Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със АMD Athlon 64 X2 Dual-Core Prоcesor 3800

Препоръчан отговор

Не е проблема в IDE-драйвера на Нвидия, аз го използвам вече от над 8 месеца и нямам никакъв проблем.Проблемът най-вероятно е, че трябва да си смени с биоса с най-новия от сайта на MSI.Сигурно процесорът не се разпознава правилно

100% заставам задпроблема с прочутия NVidia Software IDE Driver!! Въпрос - пусни компа под сейф модс с мрежа за да можеш да си изкараш времето по приятно, бас държа че ще изкара над час без да увисне! Този проблем със забивки се появява само при Атлони, и ако някои със Семпрон има добри впечатления от драйвера може да е прав, но при атлон е голяма бела! Имал съм такива проблеми с ASUS K8N-E със Атлон на 754 и съм чувал за подобни с А8N-E, който е на 939 разбира се. Предложението ми за лек е Safe mode -> всички драйвери на дъното навън, рестарт и нова инсталация на драйверите и когато дойде въпроса за инсталасия на Software ide driver - твърдо НЕ!

Най-беболезнено е пред възможността да омаже биоса!

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 62
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

ЦИТАТ:

Ръководство за флашване на Award BIOS аз процедирам по следния начин:

1. Правя си стартова дискета (първо я форматирам, лошите сектори са силно нежелани в случая).

2. Изтривам от нея всички файлове без COMMAND.COM, IO.SYS, MSDOS.SYS За целта трябва да е махната отметката на

explorer / tools / folder options / view "Hide protected operating system files (Recommended) По този начин си осигурявам чист

DOS.

3.Създавам следния .bat файл

Код:

@echo off

if exist oldbios.bin goto old

awdflash.exe newbios.bin oldbios.bin /py /sy /cc /cp /cd /sb /r

goto end

:old

awdflash.exe oldbios.bin /py /sn /cc /cp /cd /sb /r

:end

В ТВОЯ СЛУЧАЙ:за BIOS V1.6

@echo off

if exist oldbios.bin goto old

AWFL859G.exe W7185NMS.160 oldbios.bin /py /sy /cc /cp /cd /sb /r

goto end

:old

AWFL859G.exe oldbios.bin /py /sn /cc /cp /cd /sb /r

:end

това става най-лесно като се копира горния текст и се запази в Notepad като AUTOEXEC.BAT

4. Записвам на дискетата програмката за флашване AWDFLASH.EXE (в случая идва в архива с BIOS и се казва AWFL859G.exe).

5. Записвам и новия биос-файл, като му променям името на newbios.bin (или в AUTOEXEC.BAT трябва на мястото на

newbios.bin да се запише името на биос-файла ви)

6. В BIOS-а проверявам дали са изключени всички shadows и cache-иране на видеобиос, системен биос и т.н.

Edit: Добре е да се изключат и настройките за Power Management Setup, Antivirus Protection, и задължително защитата от

препрограмиране на BIOS, да се махне джъмпера, ако има такъв. Проверете в упътването на дънната си платка.

7. Ако е овърклокнато - всичко се връща на номинални стойности.

8. Слагам дискетата, рестартирам и само гледам. Всичко става без допълнителна намеса.

Добре е да се използва UPS. Винаги трябва да сте сигурни, че това е правилният биос за даденото дъно!!! Файловете са в

zip-архив обикновено, така че възможността да са развалени е много малка.

9. След приключване на флашването компютърът се рестартира сам (или вие го рестартирате ако е с AT захранване - нямам

опит с такива), изчаквам POST-а да бипне и вадя дискетата. Ако се остави, ще се флашне отново със стария биос. Правя

дискетата по този начин, за да може при евентуален проблем с флашването да се флашне стария биос без моя намеса и при

неработещ монитор (нямам ISA - видео карта).

Успех!

Това са всичките биоси за твоето дъно:

BIOS Type: Award® BIOS File Sizes: 364KB

Version 1.6( 7185v16.zip) Update date 2006-4-10

Update Description - Add safety recover function to revert BIOS into default

setting when system unable to boot due to overclocking.

To enable the function please press the reset button or power button 3 times.

Version 1.4( 7185v14.zip) Update date 2005-12-21

Update Description - Support Seagate SATA2 HDD 500 GB.

- Update CPU ID.

