят в папките, където инсталаторите разархивираха драйверите и не намериха подходящи драйвери.Ще сложа снимки за да е по-ясно.Uknownn device е -ACPI\VPC2004

*VPC2004

devmngr.jpg

На долната снимка са драйверите, които съм инсталирал без първия и последния.

drv.jpg

Ако имате идея да ми кажете къде да ги търся тези драйвери, след като съм свалил всичко, което трябва от сайта на Леново?

Погледене тук, във втория пост има линк към този драйвер, аз от там го изтеглих преди няколко дни https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/ACPI-VPC2004-driver/td-p/948967

Дайте Хардуерния идентификатор на Wireless картата да видим кой точно ви трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ACPI се инсталира с Енерджи мениджмънт.Ето Хардуерния идентификатор на Network controller предполагам това е Wireless-а -

PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_058714E4&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_058714E4
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_0280

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ACPI се инсталира с Енерджи мениджмънт.Ето Хардуерния идентификатор на Network controller предполагам това е Wireless-а -

PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_058714E4&REV_01

PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_058714E4

PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_028000

PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_0280

Това е някакъв бродком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е някакъв бродком

Да като че ли намерих правилния драйвър.Обаче май малко съм омазал положението като инсталирах вчера Intel Wireless LAN Driver?Инсталацията си протече нормално, а в тъпия сайт на Леново не може човек да намери инфо какво има под капака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да като че ли намерих правилния драйвър.Обаче май малко съм омазал положението като инсталирах вчера Intel Wireless LAN Driver?Инсталацията си протече нормално, а в тъпия сайт на Леново не може човек да намери инфо какво има под капака.

Под капака се разбира какво има с програмата AIDA64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под капака се разбира какво има с програмата AIDA64

Просто се заблудих, защото видях драйвер за моя модел и чак после обърнах внимание, че има и други за същия модел.Чудя се сега дали ще има проблем ако инсталирам правилния драйвър на Бродком при положение, че има инсталиран Интелски ... или пък да взема да преинсталирам на чисто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се заблудих, защото видях драйвер за моя модел и чак после обърнах внимание, че има и други за същия модел.Чудя се сега дали ще има проблем ако инсталирам правилния драйвър на Бродком при положение, че има инсталиран Интелски ... или пък да взема да преинсталирам на чисто?

Просто деинсталирай интелския и едва ли ще имаш проблеми..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че всичко работи вече нормално, благодаря за помощта!Няма удивителни в device manager.

Ако на някой с подобен лаптоп му потрябва инфо - PCI simple communication controller е част от Intel management interface.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.