Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

penman

Хакване на Скрилл акаунт! Леле!

Препоръчан отговор

Здравейте. Стана една издънка с един Скрилл акаунт и пиша тук с 
надеждата да дадете акъл как се процедира в такива случаи? 
Може да се каже, че ми хакнаха Скрилл сметката или поне така си мисля. 

Ще разкажа историята накратко, за да добиете представа. 

Имам Скрилл акаунт, който рядко ползвам и последните два месеца не е имало преводи към него и 
си стоеше абсолютен празен. Днес очаквах да постъпят едни 50 долара по някое време и дори от обяд 
до късен следобед пробвах 3-4 пъти, но нямаше още пари. 
И към 19 часа по косвен начин (от имейла ) видях потвърждение, че доларите са дошли.
Тръгнах да си влизам в акаунта  - запаметени са ми никнейма и паролата към браузъра ( Макстон3), но 
каква изненада - даде ми грешна парола или никнейм. Два пъти пробвах автоматично, а третия път я набрах дори 
ръчно, но не ще и не ще. Накрая сайта на Скрилла сам ми предложи да си ресетвам паролата. 
Вече ми намирисваше на гнило. Само вметвам, че компютъра ми е домашен, настолен, със сигурни системни пароли и 
гарантирано никой друг няма достъп до него. Пратиха ми линк по имейла и си смених паролата. 
Влизайки в акаунта ми излезе мила родна картинка - двете последни транзакции - едната с дошлите пари и другата след 
30 минути - превод към Headlong Limited ([email protected]) на сумата 42 евро. 
Някой си заредил сметката за спортни залагания. Тя явно е в евро. Нямам сметка в бетинг сайтове и не съм правил 
никакви преводи в тази посока. Да не говорим, че аз винаги си отварям сметки в долари, а еврото не ме кефи. 
Останали ми 2 долара в Скрилла. Да оставим колко ми е неприятно и как се чувствам ограбен.
Въпросите са други - Как се е получило това и дали някой не се е лепнал да ми наблюдава компютъра?
Скоро правих скен за вируси, днес пак, но няма такива неща. Не си раздавам паролите, не влизам в акаунтите си от 
телефон, лаптоп или чужди компютри. Изобщо не мога да проумея как някой се е добрал до Скрилл акаунта ми и е влязал 
да ми вземе парите 30 минути след като са дошли при положение, че това е първия превод за последнит два месеца.
Писах на съпорта на Скрилл да анулират тази транзакция, но парите вече са заминали и не вярвам тия да ме 
компенсират. За разлика от ПейПал в Скрилл не знам да има опция за отказване на плащане? 
Чудя се тази разплащателна система Скрилл защо има толкова рехава защита? Дори ИП адреса, от който влизам не 
ми изписва. 

Мога още да напиша, но се надявам първо да се включат хора, които са се сблъсквали с подобни проблеми и 
тогава да дискотираме по-подробно. 

Например - Скрилл ми отхвърли старата парола като грешна, но когато бях в режим на смяна  
и опитах я въведа като нова той ме заплю, че не мога да ползвам същата парола.
Опитвам се да си изясня механизма, по който гадния крадец ме е обрал.  

Лека нощ на вас, а аз е ясно че няма да спя спокойно. :mad:  :shock11:  :shock11:    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е да прочетете и изпълните указанията в темата:

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bc%d0%b8-%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d0%b3%d0%b0/

След като си създадете там тема, изчакайте член на HJT да ви отговори, евентуално с инструкции за по-нататъшни действия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е да прочетете и изпълните указанията в темата:

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bc%d0%b8-%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d0%b3%d0%b0/

След като си създадете там тема, изчакайте член на HJT да ви отговори, евентуално с инструкции за по-нататъшни действия.

Здравейте. Изпълних инструкцията, но не съм пуснал тема, защото програмата за скениране не показа 

наличие на зловреден софтуер - Фикслиста е напълно празен. Иначе се създадоха двата текстови файла, но дали има 

смисъл да занимавам екипа. Доколкото разбрах от инструкцията - при това скениране излизат някакви зловредни файлове във фикслиста и

на базата на тях дори си кръщавам темата, която пускам. Искам да уточня, че моята операционна система е Windows10 и е съвсем пресна -

от 26 август.  Ясно е, че някой ми влиза в Скрилл акаунта и ми е откраднал най-нагло парите, но всичките ми разсъждения и логика все повече

ме водят към хакване на ниво акаунти от самата Скрилл система. Примерно - хакери да са откраднали никнеймите и паролите на Скрилл.

Само предполагам, разбира се. Аз лично спазвам всички мерки за сигурност и нямам усещането личния ми компютър да е хакнат,

но нищо не пречи да си пусна тема и да пратя логовете. Само че как да я кръстя при положение, че във фикслиста не излезе име на зловреден софтуер?

Съвсем сериозно питам?  

В ситуация съм, когато се съмнявам и в сянката си и отделно съм много ядосан и изнервен, но същевременно не искам да изглеждам като параноик и

да губя времето на специалистите за ненужни проверки.

Вие ме посъветвайте как да постъпя. Благодаря Ви.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли чак толкова се затрудняваш да си избереш име на темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли чак толкова се затрудняваш да си избереш име на темата ?

Не е до името на темата. Просто проверката показа, че компютъра ми е чист и фикслиста е празен.

Но за всеки случай пуснах тема в раздела и прикачих лога от проверката.

Според мене Скрилл има много слаба защита ( късно се усетих) и някой ги е ударил здраво.

В смисъл, че едва ли само аз съм пострадал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си единствения пострадал, щеше да има информация в мрежата.

Нямам представа, колко е популярна тази система. Аз я чувам за пръв път.

На твое място първо бих проверил себе си и по-точно обкръжението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два пъти пробвах автоматично, а третия път я набрах дори 
ръчно, но не ще и не ще. Накрая сайта на Скрилла сам ми предложи да си ресетвам паролата... Пратиха ми линк по имейла и си смених паролата.

Ти си разбрал измамата,но защо си продължил със смяната на паролата и то в момент,когато очакваш пари!Скрил не трябва да ти предлагат смяна на парола,още повече да изпращат такава в пощата ти!Не може същият ден да си влизаш няколко пъти без проблем и след получаване на сума,да не става.Просто е трябвало да изчакаш и да пробваш по късно!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да се генерира фикслист. Трябва да FRST.txt и Additions.txt

И е по-добре спецовете на HJT да погледнат генерираното и да се окаже, чче няма нищо, отколкото да не сте дооценили нещо и да си останете под заплаха.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си разбрал измамата,но защо си продължил със смяната на паролата и то в момент,когато очакваш пари!Скрил не трябва да ти предлагат смяна на парола,още повече да изпращат такава в пощата ти!Не може същият ден да си влизаш няколко пъти без проблем и след получаване на сума,да не става.Просто е трябвало да изчакаш и да пробваш по късно!

Нещата взеха да се изясняват. Хакната ми е абв пощата. Погледнах лога и някой вчера е влизал от ИП във Великобритания точно по време на кражбата. 

Вероятно ще трябва да пусна друга тема за сигурността в раздел пощи?

Защото през нощта някой с български ИП адрес (водещ се в Ямбол) е пробвал няколко пъти да ми влезе в пощата, но

му е давало грешна парола и не е успял. Дори сега на обяд пак се е пробвал. Егати наглеца!

В джимейла не са ми влизали, а за Яхото не знам как се проверява и кажете ако знаете?

Имам и друго абв, което е към тоя форум и там също е влизано три пъти успешно от същия английски айпи и дори 

на едната опция пише - влизане - Паспорт! Това пък какво ще значи? 

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата взеха да се изясняват. Хакната ми е абв пощата. Погледнах лога и някой вчера е влизал от ИП във Великобритания точно по време на кражбата. 

Вероятно ще трябва да пусна друга тема за сигурността в раздел пощи?

Защото през нощта някой с български ИП адрес (водещ се в Ямбол) е пробвал няколко пъти да ми влезе в пощата, но

му е давало грешна парола и не е успял. Дори сега на обяд пак се е пробвал. Егати наглеца!

В джимейла не са ми влизали, а за Яхото не знам как се проверява и кажете ако знаете?

Имам и друго абв, което е към тоя форум и там също е влизано три пъти успешно от същия английски айпи и дори 

на едната опция пише - влизане - Паспорт! Това пък какво ще значи? 

А на Gmail как се проверява?  :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата взеха да се изясняват. Хакната ми е абв пощата....Това пък какво ще значи? 

Значи,че трябва да си смениш всички пароли!Но не,след покани по пощите и разни линкове в тях!Парола,в който и сайт да е,се сменява само когато си се вписал в даден акаунт!Трябва по този начин веднага,да я смениш и в Скрил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на Gmail как се проверява?  

Под писмата има опция last account activity - натискаш на линка details и ти излиза списъка с влизанията. 

Значи,че трябва да си смениш всички пароли!Но не,след покани по пощите и разни линкове в тях!Парола,в който и сайт да е,се сменява само когато си се вписал в даден акаунт!Трябва по този начин веднага,да я смениш и в Скрил!

Аз мисля да се махна от Абевето дори, но ще е голяма играчка, защото дори Майкрософт ми е регистриран с абв поща.

Първо чакам отговор на проверката дали ми е заразен компютъра. Защото ако сега някой ме следи какъв е смисъла да си сменям

пощите и паролите?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши на Спортингбет ( имат чат на български ) и им кажи за измамника и ще го затворят . Ако не е изиграл парите той не може да ги изтегли по друг метод освен обратно в акаунта ти в Скрил . Ако докажеш ,че меила на акаунта в Скрил е твоя ще ти дадат парите . И на такива акаунти който работят с пари слагайте много сложни пароли и ползвайте менижър за тях .

Изпратил съм ти линк директно към чата на СБ , на лично съобщение .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши на Спортингбет ( имат чат на български ) и им кажи за измамника и ще го затворят . Ако не е изиграл парите той не може да ги изтегли по друг метод освен обратно в акаунта ти в Скрил . Ако докажеш ,че меила на акаунта в Скрил е твоя ще ти дадат парите . И на такива акаунти който работят с пари слагайте много сложни пароли и ползвайте менижър за тях .

Изпратил съм ти линк директно към чата на СБ , на лично съобщение .

Благодаря за идеята. Сега си чатих със Спортинг бет, но по данните които им давам те казаха, че не могат да издирят кой е направил 

превода и казаха да говоря със Скрилл. Трябвало да знам името на потребителя в Спортингбет, а аз не го знам и дори нямам регистрация при тях.

Относно паролите .....няма смисъл да са сложни към Скрилл. Там е достатъчно да ти знаят имейла, защото това е и потребителското име в Скрилл.

Няма нужда да знаеш паролата - пробваш три пъти и от Скрилл любезно ти пращат линк за избор на нова парола като дори няма секретен въпрос.

Тя паролата ми не е никак лесна, но някой вчера ми я смени.

Пак повтарям ,че всичко  е много странно - влизат ми в пощата точно когато чакам пари, сменят ми паролата на Скрилла, взимат парите и готово. 

Аз цял ден влизах 5-6 пъти и нямаше пари, а крадеца е влязал на минутата и в лога се вижда, че няма излишни движения преди това.

Това е вътрешен човек от Скрилл, но трудно ще го докажа. Те дори нямат лог на това кой и кога влиза.

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд е да е човек от Скрил те през тях на ден минават милиони та твоите 50 евро ли ще крадът  !?  Нали казваш ,че Ямболско ип има замесено къде е Ямбол къде Швейцария . Спортингбет не знам защо не искат да съдеистват но е елементарно да засекат кой е депозирал при условие ,че има казваш меил  , дата и час на транзакцията . Скрил съпорта им е малко тромав  по меил трябва да им се обадиш по телефона за  да ти съдействат веднага . Ако не знаеш английски звънни на руския им отдел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд е да е човек от Скрил те през тях на ден минават милиони та твоите 50 евро ли ще крадът  !?  Нали казваш ,че Ямболско ип има замесено къде е Ямбол къде Швейцария . Спортингбет не знам защо не искат да съдеистват но е елементарно да засекат кой е депозирал при условие ,че има казваш меил  , дата и час на транзакцията . Скрил съпорта им е малко тромав  по меил трябва да им се обадиш по телефона за  да ти съдействат веднага . Ако не знаеш английски звънни на руския им отдел .

Скрилл имат представителство в София, но там ще ходя да вдигам скандал понеделнишки. 

Парите са откраднати от ИП адрес от Великобритания - влизал е точно на часа на кражбата и повече не се е появявал. 

Същият е посетил и втората ми АБВ поща по съшото време ( тя паролата е същата ). В лога дори пише - влизане - Паспорт  

Не ми стана ясно какво значи това?  А ямболското ИП е някаква мъгла за отвличане на вниманието според мен.

Той започва да пробва да влиза от тази нощ - през няколко часа, но все неуспешно и му дава грешна парола. 

Ето картинка: 

8353385Z.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали не мислиш ,че този който те е хакнал е ползвал реалното си ип ? 

Не разбира се. Тия Спортингбет имат ли Рефунд към Скрилл? 

Озадачаващо е как този с английското ИП е надушил точния час на превод на парите, влиза в пощата, сменя ми паролата на Скрилла, вероятно трие няколко писма, взима 

парите и изчезва. Чак после се появява този ИП с ямболски адрес и почва да пробва да ми влезе в пощата, но все неуспешно. А аз не съм сменял там пароли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако с английско ип или някво друго  чуждо се логнеш  в сметката си в  Скрил която е верифицирана в България и не си ги предупредил то на момента ще бъде замразена от мерки за сигурност докато се докаже ,че си ти !  Най-добре се свържи с тях за да се изясни ситуацията а и може да има шанс да си върнеш парите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако с английско ип или някво друго  чуждо се логнеш  в сметката си в  Скрил която е верифицирана в България и не си ги предупредил то на момента ще бъде замразена от мерки за сигурност докато се докаже ,че си ти !  Най-добре се свържи с тях за да се изясни ситуацията а и може да има шанс да си върнеш парите .

За сведение - прекръстих се на Rewivo. Споко, не е нов възродителен процес, а възраждане на старата ми слава след 

хакерския погром! Стани, стани юнак балкански и на крадците зъбите разбий ..............!  :)

Сменям пароли, никнейми....лудница!  :ohmy:

Писал съм две питания до Скрилл,  но те не работят и засега няма отговор. 

Не знам дали има лог при тях, аз поне не го намирам на сайта им, но някой е влязал и 

си е превел парите в Спортингбет. Не е станало от моя компютър и от човек, който познавам и ми

мисли доброто! Това е сигурно!  :mad:  :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да ти кажа ,че тия българския съпорт на СБ и за чеп за зеле не стават . Пиши мейл директно на английския им съпорт   , ще ти отговорят бързо пратил съм ти го на лично . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да ти кажа ,че тия българския съпорт на СБ и за чеп за зеле не стават . Пиши мейл директно на английския им съпорт   , ще ти отговорят бързо пратил съм ти го на лично . 

Не мога да вляза в английския чат, защото има някакво ограничение за България. Чакам ония от Скрилла да се 

размърдат, но преди понеделник няма да е явно. 

Съветвам ви в никакъв случай да не ползвате Скрилл! Тази система няма никаква защита.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно браузъра ти е бил пробит, какъв е тоя макстон? какво е това абв ти сам си го търсиш :) Има Файярфокс, Тор. Ползвам от години пощата на mail.ru за банкови разплащания, до сега нямам никакви проблеми, нито едно спам писмо не е дошло, но пощата е направена и се ползва само за целта.

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получих отговор от Скрилл. След 5 дни "задълбочено разследване"!  

Не знам какво точно са правили, но нищо не са свършили. 

Дори не ме потърсиха за становище и допълнителни данни.

Нямат чат, нямат телефон, нямат приемна за клиенти! И това е

уж сериозна електронна система за разплащания. Исках среща на живо, за да ми покажат логовете от

достъпа до моя акаунт, но не приемали хора! Само писмени заявки!

Отговора им се крие в едно изречение витиевато - не приемат моите твърдения за хакване на акаунта ми!

Отделно с уговорката "за всеки случай" ми препоръчват да си сменя паролата и имейла.

Не го казват директно, но от цялата история излиза, че аз съм скалъпил някаква постановка и никой не ми е влизал  

в Скрилла и не ми е крал парите.  Вече е ясно, че няма как да им остана клиент и за минута в повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от ostavime
      Ето една статия, която ме накара да се замисля. Всеки ден виждам безумни хора, които не слагат колани на децата си, не ги возят в столчета и т.н., а самите те чинно си стоя с колана на шофйорската седалка. Детето примерно е между двете седалки и гледа. Ако някой уцели такъв хубавец той може и да пострада леко, но детето му ще излети с 300 през предното стъкло и ще стане на пастет. 
      Слагайте колани и карайте разумно.
      Технологиите се развиват бурно, но едно просто решение, каквото са предпазните колани в автомобилите, си остава най-използваното средство за защита на шофьора и пътниците от десетилетия.

Статистиката сочи, че над 70% от оцелелите в катастрофи дължат живота си на него. Използването на предпазен колан намалява 2,3 пъти риска от гибел на водача при челене удар, 1,8 пъти при страничен и 5 пъти при преобръщане.

На фона на това обаче все още някои хора робуват на митове срещу предпазните колани. Ето десет от тях.

Мит №1. Коланът пречи за бързото излизане от автомобила при запалване или потъване

Този тип пътно-транспортни поризшествия не е толкова често срещан, но все пак е възможен. Факт е, че при старите предпазни колани може да се получи проблем, а оттам и забавяне при откопчаването. При новите обаче всичко става само с едно натискане.

Мит №2. При ниска скорост може да не се поставя колан

Да, при сблъсък със скорост до 30 км/ч няма да загинете, но може да получите сериозни травми. Не забравяйте, че вие може и да карате с 30, но ако настрещният автомобил се движи с по-висока скорост? При челен удар с 50 км/ч теглото на човека нараства до 3 тона. Така че, ако шофьорът няма колан, той ще разбие с глава челно стъкло.

Статистиката кочи, че 80% от катастрофите се случат при скорост до 65 км/ч. Ако решите да скочите от 6-ия етаж, тялото ви ще се удари в земята с 60 км/ч. Какви обаче са шансовете да оцелете? Горе-долу същите, като да пътувате без колан със същата скорост и се ударите челно. При 80 км/ч ударът е равен на падане от 9-ия етап, а при 90 км/ч – от 12-ия.

Мит №3. Възрастен с кола може да пътува с дете в ръцете си

Дори при удар със 30 км/ч дете с тегло 7 кг. със сигурност ще излети от ръцете на възрастния, тъй като ще бъде изложено на сила от 135 кг. А да се удържи такава маса е практически невъзможно.

Мит №4. При пътуване на кратко разстояние коланът е излишен

Статистиката сочи, че 75% от катастрофите с фатален край за шофьора стават в пределите на 40 км от дома му. Дори при пътуване до съседната улица съществува опасност от инцидент. Затова не подценявайте дори кварталните улички.

Мит №5. Пътниците на задните седалки не трябва да слагат колан

Това е опасно не само за тези пасажери, а и за хората пред тях. Дори шофьорът да е с предпазен колан, той може да загине, ако бъде ударен от човек, намиращ се зад него, който ще излети напред при сблъсъка. А за излитането и удрянето в предното стъкло вече стана дума.

https://www.dnes.bg/cars/2018/08/10/mitovete-za-kolanite-v-kolata-na-koito-mnozina-viarvat.384666

• от Proshark
      Сигурност и антивирусна защита - кратък пътеводител

Анкети:
      АНКЕТА - Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма?
      АНКЕТА -  Коя защитна стена предпочитате и защо?
      ТЕСТ - Резултати от тестове на софтуер за защита

Антивирусни програми и актуалните теми:
      (За да посетите официалния сайт,кликнете върху иконата)

KASPERSKY/ANTIVIRUS/INTERNET/TOTAL SECURITY
                     ESET NOD32
                     NORTON SECURITY
                     Bitdefender
                     AVAST
                     PANDA
                     COMODO
                     QIHOO360

Dr.WEB
                    BAIDU ANTIVIRUS
                     McAfee
                     Avira
                     AVG
                       G DATA
                    MalwareBytes'Antimalware
                         Twister
                       Tencent QQ
                     F-Secure

TrustPort
                         ZoneAlarm  
               Microsoft Security Essential
                           Emsisoft
                    Webroot SecureAnywhere
                     FortiClient Endpoint Security FreeEdition

Voodooshield

SecureAPlus
                                                Допълнителни инструменти за сканиране и декриптиране

-      Utilities

-      Utilities          
                     -      Utilities
                     -      Utilities

-     Utilities

LIVE CD
        -    Kaspersky Rescue Disk 10

-    ESET SysRescue Live

-   Dr.Web LiveDisk
                                           Деинсталатори:
      Av Uninstall Tools Pack 2018.02

Сайт: Comss.ru
      AV Uninstall Tools Pack

Avast: http://www.avast.com/uninstall-utility
      AVG: http://www.avg.com/us-en/utilities
      Avira: http://www.avira.com/en/support-for-free-knowledgebase-detail/kbid/88

B
      BitDefender: http://kb.bitdefender.com/site/article/333/
      BullGuard: http://www.bullguard.com/support/product-guides/bullguard-internet-security-guides-12/getting-started/uninstalling-bullguard.aspx

C
      CA Antivirus: вж. Total Defense Anti-Virus
      Comodo Internet Security: https://support.comodo.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=298
      CounterSpy: http://www.google.com/#q=counterspy+uninstall
      CyberDefender Early Detection Center: http://www.ustechsupport.com/faq.html#q4

D
      Dr. Web: https://support.drweb.com/support_wizard/?lng=en
      (само регистрирани потребители на Dr. Web имат достъп до съдържание, включено в поддръжката на програмата)

E
      eScan: http://www.microworldsystems.com/download/tools/esremove.exe
      ESET: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2788

F
      FRISK F-PROT Antivirus for Windows: http://www.f-prot.com/support/windows/fpwin_faq/25.html
      F-Secure:
      ftp://ftp.f-secure.com/support/tools/uitool/UninstallationTool.zip
      http://community.f-secure.com/t5/Security-for-PC/How-do-I-uninstall-the-product/ta-p/15384

G
      G Data: https://www.gdatasoftware.co.uk/?eID=PushFile&dl=f4b2f2fd23%3AAFEIBgU%3D

K
      Kaspersky: http://support.kaspersky.com/common/service.aspx?el=1464
      K7 Total Security: http://www.k7computing.com/en/tools/K7RT.exe

L
      LavaSoft: http://www.lavasoftsupport.com/index.php?showtopic=28

M
      Malwarebytes: http://www.malwarebytes.org/mbam-clean.exe
      McAfee: http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe
      Microsoft Security Essentials: http://support.microsoft.com/kb/2435760

N
      Norman Virus Control/Norman Security Suite: http://www.norman.com/support/support_issue_archive/67798/en
      Norton (Symantec): ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/Norton_Removal_Tool.exe
      Norton Security Scan: ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/NSSRT.exe

P
      Panda: http://www.pandasecurity.com/resources/sop/UNINSTALLER_08.exe
      Panda Cloud Internet Protection: http://www.pandasecurity.com/resources/sop/Cloud_AV_Uninstaller.exe
      Pareto Logic: http://www.paretologic.com/resources/help/xoftspyse/195.htm

S
      Sophos: http://www.sophos.com/support/knowledgebase/article/11019.html
      Spybot Search & Destroy: http://www.safer-networking.org/faq/how-to-uninstall-2/

T
      Total Defense Anti-Virus (бивш CA Anti-Virus): http://totaldefense.iyogi.com/?p=368
      Trend Micro: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1056551.aspx
      Trend Micro Titanium: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1059018.aspx
      Trend Micro Worry-Free Business Security Agent: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1057237.aspx

V
      Vipre (Sunbelt Software): http://kb.threattracksecurity.com/articles/SkyNet_Article/How-to-Uninstall-VIPRE-Antivirus-and-VIPRE-Internet-Security

W
      Webroot: http://www.webroot.com/prodCheck/?pc=64150&origrc=1&oc=221&mjv=7&mnv=0&rel=6&bld=38&lang=en&loc=AUS&kc=ppc%60lkik^^afhgpewgfa&opi=2&omj=6&omn=1&osl=en&errid
      Windows Defender: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2390
      Windows Live OneCare: http://download.microsoft.com/download/4/c/b/4cb845e7-1076-437b-852a-7842a8ab13c8/OneCareCleanUp.exe
      Windows Security Essentials: http://support.microsoft.com/kb/2435760
      На тази страница са изброени 101 продукта(до този момент) за защита и двигателите,които ползват.

• от NEVADA
      Преди два дни писах за програмата за запазване на драйвери Free Driver BackUp и я похвалих, че е от проверен издател. Вчера, като ровех във програмните файлове на Уиндоуса ,(което правя често), открих разни неща с дата на инсталиране , съвпадаща с въпросната програма. Като сканирах с  ESET Online Scanner, се оказа инсталирана програма RelevantKnowledge, която беше окачествена като вирус. В мрежата не можах да намеря категорично мнение за това какво прави тази присадка. И това от сайта на производителя. Деинсталирах я и изтрих всичко свързано с двете. Пиша това да предпазя някой друг да не се натопи като мен.

• от vgsoft
      Здравейте, създаваме програма за съхранение  на пароли, потребителски имена и друга лична информация в текстови формат.  Удобна е за  комуникация  с кодирани текстови съобщения за (чатове, форуми, социални медии), за запазване на скрити съобщения и други. Програмата е безплатна и няма претенции за висока сигурност.Тя е за хора, които търсят максимално опростено кодиране, декодиране и простичък интерфейс. Програмата дава възможност за творческо мислене и в ръцете на  креативни  потребители би обезмислила всякакви неоторизирани опити за прочитане на скритите текстове.Програмата е безплатна, не се нуждае от  инсталация ( portable ) и първата версия е налична на следния адрес:
      http://dox.bg/files/dw?a=61e66395f5 
      /  Незнайно защо MediaFire я изтри след като сложихме линк в YouTube  /
      Video:

Програмата е за Windows XP, 7, 8
      За да работи трабва да имате наличен  Net Framework 4.5.
      Ако нямате, може да го свалите от официалния сайт на Microsoft:
      Net Framework 4.5.2 (online install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653
      Net Framework 4.5.2 (offline install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42642
      За проблеми, предложения / които може да включим скоро в следващата версия/  и въпроси, моля пишете тук или на имейла посочен в програмата
  • Дарение

• Добави ново...