Version 1.3(7185v13.zip) Update date 2005-11-7

Update Description Update CPU ID.

Version 1.2(7185v12.zip) Update date 2005-9-9

Update Description Improve compatilbility problem with some USB 2.0 devices

Version 1.0(7185v10.zip) Update date 2005-6-20

Update Description

1. This is Award BIOS release.

2. New BIOS Release.

ПП: Лично аз бих го флашнал!

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@qip, и със семпроните е същата работа.

@bobo1100, хубаво е да се флашне БИОСА, но аз нете съветвам ти да го правиш (не се засягай), но щом задаваш въпроса "как да си флашна биоса?" отговора е него флашвай!

Още не си споделил как реши проблемите с Maxtor-а. Живо се интересувам, като "дърт" MSI-ки потребител и като потребител, който е имал проблеми с въпросните дискове.

Нищо не спомена и за IDE драйвер на Нвидия, което ме кара да мисля, че си го инсталирал и дори не си разбрал, че си го сложил.... :rolleyes:

Благодаря ;)

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@ilianiron, можеби си прав за себе си, но съм имал визможност да вида на много различни конфигурации, какво става когато се инсталира въпросният драйвер.

Прясно инсталиран Уиндоус - цикли като за световно. Същата система със същия софтуер, но без въпросния драйвер - "лети като пушка". В това съм се убедил не един път и не на една система включително и моята собствена. ;)

и как го накара да се разпознае? Очевидно не си флашвал.... :) ?

не не съм но бях с един модефециран windows бъкан с какво ли не и след два рестарта си го разпозна сам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мога да го сменя излиза ми съобсхтение source file not found.имате ли идея защо?да не би да трябва да направя още нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи сега смених биоса с наи новиа 1.6, windowsa е нов стандартна версия pro и драивера ide не съм го инсталирал. направих всичко което казахте

значи сега смених биоса с наи новиа 1.6, windowsa е нов стандартна версия pro и драивера ide не съм го инсталирал. направих всичко което казахте

хард дисковете не ми ги показеа вече в трея и сега ще чакам да видя ще овисва ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак увисва е сега някои да има идея какво става? мисля си процесора ли ми прави въртели или.....може ли процесора нещо да не е наред

пак увисва е сега някои да има идея какво става? мисля си процесора ли ми прави въртели или.....може ли процесора нещо да не е наред

хаиде помагаите сега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаиде помагаите сега, няма ли кои да помогне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора Box или Tray версия е?

Какъв Windows слагаш? Данеби да е някакъв nLite Tuning Edition, правен от начинаещ хакер?

Пипал ли си таймингите на паметта?

Какво ти е PSU-то (захранването)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаиде помагаите сега

Това,което ми идва наум( и morfei1 подсказа)е да пуснеш Рам-а By SPD от Биос-а,както и да пуснеш самия Биос с настройки под- Default. Ако пак прави номера :) вземи го свали тоя процесор и го закачи да го пробваш на друг компютър sad.gif

Успех :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

процесорът еBOX Windowsa e оригинален купуван, тоест пробвах 3 версии на windows. таимингите не съм пипал. захранването е това от подписа

пробвах го процесорът на друг компютър снощи на asus A8N SLI. Като рестартирам и след това не иска да зареди windowsa, и започва едно голямо мислене и нищо не става рестартирам от бутона и пак така започва да мисли. без проблем тръгна два три пъти, сега е на MSI дъното. и овисва през различен интервал от време.това е

може ли процесора да е дефектен нещо или няма такава вероятност?

работи по 30-40 мин или1 час без проблем. а това в биоса не го разбрах точно трябжа да изключа

Редактирано от bobo1100 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на другото дъно ли пробва инсталация :) Гледам хардовете ти и си мисля,че са Сата-откачи единия хард и пробвай-нали слагаш драйверите за Сата диска.

Пък в края на краищата,щом и на другия компютър,дето си сложил проца пак не иска да върви нормално-ами връщай го и във фирмата да си го тестват и да ти го сменят или да ти оправят проблема на място при тях cool.gif

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробвах го на, това дъно, от този подпис: ''Asus A8N SLI / АMD Athlon 64 3500 / 1GB. Kingston 400Mhz / XFX GeForce 7600 GT 256MB. / Sagate 160GB + Seagate 200GB / be quiet POWER SUPPLY 450W ATX 12V 1.3 / PHILIPS DVDR824DP (DVD+RW) / ASUS DVD-E616A (DVD-ROM) / LG Flatron L1915S [19" LCD]''

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам те преди да решиш да рекламираш процесора, за последно да направиш чиста инсталация от нулата, със закачен само един твърд диск - този 160 ГБ, само един чип памет, едно флопи и оптичното устройство. Ако диска ти е САТА - след стартиране на сетъп-а иска да натиснеш F6 - натискаш, после те кани да поставиш дискетата с драйвери за САТА - слагаш, я. Както вече ти препоръчаха откажи IDE драйвера на Nvidia при инсталиране на драйверите за чипсета.

Като последна вероятност- не бива да се изключва и проблем с мощността на захранването, по-точно с линията захранваща процесора, въпреки, че както си го написал какво е това захранване -звучи добре. ;)

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента съм с чиста инсталация и направена гореспоменатия начин. така че ще ходя да го връщам но поне ми даите съвет с какъв да го сменя. кои от трите да взема пак същия Athlon 64 X2 3800+/този Athlon 64 X2 4200+ или Athlon 64 4000+1mb

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bobo1100, несъм някаква врачка, но как да ти го кажа.... не, че неможе процесора да дава ядове, но вероятността е много малка. Още повече твоят е Box версия.

Като анализирам онова което каза досега имам чувството, че проблемите ти идват от захранващия блок. Просто вероятността да се дъни захранването е в пъти по-голяма отколкото да се дъни процесора.

Сигурно ще си кажеш "ами със същите компоненти и стария процесор ядове нямаше" e да и сигурно си прав за себе си, но незабравяй, че този процесор работи на по-висока честота, отколкото старият ти. Има още едно ядро, двойно повече кеш от L2 - съответно консумира повече ток (макар и да не e много по-топъл) отколкото singel core събратята си и ред други неща. И така... в един момент, най-често след ъпгрейд на ситемата, захранващия блок на системата става недостатъчен, а твоята като гледам хич не е слаба.

Така че педи да отидеш до фирмата да сменяш новия си процесор, хвърли един бърз поглед в кутията си и сподели какво ти е захранването.

-каква марка е

-колко вата е

-колко ампера има на линиите +12; +3,3; +5

Практиката показва, че качествения захранващ блок и подаването на стабилни волтажи към всеки един компонет от системата е от изключително важно значение. Лошото обаче е, че почти всеки човек с лека ръка пренебрегва този компонет, къде за да спести пари, къде от липса на информация, доверявайки се на търговците...

edit

Сега видях захранването в сигнатурата ти

http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...LY+Real%20Power

На хартия всичко изглежда идеално, а и самото захранване изглежда страхотно, но съвсем наскоро имах сходен проблем като твоя. Перфектни компоненти, сървърна кутия с доста добро захранване 420W (доста тежичко беше) и проблеми като твоя, произволно замръзване и отказване да Boot-не от време на време. Решихме проблема с 300W Fortron!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това ми е захранването: ТУК и ТУК

edit

Е в крайна сметка кое да сменям, разполагам със be quiet POWER SUPPLY 450W ATX 12V 1.3.

Да пробвам ли с него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, няма проблеми видях го. Хвърли едно око на предния ми пост в случай, че не си го прочел докрай, понеже се наложи да го edit-на.

Съжалявам за този пост, моля да бъда извинен :)

:nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми,браво,още един човек да потвърди за Фортрон!Откога все това пиша...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ok.и сега кажете от магазините от които купувам, качествените захранвания са тия -Fortron FSP460-60PFN 460w/ това Fortron FSP550-80GLC 550w или Antec TRUEPOWER EPS 2.0 кажете кое да взема.има и други магазини аз се намирам в Мадрид по принцип!

edit

Или вижте в този магазин какви захранвания има, кое от тях да взема?

ТУК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

между другото му изключих два вентилатора и сега ще чака да видя какво ще стане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.alternate.es/html/builder/prodd...source2=needed&

това ти трябва - качествено, тихо, ефективно и приличен запас за в бъдеще

Редактирано от NaDa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.alternate.es/html/builder/prodd...source2=needed&

това ти трябва - качествено, тихо, ефективно и приличен запас за в бъдеще

мислиш ли Fortrona нее ли по добре?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване