Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Според мен много от младите хора чатят от мирката.Според вас дали мирката е много добър чат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали мирката е добър чат?? предполагам понеже си постнал тук тази тема питаш за програмата mIRC като чат клиент.

Има си достойнствата има си и недостатъците. Сред достойнствата на програмата е че дава възможност за говорене( писане ) в колективни стаи(чат румове), където всички говорят със всички.

Но недостатъците са много повече. Главно са от областа на сигурноста. Съществуват много видове дообработени мирки(така наречените скриптове),в които техните създатели са оставили задни вратички които да им позволят достъп до компютрите на клиентите които ги ползват.През тях могат да се вкарат вируси,или направо да се завземе компютъра на клиента.

Свидетел бях на една такава демонстрация при която на компютъра на жертвата беше стартиран нотепад-а на уиндоса. Лично казано не съм спец по Мирк-а,но доста хора знаят всичките и тайни,ползват команди които тя има вградени в себе си. Затова съм малко предубеден към нея и не я ползвам.

Знам че много от младите(децата) ползват мирк,направо е като бедствие.Изгражда се цяла Мирк( чат) култура в тях.А тя за мен е леко казана много пошла и непоносима.

:) Не бях много изчерпателен,но не съм специалист.

Със здраве ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен много от младите хора чатят от мирката.Според вас дали мирката е много добър чат?

Хората не чатят от "мирката", а от програмата mIRC. mIRC не е чат. Това е чат клиент. Чат може да се нарече IRC мрежата. Ако питаш дали mIRC е добър чат клиент, може би най добрият за Windows е, но ползвай винаги последната версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от първите ми впечатление е че тя е адски грозна!

Предпочитам xChat за Windows - къде, къде по-красив е. А това за което говорише истинско бедствие!!!!

"Аре довечера ще влезна в мирката"

"Аре прати го по мирката"

"Що не беше в канала вчера?" "Ами мирката ми се прецака и не мога вече да влизам в канала" - ще кажеш, че само с този софт се влиза!!!

Аз ползвам MirandaIM като многопротоколен клиент и съм супер доволен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xchat-a според мен е адски смотън клиент, нито можеш да му добавяш скриптове, нито нищо. Мирк според мен е една от най-хубавите, удобни и функционални програми за чат! Ако имаше и Мирк за Линукс щеше да е супер :) :) ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване